O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Školní družina Van

V družině se nenudíme

V družině se nenudímeV naší družině se nenudíme. Každý den chodíme ven, sportujeme, tvoříme, soutěžíme.
Získáváme nové zkušenosti a znalosti.
Jsme v družině rádi, protože si hrajeme se svými kamarády.
za ŠD Eva Stacho

Číst dál: V družině se nenudíme

Slunce, kvítka, jarní déšť……

Slunce, kvítka, jarní déšť……A máme tu jaro v plném květu a s ním i svátek maminek – Den matek. Vyrobili jsme pro naše maminky srdíčka od srdce a každý žáček si dovnitř vepsal své osobní přáníčko. Svátek vyšel na neděli a tak jsme si hned v pondělí mohli v ranní družině povídat o tom, jak každý prožil sváteční neděli a jak se líbila přáníčka maminkám. A samozřejmě básnička pro maminky nesmí chybět.

Číst dál: Slunce, kvítka, jarní déšť……

Zdobení májky v družině

Zdobení májky v družiněKonečně se nám udělalo krásné počasí, tak jsme si zasoutěžili ve zdobení májky a její krádeži. Při této příležitosti jsme si opekli i buřty. Akce se vyvedla a všechny nás moc bavila.
za ŠD Eva Stacho

Číst dál: Zdobení májky v družině

Apríl v družině

Apríl v družiněDne 1. dubna je apríl, den, kdy se snažíme si vystřelit ze svých kolegů, rodičů, známých a dalších lidí v našem okolí. Je to den, kdy se tím pádem hodně smějeme. Tak jsme se rozhodli si to užít i v družině. Pro děti jsme si připravili různé zábavné aktivity, u kterých se velmi dobře bavily a opravdu se hodně nasmály. Děti tak tancovaly ve dvojicích, ale musely mezi sebou udržet nafukovací balonky. Dále podlézaly tyč, jejíž výšku jsme snižovaly. Následně ji přeskakovaly, takže jsme výšku naopak zvyšovaly.

Číst dál: Apríl v družině

Beseda s policistou Pavlem

Beseda s policistou PavlemPo dlouhé době k nám do školní družiny přišel policista Pavel, se kterým jsme si povídali o bezpečnosti, šikaně a kyberšikaně. Téma bylo pro děti aktuální a povídali jsme si o situacích, které je v životě můžou potkat.
za ŠD Eva Stacho

Číst dál: Beseda s policistou Pavlem

Stavíme sněhuláky

Stavíme sněhulákyLetošní rok se nám se sněhem daří, uspořádali jsme soutěž ve stavění sněhuláka. Děti se do práce vrhly s nadšením a všichni sněhuláci se moc povedli.
za ŠD Eva Stacho

Číst dál: Stavíme sněhuláky

Masopustní luštění

Masopustní luštěníV družině se slavil Masopust, povídali jsme si o tomto zvyku, ochutnali masopustní dobroty a své nové vědomosti děti využily při luštění tajenky s masopustním tématem.
za ŠD Eva Stacho

Číst dál: Masopustní luštění

Ježíšek v družině

Ježíšek v družiněPoslední týden před vánočními prázdninami navštívil i děti v naší družině Ježíšek a pod stromeček jim nadělil dárky. Děti po jednotlivých odděleních přicházely k vánočnímu stromečku umístěnému ve vestibulu. Pod stromečkem na ně čekaly dárečky. Nejprve zazpívaly koledu a poté si mohly vybrat dárek a rozbalit jej. Děti dostaly do družiny nové stavebnice, hry a šablony na tvoření mandal. Všechny děti byly z dárků nadšené a ihned po nadílce vše ve svých odděleních vyzkoušely.

Za ŠD Tereza Kalánová Ptáčková

Číst dál: Ježíšek v družině

Návštěva kostela s družinou

Návštěva kostela s družinouV tomto předvánočním čase jsme se rozhodli žákům přiblížit, proč se vlastně slaví Vánoce a proč chodí Ježíšek. A protože se nedaleko družiny nachází krásný kostel, domluvili jsme schůzku s panem farářem.
V roce 2009 farnost při kostele Nanebevstoupení Páně ve Staré Roli oslavila sté výročí posvěcení kostela. Historie tohoto kostela začíná 28. února 1889. V tento den byl založen Spolek pro stavbu kostela.

Číst dál: Návštěva kostela s družinou

Hurá napadl sníh

Hurá napadl sníhKonečně jsme se dočkali, zimní radovánky jsou tu.
Stavíme sněhuláky, koulujeme se a jezdíme na všem co máme po ruce. Vše si pořádně užíváme, než nám bílá peřina zase roztaje.
První kouli, druhou, třetí,
ze sněhu si koulí děti.

Číst dál: Hurá napadl sníh

Hrajeme maňáskové divadlo

Hrajeme maňáskové divadloProtože do naší družiny nemůže přijet skutečné divadlo, rozhodly se děti, že si divadlo zahrají sami.
Děti použily naše divadýlko a maňásky, se kterými zahrály představení o princezně pro své kamarády. Představení mělo veliký úspěch a všichni se těší na novou pohádku.
za ŠD Eva Stacho

Číst dál: Hrajeme maňáskové divadlo

Překážková dráha

Překážková dráhaZačátkem listopadu si děti z V. oddělení družiny připravily překážkovou dráhu. Nejdříve ji probíhaly samy, ale rozhodly se ji nabídnout i ostatním oddělením. A tak, pokud měly jiné děti zájem, mohly se postupně po odděleních mezi překážkami vystřídat. Součástí byly žíněnky, kde děti podle věku a schopností předváděly kotouly, stojky, hvězdy či válely sudy, dále pak přeskakovaly různé polštáře, obíhaly a přelézaly všelijaké nástrahy, které jim V. oddělení připravilo.

Číst dál: Překážková dráha

Halloween 2021

Halloween 2021Jdou školou tiché postavy
a šatna na ZAV vypráví,
jak ten chlapec, co tam stojí,
jindy zlobí, teď se bojí.
Neví, nechce, trochu vzlyká,
Copak to tam v rohu dýchá?

Číst dál: Halloween 2021

DRUŽINOVÁ DRAKIÁDA

DRUŽINOVÁ DRAKIÁDAPřišel podzim, ze strnišť zavál vítr, a protože máme nedaleko družiny nádhernou louku, uspořádali jsme družinovou drakiádu. Jaký by to byl podzim bez pouštění draků. Žáci s pedagogy přinesli draky z domova a někteří si dráčky vyrobili v družině. Jedno krásné slunečné odpoledne jsme se společně vydali na louku draky vyzkoušet. Asistentka Kačka dokonce napekla muffiny a koupila jahody, a tak jsme všichni měli i výbornou svačinku. Žáci si sami draky poskládali a za pomoci pedagogů vypustili draky do výšin.

Číst dál: DRUŽINOVÁ DRAKIÁDA

Jupí, konečně divadlo

Jupí, konečně divadloV pondělí 27.9. navštívilo naší školní družinu Divadlo Z Bedny. Všechny děti se moc těšily, jelikož v loňském školním roce jsme z epidemiologických důvodů divadlo pozvat nemohli. Pan Pohoda si pro děti připravil pohádku o čarodějnici, která vařila lektvar z různých přísad, např. hada, kouzelné byliny, uši netopýra, myš atd. Děti pomáhali čarodějnici suroviny najít a přihodit do kotlíku, aby se lektvar povedl. Čarodějnice také učila některé děti létat na koštěti, což se jim moc líbilo.

Číst dál: Jupí, konečně divadlo

Stopovaná

StopovanáV naší družině, jsme si užili zábavné odpoledne. Pro děti byla připravena hra na stopovanou. Šlo se cestou necestou po barevných fáborcích. Děti plnily zábavné úkoly a na konci cesty na ně čekal sladký poklad. Akce se vydařila a těšíme se na další.
za ŠD Eva Stacho

Číst dál: Stopovaná

„Dračí“ vyrábění

„Dračí“ vyráběníS nadcházejícím podzimním obdobím jsme se s dětmi pustili do vyrábění draků. I když drak nebude moci vzlétnout, udělá nám radost a vyzdobíme si třídu. Zapojili jsme se všichni: pracovali ve dvojicích a práce nám šla krásně od ruky. Jedni vybarvovali, druzí skládali z krepáku mašle na ocas a další vázali mašle na provázek. No a co nás čeká příště? Přece listy, které dráček chytí jistě.

Číst dál: „Dračí“ vyrábění

Sportovní den v družině

Sportovní den v družiněTeplou slunečnou středu jsme trávili na zahradě seznámením s novými dětmi a soutěžením. Jedna z disciplín byla přechod cesty s vajíčkem na lžíci, hození míče do kruhu, točení obručí, chození po chůdách a sprintem. Vše se zdařilo a každý byl odměněn.

Text a foto AP Nováková

Číst dál: Sportovní den v družině

Slunné dny ve družině

Slunné dny ve družiněKrásné květnové počasí nás všechny donutilo jít ven na zahradu. Nejdříve jsme se seznámili s tříděním odpadu a následovně jsme uspořádali soutěž „Kdo nejrychleji roztřídí odpad do kontejnerů“. Nejoblíbenější část odpoledne byla samozřejmě opékání špekáčků.

Text a foto: AP Nováková

Číst dál: Slunné dny ve družině

Učíme se třídit odpad

Učíme se třídit odpadPři příležitosti dne Země se ve školní družině uskutečnila soutěž ve třídění odpadu.
Slunečné odpoledne bylo věnováno připomenutí, jak velkou přítěží pro život na planetě může být sám člověk. Jak zacházet s různými odpady a jak odpad vytvářet co nejméně.
Žáci rozděleni do družstev dostali úkol v co nejkratším čase roztřídit odpadky rozmístěné po zahradě do připravených nádob na odpad. Žáci si soutěž moc užily.
za ŠD vychovatelka Eva Stacho

Číst dál: Učíme se třídit odpad

Den Země

Den ZeměZima se už loučí s námi,

snížek už je za horami.
Sluníčko si češe vlasy,
v zahrádkách už brzy asi
pokvete nám petrklíč,
který pošle zimu pryč.

Číst dál: Den Země

Děti, sněhové vločky a iglů

Děti, sněhové vločky a iglůSněhové vločky

Bílé vločky, bílé nebe,
sotva spadnou, již nás zebe.
Vločky, vločky, ach to láká,
postavit z vás sněhuláka!
Vločky, vločky jak jste hbité,
škoda, že se rozpouštíte.

Číst dál: Děti, sněhové vločky a iglů

Vánočni čas ve školní družině

Vánočni čas ve školní družiněPřed Vánocemi se žáci školní družiny scházeli u ozdobeného stromečku na školní zahradě, pod kterým našli krásné dárky. Vánoční atmosféru doplnilo ochutnávání cukroví a poslech koled. Všichni doufáme, že příští rok se budeme moct sejít se všemi kamarády i z ostatních odděleních školní družiny.


Za školni družinu Eva

Číst dál: Vánočni čas ve školní družině

Družina v lednu

Družina v lednuV lednu přišlo spoustu sněhu a s ním i veselí. Děti stavěly sněhuláky, koulovaly se, soutěžily o nejpovedenější sochu a také zkoušely dělat andělíčky. Když naopak začala být velká zima, indiáni z druhého oddělení vyrobily „deky“ na zahřátí.

Text a foto: AP Kateřina Nováková za II. Oddělení družiny (s vychovatelkou Evou Stacho)

Číst dál: Družina v lednu

Halloween

HalloweenVe středu 21. 10. se na naší škole stejně jako loni uskutečnila halloweenská stezka odvahy. Během odpoledne se šatny naší školy proměnily v děsivé bludiště, kde po cestě lemované svíčkami číhali za každým rohem všelijaké příšery. Každý se sám odvážně vydal do úzkých uliček šaten. Děti byly statečné, ale z některých odvaha přeci jen opadla, obzvlášť po setkání se sedící postavou v černé kápi, která jim postupně odhalovala svou bledou tvář.

Číst dál: Halloween

Dlabání dýní ve školní družině

Dlabání dýní ve školní družiněHalloween je sice svátek, který není český, ale pro jeho tajemnost a atraktivnost je velmi oblíbený i u našich dětí. V naší družině je již tradicí, dlabání dýně. To že dlabání a vyřezávání je sice zábava, ale i pořádná fuška, jsme se přesvědčili všichni. Odměnou nám byla krásná podzimní výzdoba. 


Za školní družinu Eva Stacho

Číst dál: Dlabání dýní ve školní družině

Koně v družině

Koně v družiněAno, je to tak, u nás v družině se v úterý 20.10.2020 objevili koně. Neobjevili se však zcela náhodou či nějakým zázrakem, ale díky naší kolegyni Jennie Kaasové. Ta byla tak laskavá a přivezla nám 2 ze svých koní ukázat. Děti byly z této návštěvy opravdu nadšené. Mohly si koníky samozřejmě pohladit a některé dokonce i povodit po zahradě či jim dát dobrotu v podobě jablíčka. Dozvěděly se však také, že s koníky není pouze zábava, ale obnáší to i spoustu práce.

Číst dál: Koně v družině

Copyright © 2013. All Rights Reserved.