O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Školní družina Van

Slunné dny ve družině

Slunné dny ve družiněKrásné květnové počasí nás všechny donutilo jít ven na zahradu. Nejdříve jsme se seznámili s tříděním odpadu a následovně jsme uspořádali soutěž „Kdo nejrychleji roztřídí odpad do kontejnerů“. Nejoblíbenější část odpoledne byla samozřejmě opékání špekáčků.

Text a foto: AP Nováková

Číst dál: Slunné dny ve družině

Učíme se třídit odpad

Učíme se třídit odpadPři příležitosti dne Země se ve školní družině uskutečnila soutěž ve třídění odpadu.
Slunečné odpoledne bylo věnováno připomenutí, jak velkou přítěží pro život na planetě může být sám člověk. Jak zacházet s různými odpady a jak odpad vytvářet co nejméně.
Žáci rozděleni do družstev dostali úkol v co nejkratším čase roztřídit odpadky rozmístěné po zahradě do připravených nádob na odpad. Žáci si soutěž moc užily.
za ŠD vychovatelka Eva Stacho

Číst dál: Učíme se třídit odpad

Den Země

Den ZeměZima se už loučí s námi,

snížek už je za horami.
Sluníčko si češe vlasy,
v zahrádkách už brzy asi
pokvete nám petrklíč,
který pošle zimu pryč.

Číst dál: Den Země

Děti, sněhové vločky a iglů

Děti, sněhové vločky a iglůSněhové vločky

Bílé vločky, bílé nebe,
sotva spadnou, již nás zebe.
Vločky, vločky, ach to láká,
postavit z vás sněhuláka!
Vločky, vločky jak jste hbité,
škoda, že se rozpouštíte.

Číst dál: Děti, sněhové vločky a iglů

Vánočni čas ve školní družině

Vánočni čas ve školní družiněPřed Vánocemi se žáci školní družiny scházeli u ozdobeného stromečku na školní zahradě, pod kterým našli krásné dárky. Vánoční atmosféru doplnilo ochutnávání cukroví a poslech koled. Všichni doufáme, že příští rok se budeme moct sejít se všemi kamarády i z ostatních odděleních školní družiny.


Za školni družinu Eva

Číst dál: Vánočni čas ve školní družině

Družina v lednu

Družina v lednuV lednu přišlo spoustu sněhu a s ním i veselí. Děti stavěly sněhuláky, koulovaly se, soutěžily o nejpovedenější sochu a také zkoušely dělat andělíčky. Když naopak začala být velká zima, indiáni z druhého oddělení vyrobily „deky“ na zahřátí.

Text a foto: AP Kateřina Nováková za II. Oddělení družiny (s vychovatelkou Evou Stacho)

Číst dál: Družina v lednu

Halloween

HalloweenVe středu 21. 10. se na naší škole stejně jako loni uskutečnila halloweenská stezka odvahy. Během odpoledne se šatny naší školy proměnily v děsivé bludiště, kde po cestě lemované svíčkami číhali za každým rohem všelijaké příšery. Každý se sám odvážně vydal do úzkých uliček šaten. Děti byly statečné, ale z některých odvaha přeci jen opadla, obzvlášť po setkání se sedící postavou v černé kápi, která jim postupně odhalovala svou bledou tvář.

Číst dál: Halloween

Dlabání dýní ve školní družině

Dlabání dýní ve školní družiněHalloween je sice svátek, který není český, ale pro jeho tajemnost a atraktivnost je velmi oblíbený i u našich dětí. V naší družině je již tradicí, dlabání dýně. To že dlabání a vyřezávání je sice zábava, ale i pořádná fuška, jsme se přesvědčili všichni. Odměnou nám byla krásná podzimní výzdoba. 


Za školní družinu Eva Stacho

Číst dál: Dlabání dýní ve školní družině

Koně v družině

Koně v družiněAno, je to tak, u nás v družině se v úterý 20.10.2020 objevili koně. Neobjevili se však zcela náhodou či nějakým zázrakem, ale díky naší kolegyni Jennie Kaasové. Ta byla tak laskavá a přivezla nám 2 ze svých koní ukázat. Děti byly z této návštěvy opravdu nadšené. Mohly si koníky samozřejmě pohladit a některé dokonce i povodit po zahradě či jim dát dobrotu v podobě jablíčka. Dozvěděly se však také, že s koníky není pouze zábava, ale obnáší to i spoustu práce.

Číst dál: Koně v družině

Nedáme se, zvládneme vše

Nedáme se, zvládneme všeJiž 50 dní jsme nuceni trávit skoro veškerý čas v domácím prostředí, bez kamarádů, babiček a dědečků. Kdo za to může? Jeden bacil, který se k nám dostal z jedné vzdálené země. Na nás si ale nepřijde, je nám doma sice smutno a teskno, trochu pozlobíme maminku s tatínkem, ale umíme i čas strávený doma vyplnit hrou, kreslením, učením se, výpomocí mamince s domácími pracemi a cestováním po krásách našeho okolí- to nás baví nejvíce.

Číst dál: Nedáme se, zvládneme vše

Vzpomínáme na poslední akce školní družiny

Vzpomínáme na poslední akce školní družinyUž brzy se snad opět vrátíme do školy a školní družiny. Proto si připomeneme, jak jsme si spolu všichni užili náš družinový masopust, kde si děti zatancovaly, soutěžily a ochutnaly spoustu dobrot. Doufáme, že si ještě tento rok nějakou podobnou akci zopakujeme. Děti z naší družiny nezahálí ani v této době. Užívají si pohybu na čerstvém vzduchu a zocelují své tělo proti nemocem.

Za školní družinu Eva Stacho dne 29.4.2020

Číst dál: Vzpomínáme na poslední akce školní družiny

Bylo - nebylo

Bylo - nebylopřed mnoha dny a týdny žila - byla jedna školní družina "kočičky". V té školní družině pracovalo hodně šikovných "koťátek". Stříhala, lepila, barvila, kreslila, skládala. Z toho všeho vytvořila moc pěkné obrázky a výrobky, se kterými se vám aspoň touto cesto pochlubíme. 

Za školní družinu I.oddělení Zdeňka Jandlová

Číst dál: Bylo - nebylo

Tak se konečně zadařilo

Tak se konečně zařadiloSněhu sice moc nenapadlo, kvalita mokřejší, ale nás to nezastavilo :-) Postavit si sněhuláka a hned 3 kluky to se jen tak nevidí. Pepa, Karel a Ferda se opravdu povedli. Kluci jak mají být. Košťátko, čepička a rukavice nesměly chybět. Naši kluci potěšili i ostatní děti z budovy na Zavu. Vydržely se na ně koukat celé odpoledne za oknem. Bohužel druhý den se nám pomalu začali roztékat a v pondělí zbylo jen to košťátko. Nevadí přátelé. Zkusíme ještě počkat, zda se počasí umoudří a nasněží. Nebo za rok nashledanoooooou!!!

Číst dál: Tak se konečně zařadilo

Halloween ve školní družině

Halloween ve školní družiněVe školní družině, proběhla již skoro tradiční strašidelná stezka, dětem i dospělím se moc líbila.
Divadlo z bedny
Opět nás navštívilo naše oblíbené divadlo se svou pohádkou, děti se zapojily do představení a užily si spoustu legrace.

Číst dál: Halloween ve školní družině

Nová zahrada Školní družiny

Nová zahrada Školní družinyNaše družina má nové prostory a k tomu náleží i nová zahrada. Je to naše přírodní hřiště a učíme si hrát tak, jako naše rodiče a babičky, nejoblíbenější činností je stavení bunkru, kterého se účastní malí i velcí.

Číst dál: Nová zahrada Školní družiny

Školní Družina v knihovně

Školní Družina v knihovněNaše školní družina chodí pravidelně do knihovny, učíme se, jak zacházet s knihou, jak si najít knihu co nás zaujme a hlavně k nim získáváme vztah a máme je rádi.
za ŠD Eva Stacho

Číst dál: Školní Družina v knihovně

Jak trávíme čas ve III.odd. školní družiny

Jak trávíme čas ve III.odd. školní družinyV lednu jsme si zasadili s dětmi rýmovniky, aby nás nezaskočila jarní rýmička.
Během měsíce února jsme hojně řádili na sněhu a soutežili jsme např.o nejdelší hod sněhovou koulí a nelétajícího anděla.
V březnu jsme našim maminkám vyrobili zápichy do květináče.
Když je hezké počasí, trávíme čas na hřišti nebo chodíme na tematické vycházky.

Číst dál: Jak trávíme čas ve III.odd. školní družiny

Máme rádi naší planetu

Máme rádi naší planetuNaše školní družina se rozhodla, že se bude věnovat ekologii a ochraně naší planety. Uklidili jsme okolí naší školy a tvořili obrázky s tématem naše země.

Číst dál: Máme rádi naší planetu

Sněhuláčci

SněhuláčciPrvní a doufáme, že ne poslední snížek :-) Ale co kdyby přeci jen, honem ukoulet nějakého toho sněhuláčka. První pokusy byly velmi povedené, i když jsme "vyčistili" zahradu od listí :-) byli sněhuláčci pěkní. Bohužel kvůli dešti, který nás překvapil, jsme nemohli sněhuláčky dokončit. Snad tedy příště .....

Číst dál: Sněhuláčci

 

Návštěva divadélka "Z bedny"

Návštěva divadélka Jedno z mnoha divadelních představení v naší škole, tentokrát s příběhem o narození Ježíška. Děti se staly hlavními hrdiny celého dění, ztvárnily nám velmi pěkně celý příběh o zrození, a velmi si to užily.
Zdeňka Jandlová

Číst dál: Návštěva divadélka "Z bedny"

Přáníčka pro babičky a dědečky

Přáníčka pro babičky a dědečkyNejen maminky a tatínkové, babičky a dědečkové , které máme doma, dostávají od nás přáníčka k Vánočním svátkům. I dědečkové a babičky z domovů důchodců a domů s pečovatelskou službou, kteří nemají již své vlastní rodiny, se rádi potěší s přáníčkem vyrobeným našimi dětmi. Dědečkové a babičky ať se vám líbí a udělají radost. :-)
Zdenka Jandlová

Číst dál: Přáníčka pro babičky a dědečky

Těšíme se na Ježíška

Těšíme se na JežíškaSvátky jsou již za dveřmi, všichni se moc těšíme. " Moje Jezulátka" přišla navštívit Marii, Josefa a Ježíška. Vyprávěli jsme si příběh o narození Jezulátka, o cestě králů, zvířátek a chudých lidí za kometou, která svítila při narození Ježíška.

 

Číst dál: Těšíme se na Ježíška

Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučataV letošním roce jsme se se školní družinou zúčastnili celorepublikové akce Ježíškova vnoučata a vyrobili jsme vánoční přáníčka pro seniory do domovů důchodců. Přáníčka se nám povedla, věříme, že i babičkám a dědům udělají radost.

Číst dál: Ježíškova vnoučata

Družinové akce

Družinové akceDivadlo z Bedny

Divadlo z bedny opět ve školní družině, na začátek školního roku nás opět navštívilo, naše oblíbené divadlo. Přivezli s sebou ekologickou pohádku o zlobivé žábě a protože bylo krásné počasí, divadlo se odehrávalo na školní zahradě. Dětem se divadlo moc líbilo a těšíme se, až k nám zase přijede.

Číst dál: Družinové akce

Copyright © 2013. All Rights Reserved.