O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Cyklovýlet na Svatošské skály a dál po cyklostezce až do Lokte

Cyklovýlet na Svatošské skály a dál po cyklostezce až do LokteV pátek 1. 10. proběhl v rámci turistického kurzu žáků 2. stupně ZŠ Vančurova cyklovýlet. Účastnila se ho třída VIII. C a kromě jízdních kol na sraz k Mc Donaldu u cyklostezky na Dolní Kamenné přijela i jedna koloběžka.
Přestože bylo ráno již trochu chladno tak jsme se sešli v dobré náladě a s pevným odhodláním, že náš vytyčený cíl zdoláme! Tím bylo historické náměstí města Loket a místní amfiteátr s výhledem na hrad.

Po cestě jsme si mimo jízdy samotné užívali malebných výhledů na řeku Ohři, která byla brzy ráno ještě zpola zahalená v tajuplné ranní mlze. Na Svatošských skalách jsme si u horkého čaje připomněli místní pověst o svatebním průvodu, který zde nechala říční víla proměnit v kámen. Potom jsme odvážně přešli přes houpací lanový most a pokračovali podél řeky dál až do Lokte.
Když jsme přijeli do historického centra města už svítilo sluníčko a na náměstí bylo mnohem tepleji. Udělali jsme si tady proto pauzu. Svačili jsme a užívali si hezký podzimní den. Pár odvážlivců si dokonce dopřálo i zmrzlinu.
Když jsme si odpočinuli, prohlídli jsme si zbytek náměstí a pak sjeli na druhou stranu řeky do amfiteátru abychom na vlastní oči poznali jedinečný výhled na hrad.
Na zpáteční cestě jsme ještě zavítali do Dětského ráje, kam jsme přijeli přes nově postavený most a potom už jsme bez jedinné velké přestávky pokračovali nazpět až do Karlových Varů. Unavení, ale v dobré náladě přijíždíme všichni i s koloběžkou zpátky na strart a současně i cíl dne.
Po zdatném ujetí poctivých 35-ti km a několika hodinách v sedle se společně loučíme a těšíme se na další společný aktivní mimoškolní den.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.