EVVO - VYHODNOCENÍ

Duben - Jak jsme si uklidili

Tak nám začalo jaro. Vysvitlo sluníčko a ukázalo nejen svou sílu, ale také nepořádek, který jsme my, lidé, po sobě nechali na ulicích, v parku i kolem školy. A protože nám naše okolí není lhostejné, zapojili se naši žáci i děti se svými pedagogy už podruhé do celorepublikové akce Ukliďme Česko. Objednané rukavice i pytle dorazily včas, třídy si zapsaly, kudy povede jejich trasa a 3. 4. akce vypukla.

Od rána bylo krásné počasí, jen venkovní teplota nic moc. To nás však nemohlo odradit. Úderem desáté hodiny jsme společně vyrazili do okolních ulic, do parčíku, na školní zahradu, cestu na Kozodoj, na cyklostezku i do okolí školní jídelny a odpoledne už se na dvoře školy objevily pytle plné sesbíraného odpadu. Úklidu se zúčastnily všechny třídy školy i školní družina a věřte nebo ne, odpadu bylo více než 200 kilogramů. Díky firmě AVE, která nám zajišťovala svoz odpadu už vloni, všechen nepořádek ve středu ze dvora zmizel. A nám zůstal jen krásný a příjemný pocit z dobře odvedené práce a, aspoň na nějakou dobu, čisté a uklizené prostředí. Všem malým i velkým sběračům patří díky a odpadu zmar, zmar, zmar!

Za všechny zúčastněné napsala A. Zmijová