O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Volba povolání II. - listopadové workshopy

Volba povolání II. - listopadové workshopyVe spolupráci s Krajským úřadem Karlovarského kraje jsme se i v listopadu mohli zúčastnit workshopů ve firmách v našem okolí. V obou případech se workshopů opět zúčastnili i zástupci středních škol ze Sokolova a Ostrova, kde žáci mohou následně získat potřebná vzdělání. Děti znovu ocenili zejména praktickou zkušenost, to, že si mohli „osahat“ činnosti, ke kterým se běžně nedostanou.

Žáci 8. ročníku jeli 22. 11. do Chebu a navštívili firmu Truck Union s. r. o. Nejenže se díky Pavlu Hozovi z Integrované střední školy technické a ekonomické Sokolov blíže teoreticky seznámili s učebním oborem „Mechanik opravář motorových vozidel“ a dalšími obory. Žáci si hlavně prakticky vyzkoušeli vyměnit kolo u návěsu kamionu – pomocí aku nástroje šroubovali obří šrouby, manuálně je zpět i utahovali. Pomocí počítače provedli diagnostiku rozbité dodávky. Viděli také vymontovanou převodovku. Provozem a opravou nás provázel bývalý student ISŠTE, současný zaměstnanec firmy, se žákem 3. ročníku na praxi. K překvapení všech zaměstnanců firmy si nabízené činnosti chtěli vyzkoušet všichni, včetně dívek i pedagogického dohledu. Řada z nás se také pídila po podrobnějších informacích. Proto jsme nakonec sklidili velkou pochvalu a obdiv za pozitivní přístup.
Žáci 9. ročníku se 29. 11. nejprve vydali do Svatavy, kde se díky panu řediteli Ing. Pavlu Žemličkovi ze Střední průmyslové školy Ostrov blíže seznámili zejména s učebním oborem Nástrojař a maturitním oborem „Strojírenství“, dále okrajově s ostatním obory této střední školy. Následně je mistr praxe provedl provozem firmy Ept connector s. r. o., kde jim učni 2. ročníku ukázali, co se již na praxích naučili. Našim žákům bylo také umožněno si tuto práci vlastnoručně vyzkoušet, blíže se seznámit s prací na CNC strojích. Při všech pracovních činnostech byly našim žákům zapůjčeny profesionální ochranné pomůcky. Poté se všichni přesunuli do provozovny v Habartově. Zde jim jeden z nejlepších učňů pomocí laseru vypálil na kovové destičky, které si žáci vyrobili ve Svatavě, požadované údaje (datum narození, jméno). I zde byl následně představen provoz provozovny.
Tento rok už nás žádné další workshopy nečekají, což nás mrzí. Už nyní se ale těšíme na to, co nám přinese nový rok 2022. Přejeme si také, aby byl tento rok pro nás tím šťastným, aby se žáci 9. ročníku správně rozhodli a všichni byli přijati na vysněné střední školy.
Mgr. Lenka Oulovská, kariérová poradkyně

Copyright © 2013. All Rights Reserved.