O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Besedujeme s Městskou policií

Besedujeme s Městskou policiíDne 4.11. navštívili VI.C strážníci Městské policie Karlovy Vary. Tématem tentokrát byla šikana a kyberšikana. Žáci z naší třídy zatím naštěstí se šikanou nemají zkušenosti, ale tomuto nebezpečí je třeba předcházet. Dozvěděli se, co vlastně šikana je, a že je buď fyzická nebo psychická. Agresor tedy nemusí vždy ubližovat tím, že někoho napadá – bouchá, mlátí, ale může se jednat i o nadávky, případně krádeže, vydírání atp. Diskutovali, která z nich je horší.

Nakonec dospěli k závěru, že psychická šikana je horší, jelikož není vidět (na rozdíl třeba od modřin, které způsobí násilí fyzické). Obětí může být kdokoli a šikana se netýká jen školy, může se odehrávat kdekoli, např. na kroužku. Se šikanou se ale nesetkávají jen děti, může se objevit třeba i na pracovišti. Co se týká kyberšikany, je dnes velmi běžná, jelikož mnoho dětí hraje různé online hry s lidmi/dětmi, které vůbec neznají. Také mají profily na mnohých platformách, do přátel si přidávají kohokoli. Zatím si neuvědomují nebezpečí toho, když sdílí různé informace či fotky. Prostředí internetu je velmi anonymní, což šikaně nahrává. Je tedy třeba být vždy obezřetný a chránit si své soukromí, jelikož vše, co na internetu sdílíme zde zůstává.


Tereza Kalánová Ptáčková

Copyright © 2013. All Rights Reserved.