O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Nové Hamry

Nové HamryTak jsme se dlouho těšili a už to máme za sebou. Co? Náš „Výlet s prodlouženým pobytem“ v krásném hotelu Malamut v Nových Hamrech. Tam jsme opět letos po delší době vyrazili my páťáci a někteří šesťáci vlakem, s batůžky, sluníčkem a hlavně s dobrou náladou. Počasí nám od prvního dne přálo, takže jsme se po příjezdu ubytovali a rovnou vyrazili na nedaleké hřiště a průzkum okolí. Nové Hamry patří mezi malé podhorské obce Krušných hor nedaleko Karlových Varů.

Naše třídy tam odjely již po několikáté, protože krásná příroda, pěkné sjezdovky i moderní nové dětské hřiště stojí za návštěvu. Naše odpoledne prvního dne patřilo výletu na rozhlednu Pajndl, cca 3,5 km od Hamrů. Vzali jsme si dobré boty, buzoly, paní učitelky našly v mobilu popis trasy a šlo se. Zpočátku radostně. Po několika prvních kilometrech pomaleji, ale stále. Později už hlavně s těšením se na návrat do hotelu, protože jsme měli slíbené koupání v bazénu. Ale zvládli jsme to a na rozhlednu někteří z nás vyšli všech 114 schodů! Užili jsme si nádherný výhled na Nejdek a do okolí a dokonce byl vidět i hotel Imperial v Karlových Varech. Po návratu nám večeře chutnala jako nikdy, a také odměna v podobě bazénu byla prima tečkou za horkým dnem. Večer z nás únava spadla, a abychom nezaháleli, luštili jsme ve skupinkách křížovku a těšili se na další den. Druhý den ráno se začalo nebe lehce zatahovat, takže jsme změnili plány a vyrazili k lesu za sportem a hrami. Využili jsme tam krásný přírodní prostor ke stavění lesních chaloupek a příbytků a věřte nám, nemuseli by se za ně stydět ani renomovaní architekti. Někteří žáci se po návratu do hotelu a dobrém obědě nesměle ptali na délku dalšího výletu. Paní učitelky je uklidňovaly, že to zvládnou a po lehkém odpoledním klidu nastalo další, tentokrát kratší putování po naučné stezce pojmenované po fotografu Rupertu Fuchsovi. Ta vedla většinou lesem a všem se líbila. Užili jsme si cestu, díky naučným tabulím s popiskami už si také umíme lépe představit, jak těžký byl vždy život na horách a jaká dřina je hornická práce. Odpoledne rychle uteklo a všichni už se opět nemohli dočkat do vody v bazénu. A co bylo po dobré večeři? No přece hry s kamarády a odměny za splněné úkoly o naučné stezce. Ráno nás probudilo opět sluníčko, takže jsme se mohli vydat na poslední, ale nejdůležitější výšlap plný úkolů, tentokrát za pokladem. Netrvalo dlouho a byl náš. Ještě chvíli jsme pobyli na hřišti a pak už hurá sbalit a připravit se na cestu domů. I když jsme se těšili, klidně zase na výlet vyrazíme. A kam? To se uvidí!

Za všechny turisty a turistky napsala: A. Zmijová

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.