O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Průkaz mladého cyklisty

Průkaz mladého cyklistyLetos v pátek 29. dubna se vydali čtvrťáci do Světa záchranářů, kde mimo jiné probíhá i dopravní výchova. Spolu s námi šli i čtvrťáci ze Svahové ulice. Tento školní rok jsme tam byli podruhé, což znamená, že jsme šli již na zkoušku. Zkouška se skládá z písemného testu a praktické části jízdy na kole.
Nejdříve jsme se ve vláčku přivítali se dvěma policisty, Danem a Davidem, kteří vše řídili a organizovali. Ze začátku si žáci opakovali značky, křižovatky, připomínali si pravidlo pravé ruky apod. No a pak šlo do tuhého.

Žáci napsali test, policisté je postupně zkontrolovali, ale výsledky se žáci zatím nedozvěděli. Následovala praktická část. Každý žák dostal tři žetony a pokud při jízdě udělal velkou chybu či opakovaně byl na něco upozorněn, žetony mizely. Nakonec páni policisté zaveleli a šlo se zpět do vláčku, kde se žáci dozvěděli, jak napsali test. Pokud test zvládli a zůstali jim žetony, „Průkaz cyklisty“ putoval ke svému majiteli. Nakonec se podařilo získat čtyři takové průkazy, což považujeme za velký úspěch. Pokud se někomu nepovedl test či jízdy, může si po objednání zkusit absolvovat zkoušky znovu.
Žáci již konkrétně toto absolvovat nebudou, ale protože Svět záchranářů má mnoho jiných vzdělávacích aktivit, určitě se budeme těšit na další návštěvu.
Děkujeme pánům policistům, kteří nás celou dobu provázeli, za jejich trpělivost a podporu při zkouškách.
Zapsala: Mgr. Anna Hnátková, DiS.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.