O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Žákovský parlament

Zpráva žákovského parlamentu HVĚZDY

Zpráva žákovského parlamentu HVĚZDYAčkoli se může zdát, že kvůli současné situaci žákovský parlament Hvězdy nemá možnost nic řešit a plánovat, není to tak zcela pravda.

Ano, není to jednoduché, mnoho akcí a aktivit, které jsme chtěli společně s vámi plnit, muselo ustoupit do pozadí, ALE STÁLE JSME ZDE PRO VÁS.
Po dobu distanční výuky jsme se scházeli online. Stejně tak činíme nyní, i kdy už se můžeme společně vídat alespoň v rámci jednotlivých tříd opět ve škole.

Číst dál: Zpráva žákovského parlamentu HVĚZDY

S Parlamentem v „Mekáči“

S Parlamentem v „Mekáči“15. září jsme měli zasedání žákovského parlamentu v restauraci Mc Donalds´.

Že se vám to zdá netradiční? Ano. Byla to totiž zároveň taková malá velká odměna za naší práci v uplynulém roce.
Měli jsme zamluvený salonek a povídali jsme si o všem možném. Nejvíc ale o škole a o tom, co nás potkalo za uplynulý půlrok, kdy byly nejen prázdniny, ale hlavně zavřené školy.

Číst dál: S Parlamentem v „Mekáči“

Jak jsme se Žákovským parlamentem navštívili zasedání rady města Karlovy Vary

Jak jsme se Žákovským parlamentem navštívili zasedání rady města Karlovy VaryDne 22.10. zástupci žákovského parlamentu ZŠ Vančurova navštívili spolu se spřáteleným žákovským parlamentem ZŠ Truhlářská zasedání rady města Karlovy Vary.

Viděli jsme se tam plno nových věcí, které jsme si neuměli doposud představit.
Mezi zástupci města seděla i paní asistentka Bouzová, o které nám paní koordinátorka Iveta řekla, že byla lidmi zvolena ve volbách. My jsme seděli v otevřené místnosti pro diváky, ze které jsme mohli sledovat celé dění.

Zastupitelstvo řešilo vánoční trhy a nová pravidla pro noční klub Brooklyn.

Číst dál: Jak jsme se Žákovským parlamentem navštívili zasedání rady města Karlovy Vary

Zpráva Žákovského parlamentu za měsíc září 2019

Zpráva Žákovského parlamentu za měsíc září 2019Ahoj všichni, máme tady nový školní rok a s ním se nám opět rozjíždí Žákovský parlament.

V průběhu tohoto měsíce jsme se teprve rozkoukávali.
Ve třídách byli vybráni zástupci, kteří budou do ŽP docházet a zatím to vypadá, že se ti zvolení svých funkcí zhostili s radostí a s chutí pracovat.

Číst dál: Zpráva Žákovského parlamentu za měsíc září 2019

Práce žákovského parlamentu březen - květen 2019

Práce žákovského parlamentu březen - květen 2019Čas letí jako bláznivý a nám se pomalu blíží konec školního roku. Nastal čas vás naposledy informovat o tom, co se za poslední týdny událo v žákovském parlamentu.
Máme za sebou další dvě disciplíny školní olympiády. Jednou z nich byla Sněhulákiáda, u které nám zima svým nedostatkem sněhu udělala lehce čáru přes rozpočet. Jediná třída, která nakonec úkol splnila, byla S5 a připsala si tím na své konto krásných 50 bodů.
Jak dopadly výsledky štafetového běhu se brzy dovíte na nástěnce žákovského parlamentu v přízemí školy.

Číst dál: Práce žákovského parlamentu březen - květen 2019

Práce žákovského parlamentu - leden 2019

Práce žákovského parlamentu - leden 2019Tak jsme opět tu, abychom vás informovali, co je nového v žákovském parlamentu.

Je leden, začalo přituhovat a padá sníh. Rozjeli jsme tedy druhou olympijskou disciplínu, kterou je soutěž o nejhezčího sněhuláka.
Každá třída se svým třídním vyrazí v den a hodinu, kterou si sama určí do přírody. Tam společnými silami sněhuláka postaví, nafotí a foto zašle na mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Číst dál: Práce žákovského parlamentu - leden 2019

Práce žákovského parlamentu – listopad 2018

Práce žákovského parlamentu – listopad 2018Tak jsme opět tu, abychom vás informovali, co je nového.

Sběr kaštanů byl ukončen. Odevzdali jsme 11 pytlů kaštanů a žaludů a jako odměna nás na jaře čeká ukázka sokolnictví na zahradě naší školy.
Nyní se soustředíme na sběr víček od PET lahví, která bychom rádi odeslali malé Rebece, která trpí nemocí Motýlích křídel - www.rebecinakridla.cz

Číst dál: Práce žákovského parlamentu – listopad 2018

Práce školního parlamentu – září 2018

12. září se opět začal scházet školní parlament, tentokrát v nových prostorách bývalého SPC.

Vybudovaná učebna je pro scházení parlamentu vhodná, žákům se nový prostor ihned zamlouval.
Schůzky jsme stanovili na každou středu, vždy o velké přestávce.
A abychom nelenili, začali jsme pracovat hned zostra.
Stejně jako vloni, rozjeli jsme od září sběr kaštanů, starého papíru a víček z PET lahví.
Kaštany tentokrát sbíráme pro myslivce z mysliveckého spolku Plesná.
Za naši snahu nám byla přislíbena ukázka sokolnictví, na kterou se již nyní všichni moc těší.
Výtěžek se sběru papíru, bude uložen do parlamentového fondu, ze kterého budou peníze používány na odměny pro děti.
Třeba na celoroční školní olympiádu, kterou si již parlamenťáci stihli vymyslet.
Na konci roku, při jejím vyhlášení, se budou drobné dárečky a sladkosti hodit.
Víčka z PET lahví prozatím uskladníme u pana školníka do doby, než je budeme moci odevzdat někomu potřebnému.
A nyní již ke zmíněné školní olympiádě.
V průběhu deseti měsíců školní docházky uspořádá parlament 5 sportovních disciplín, které by neměly zatížit vyučování a zaberou vždy maximálně jednu až dvě vyučovací hodiny.
Závodit bude každá třída sama za sebe a na konci roku se uvidí, jak se jednotlivým teamům dařilo.
Pravidla závodění budou nastavena tak, aby mladší děti nebyly oproti těm starším v nevýhodě. Vše ještě doladíme na dalších středečních schůzkách.
Parlamenťáci mají za úkol do konce října zajistit první z disciplín, kterou bude již z loňska oblíbená dřepovaná.

Pro Vančurovka News zpravodajec Iveta Holušková

Dřepování

V měsíci březnu jsme byli vyzváni ŽP Vančurovky k uspořádání společné akce Dřepování. Štafetový závod pětičlenných družstev se uskutečnil před velikonočními svátky 28. března. Do akce se zapojilo 6 tříd a byli jsme fakt dobří. Svahovka dosáhla 2 366 dřepů, ale ani na Vančurovce nejsou žádná béčka, jejich výkon 3 292 dřepů také zaslouží velké uznání. Zvláštní uznání zaslouží jejich rekordmanka Táňa Hryščuková se svými 333 dřepy. Klobouk dolů!
Hlavní však bylo, že jsme uspořádali první společnou akci obou parlamentů, takže Vančurovko děkujeme za super nápad!
Renata Ikriová

Zlatý Ámos Svahovky

Také v letošním školním roce vybírali žáci pod záštitou žákovského parlamentu své nejoblíbenější učitele. Z učitelů druhého stupně vybrali pana učitele Mgr. Zdeňka Kunce. A důvod výběru? Ten je přece jasný učivo jim dokáže dobře vysvětlit, je s ním legrace a také připravuje řadu velmi pěkných mimoškolních akcí. Na prvním stupni si žáci zvolili paní učitelku Mgr. Martinu Bašovou protože je milá, vždy usměvavá a vše je vždy dobře naučí.
Renata Ikriová

Karneval Svahovky

Karneval SvahovkyPři tvorbě plánu práce jsme se rozhodli realizovat návrh paní učitelky Králové na uspořádání školního karnevalu. Nazvali jsme jej Karneval Svahovky a uspořádali jej 1. března v multifunkční učebně. Proběhl tradiční rej masek, žáci soutěžili, tančili, zkrátka se dobře bavili. No a samozřejmě jsme nezapomněli vybrat královnu plesu, kterou se stala líbezná princeznička z přípravné třídy , vybrali ji žáci z osmé třídy a parlamenťáci, kteří také pomohli s celou organizací, za což jim patří velký dík.
Renata Ikriová

Číst dál: Karneval Svahovky

Piškvorkiáda

PiškvorkiádaŽákovský parlament Kapky zahájil rok 2018 třetím ročníkem celoškolní akce Piškvorkiáda. V průběhu měsíce ledna proběhla nejprve třídní kola a vítězové těchto klání se zúčastnili školního finále. Toto finále proběhlo 1. února a zúčastnili se jej žáci šesté, sedmé a osmé třídy. Vítězem se stal Roman Makula, na druhém místě se umístil Daniel Česák a třetí místo získal Ladislav Granec. Vítězům gratulujeme a těšíme se na další ročník.
Renata Ikriová

Číst dál: Piškvorkiáda

Žákovský parlament Kapky 2017/2018

Žákovský parlament Kapky pracuje ve školním roce 2017/2018 pod vedením Mgr. Renaty Ikriové. Parlament je složen ze 6 žáků druhého stupně a 2 žáků prvního stupně. Svou aktivní činnost parlament zahájil koncem září, kdy se členové parlamentu aktivně zapojili do příprav zájmového dne.
V měsíci říjnu jsme společně vypracovali plán práce a snažili se ve třídách navrhnout témata školních projektů. V říjnu jsme se také zapojili do příprav barevného setkání.

Číst dál: Žákovský parlament Kapky 2017/2018

Co dělali parlamenťáci v lednu?

Co dělali parlamenťáci v lednu?Oblékli si trička. Podívejte se, jak nám to sluší. Škoda jen, že aktivních parlamenťáků je stále málo.

Odměnili spolužáky za přehlídku čtenářských sešitů. Zúčastnilo se jí sedm žáků. O nejlepším čtenářském sešitě hlasovalo 27 žáků z VI. až VIII.A, bohužel někteří spolužáci nám naše snahy kazí. Museli jsme vyhodit pro neplatnost 3 hlasy. Shodný počet bodů 9 získaly svorně Michaela Bouzová z VIII.A a Tatiana Hryščuková ze VII.A. Za měsíc přehlídku zopakujeme a zapojíme i mladší žáky.

Číst dál: Co dělali parlamenťáci v lednu?

Co dělali parlamenťáci v prosinci?

Pilně nacvičovali svá vystoupení na „Vančurovka má talent“. Máme 21 přihlášených žáků. Druhý ročník proběhne ve čtvrtek 1.února v tělocvičně školy. Tentokrát zasednou v porotě zástupci všech tříd, kde budou žáci soutěžit. Představení odehrajeme v době vyučování a pozveme na něj spolužáky, učitele, asistenty pedagogů a vedení školy. Ceny pro vítěze sponzoruje AP Iveta Holušková. Sladké odměny připraví škola.
Posbírali jsme od spolužáků plyšáky. Věnovali jsme je psímu útulku v Klášterci nad Ohří. Máme radost, že si pejsci budou mít s čím hrát. Dostali od nás na Vánoce dárky.

Číst dál: Co dělali parlamenťáci v prosinci?

Co dělali parlamenťáci v listopadu?

Co dělali parlamenťáci v listopadu?Umístili se na krásném 3.místě ve 2.ročníku Kaštanobraní vyhlášeném Vojenskými lesy Karlovy Vary. Posbírali jsme 128 kg kaštanů, a to je moc pěkný výsledek v roce, kdy bylo kaštanů málo. Pochvalu za trpělivé sbírání dostala Adriana Prokešová z 1.A. S kaštany tam pomáhala celá rodina. Poděkování patří:

Číst dál: Co dělali parlamenťáci v listopadu?

Copyright © 2013. All Rights Reserved.