O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Novinky Sva

Červen ve IV.B

Červen ve IV.BJelikož byl červen opravdu velmi pěkný a slunečný, i my čtvrťáci jsme si poslední měsíc udělali moc hezký, plný venkovních, naučných a zajímavých aktivit a výletů. Začátek června nemohl pro žáky začít lépe než dnem dětí. V tuhnickém lese se jako každý rok konal Projektový den – Pohádkový les. Žáci plnili úkoly na jednotlivých stanovištích, kde na ně vždy čekala pohádková bytost, a pak i malá odměna. Po zdárném zakončení jsme si dali na školní zahradě buřty a moc jsme si pochutnali.

Číst dál: Červen ve IV.B

Běh vycházejících žáků

Běh vycházejících žákůDne 26. 6. 2023 se konal tradiční „Běh vycházejících žáků“. Soutěžící běželi po vyznačené trase lázeňskými lesy, kde plnili úkoly týkající se historie Karlových Varů. Na prvním místě se umístila dvojice – Alexandr Sivák a Patrik Drevňák, na druhém místě – Matyáš Frei a Michal Horváth. Gratulujeme! Po skončení akce čekalo na žáky skvělé občerstvení. Den se vydařil!
Dana Těšínská

Číst dál: Běh vycházejících žáků

Výlet do Ostrova s žáky VII.B

Výlet do Ostrova s žáky VII.BDne 20.06.2023 jsme si žáky VII.B udělali výlet do Ostrova. Navštívili jsme Ekocentrum při Městském domě dětí a mládeže Ostrov, kde jsme prošli jednotlivá oddělení. Největší zájem žáků vzbudilo oddělení plazů a pavouků. Dále nás zaujalo terárium, ve kterém se společně chovají leguáni a želvy. V Ekocentru chovají přes padesát druhů zvířat. Po návštěvě Ekocentra jsme poseděli ve vyhlášené cukrárně na náměstí ve staré části města.

Číst dál: Výlet do Ostrova s žáky VII.B

Karlovy Vary na dlani

Karlovy Vary na dlaniKonec školního roku se neodkladně blíží a tak využíváme každého pěkného dne k vycházkám do přírody. Obě přípravné třídy PT C a PT D se rozhodly prozkoumat blízké okolí našeho města. Postupně jsme navštívili obory u Linharta, Jelení skok a Dianu. Třída PT D podnikla ještě navíc výšlap na Goethovu vyhlídku, kde si děti prošly Stezku plnou strašidel a cestou zpět jsme navštívili i vyhlídku Tři kříže. Při všech vycházkách se děti seznamovaly s atmosférou lesa, jejími obyvateli a rostlinami.

Číst dál: Karlovy Vary na dlani

Exkurze – Česká spořitelna, a.s.

Exkurze – Česká spořitelna, a.s.Dne 12. 6. 2023 se žáci IX.B zúčastnili v rámci rozvoje finanční gramotnosti exkurze do České spořitelny, a.s. v Karlových Varech, pobočky T. G. Masaryka 2031/14. Mile jim představily pobočku, její historii a fungování, nabízené produkty a novinky z oblasti bezkontaktních plateb manažerka pobočky – paní Petra Mikolášová a paní Alena Brandejská – bankéř servisní péče.

Číst dál: Exkurze – Česká spořitelna, a.s.

Dne 30.5.2023 proběhla tradiční soutěž „O nejchutnější polévku“

Dne 30.5.2023 proběhla tradiční soutěž „O nejchutnější polévku“Již po patnácté zástupci tříd druhého stupně naší školy soupeřili v kuchařských dovednostech. Soutěžícími byli: Daniel Billý a Eliška Ščuková z VIII. D (6.,8.), Natálie Prošková a Aneta Maťašová ze VII.B, Daniel Billý a Nicolas Lazók z VIII.B a Patrik Drevňák a Alexandr Sivák z IX.B. Chuť polévek hodnotili žáci: PTC, PTD, S1 (6.,7.,8.,9.), S2 (2.,4.,6.,9.), S3 (8.,9.,10.), S4 (1.,2.,3.), S7 (1.,2.,3.,4.,6.), PS B, I. B, III. B, IV. B, V. B, jejich učitelé, asistenti, personál školy a vedení školy.

Číst dál: Dne 30.5.2023 proběhla tradiční soutěž „O nejchutnější polévku“

Beseda – Evropská unie

Beseda – Evropská unieŽáci 2. stupně se dne 7.6.2023 zúčastnili besedy zaměřené na poznatky z historie a současnosti Evropské unie. Paní Jana Michková, pracovnice Eurocentra v Karlových Varech, měla pro žáky připravenu zajímavou prezentaci, obrazový materiál a pracovní listy, na kterých si žáci mohli své poznatky ověřit a doplnit. Beseda byla nejen velice zajímavá, ale i přínosná. Její obsah zpestřil jak učivo občanské výchovy, tak podpořil rozvoj žáků v oblasti finanční gramotnosti.
Mgr. Zdeňka Marková

Číst dál: Beseda – Evropská unie

MDD 2.6.2023

MDD 2.6.2023Dne 2.6.2023 byl pro žáky k oslavě MDD připraven tradiční „Pohádkový les“. Na žáky přípravných tříd, 1. stupně, S1, S2, S3, S4, S7 a PS B čekalo překvapení celkem na devíti stanovištích.

Číst dál: MDD 2.6.2023

Naučná vycházka na Dianu třídy IV.B

Naučná vycházka na Dianu třídy IV.BNaše třída se dne 16.6. 2023 vydala na naučnou vycházku na rozhlednu Diana. Cestou od školy jsme si povídali o významných budovách v Karlových Varech a o historii města. Žáci ochutnávali léčivé prameny a odpovídali na zvídavé otázky učitelek. K rozhledně Diana jsme si vyjeli lanovkou. Počasí nám přálo, takže jsme měli možnost vidět celé Karlovy Vary a okolí jako na dlani. Též jsme si vyzkoušely finanční gramotnosti našich žáků, když si mohli za své kapesné nakoupit občerstvení ve stánku u rozhledny.

Číst dál: Naučná vycházka na Dianu třídy IV.B

Mariánské Lázně

Mariánské LázněNaše přípravná třída PTC se ve středu 7. června vydala " Po stopách veverky Karolínky " do Mariánských Lázních. Ochutnali jsme oplatky, některé léčivé prameny a výlet jsme zakončili na lázeňské promenádě u Zpívající fontány. I když se nám účast pro nemoc trochu více ztenčila, byl to super výlet se spoustou zážitků.
Zpracovala: Vošmiková Andrea

Číst dál: Mariánské Lázně

Jak jsme potkali bílého páva

Jak jsme potkali bílého pávaTo jsme si tak jednou v naší třídě S 4 řekli, že si obvyklou procházku si trochu protáhneme.
Cesta lanovkou na Dianu naše kluky úplně uchvátila, protože tak zešikmený a divný vláček ještě nikdy neviděli :-D
Na rozhledně jsme se kochali nádhernými výhledy na všechny světové strany, ale ze všeho nejvíc se děti těšili na chlupaté kamarády v Minizoo.

Číst dál: Jak jsme potkali bílého páva

Exkurze - „Zámek Klášterec nad Ohří“

Exkurze - „Zámek Klášterec nad Ohří“Žáci tříd S1, S2 a S4 se dne 24. 5. 2023 ráno sešli u připraveného autobusu a společně jsme vyrazili na plánovanou exkurzi na Zámek Klášterec nad Ohří. Na zámku nás očekávala paní průvodkyně, která nás zavedla do zámeckých prostor, kde jsme měli možnost se prostřednictvím interaktivní výstavy seznámit s minulostí zámku a přiblížit si život na zámku od ranného středověku. Kromě toho jsme si prohlédli výstavu českého porcelánu a ve sklepních prostorách také expozici loutek.

Číst dál: Exkurze - „Zámek Klášterec nad Ohří“

Školní výlet - „Park Boheminium“ Mariánské Lázně

Školní výlet - „Park Boheminium“ Mariánské LázněDne 3. 5. 2023 jsme se třídou S2 vyjeli autobusem na školní výlet do krásného prostředí Parku Boheminium v Mariánských Lázních, se vzdělávacím charakterem. Park Boheminium je unikátní nejen svým umístěním na krásném místě, v přírodě, na okraji lázeňského města, ale také zajímavou a unikátní stálou venkovní výstavou miniatur českých památek. K vidění byly například modely hradu Karlštejn, zámků Hluboká, Červená Lhota, unikátní hotelové věže Ještěd a spoustu dalších.

Číst dál: Školní výlet - „Park Boheminium“ Mariánské Lázně

Polytechnické vzdělávání v přípravných třídách PTC a PTD

Polytechnické vzdělávání v přípravných třídách PT C a PT DBěhem měsíc května jsme si vyzkoušeli několik lekcí z Malé technické univerzity. Povídali jsme si, co je stavba a jak různé stavby vznikají. Děti pracovaly podle jednoduchých technických plánů, v kterých se učily orientovat. Postavily krásné domy a mosty. Pěkně spolu spolupracovaly. Hra na stavitele se jim moc líbila.
Zapsala: Radmila Hricková,, DiS.

Číst dál: Polytechnické vzdělávání v přípravných třídách PT C a PT D

Deštivý duben ve IV.B

Deštivý duben ve IV.BDalší jarní měsíc máme za sebou, a tak bych se s vámi ráda podělila o zážitky a výrobky našich žáků. Na Velikonoce jsme zdobili vajíčka, a protože se nám velmi povedla, ozdobili jsme jimi větvičku břízy před školou. Dále jsme si vyrobili z pet lahví květináče a do nich jsme zasadili osení. Před velikonočními prázdninami jsme měli projektový den, který se velmi vydařil, žáci si z něj odnesli spoustu krásných výrobků. Navštívili jsme botanickou zahradu v Bečově. Také jsme měli možnost prohlédnout si během exkurze skládku v Černošíně.

Číst dál: Deštivý duben ve IV.B

Návštěva Dopravního podniku PTC a PTD

Návštěva Dopravního podniku PTC a PTDDne 25.4.2023 děti přípravných tříd navštívily Dopravní podnik Karlovy Vary. Zaměstnanci si pro nás připravili krásný program, který byl báječný. Podívali jsme se na dispečink, vyzkoušeli si, jaké je to sedět za volantem autobusu. Největší zážitek pro nás byla projížďka vláčkem a jízda skoro 50 let starým autobusem až ke škole.
Zpracovala. Vošmiková Andrea

Číst dál: Návštěva Dopravního podniku PTC a PTD

Vesmírná cesta - projektový den PTC a PTD

Vesmírná cesta - projektový den PTC a PTDDnes 5.5. se děti přípravných tříd naší školy zúčastnily projektového dne "Vesmírná cesta", kde se formou různých her seznámily s prostředím vesmíru. Všichni jsme zažili spoustu zábavy a den jsme si moc užili.
Zpracovala:Trsová Petra

Číst dál: Vesmírná cesta - projektový den PTC a PTD

Návštěva krajské knihovny

Návštěva krajské knihovnyDne 18.4. V.B. navštívila krajskou knihovnu. Vyslechli jsme si příběh náctileté dívky o soužití s rodiči, bratry a se spolužáky ve škole. Reakce dětí byla velice pozitivní. Žáci měli možnost prozkoumat i další knihy a stolní hry, které se nachází v dětském oddělení knihovny. Návštěva knihovny některé žáky nadchla na tolik, že se rozhodli vzít přihlášky.

Zapsala: Kateřina Komárková AP

Číst dál: Návštěva krajské knihovny

Botanická zahrada Bečov

Botanická zahrada BečovPříjemným zahájením jara byl netradiční zážitkový pobyt v Bečovské botanické zahradě. Výletu do zahrady se účastnili žáci prvního stupně spolu s třídou S2, S4. Pomocí příběhů se seznámili s pohádkovými rostlinami a zvířaty. Účastníci si nejen zazpívali, zacvičili, zasoutěžili, ale i se mohli seznámit s unikátním prostředím botanické zahrady.

Vypracovala Lenka Černá, DiS.

Číst dál: Botanická zahrada Bečov

Krajská knihovna Karlovy Vary

Krajská knihovna Karlovy VaryZačátkem měsíce dubna, se žáci třídy S2 vypravili veřejnou dopravou do Krajské knihovny v Karlových Varech, kde si užili hezké dopoledne mezi knihami doplněné o povídání např. o označení knih a další zajímavosti. Dětské oddělení této knihovny nabízí mnoho zákoutí a žáci ve svém zkoumání ani jedno nevynechali. Sladkou tečkou na závěr bylo posezení v místní kavárně, kde si mohli vyzkoušet, jak jsou zdatní ve finanční gramotnosti.

Vypracovala Zuzana Dostálová

Číst dál: Krajská knihovna Karlovy Vary

Beseda Z pohádky do pohádky

Beseda Z pohádky do pohádkyŠkolní akce- Beseda Z pohádky do pohádky- se odehrávala v Bečově v Botanické zahradě. Účastnili se v hojném počtu žáci 1. stupně a také žáci S tříd. V Botanické zahradě se nás ujali dva průvodci, od kterých jsme se dozvěděli spoustu zajímavého. Prohlíželi jsme si různé větvičky stromů a keřů a určovali, o jaký druh jde. Poznávali jsme četné druhy ptáků a měli možnost i si poslechnout jejich zvuky. Také jsme házeli šiškami na cíl, chodili po dřevěné lávce těsně nad vodou, a prohlédli si vzácný strom Korkovník.

Číst dál: Beseda Z pohádky do pohádky

Den bláznivých účesů

Den bláznivých účesůV pátek 14. 4. proběhl v naší škole: Den bláznivých účesů. S akcí přišel Žákovský parlament a nebyla to ani trochu nudná akce! Zapojili se žáci, žákyně i některé paní učitelky z celé naší školy. Některé účesy byly bláznivé, některé byly velmi elegantní, jiné byly originální a některé i retro. Děkujeme moc všem zúčastněným za podporu, v některých případech i za odvahu.
Zapsala: Sandra Šmídová

Číst dál: Den bláznivých účesů

Porcelánová školička - exkurze

Porcelánová školička - exkurzeV úterý dne 11. 4. 2023 žáci třídy S2 vyjeli do porcelánky Thun v Nové Roli. Cílem bylo zúčastnit se plánované exkurze. Pracovnice porcelánky žáky provedla provozem, od budovy vzorkovny až po hlavní haly výrobního závodu. Největším zážitkem byla pro žáky návštěva „Porcelánové školičky“. Tam si žáci mohli sami vyzkoušet zdobení porcelánu, technikou obtisků pro konečné vypálení v pecích. Sami si mohli vybrat vlastní motiv a vybranými obrázky ozdobit hrníček nebo misku.

Číst dál: Porcelánová školička - exkurze

Opičí dráha – PT C a PT D

Opičí dráha – PT C a PT DV pondělí 3. 4. si předškoláci z PT C a PT D zasoutěžili ve zdolávání opičí dráhy. Úkolem dětí bylo co nejrychleji překonat připravenou překážkovou dráhu. Děti soutěžily s velkým nadšením a navzájem se pěkně povzbuzovaly. Na závěr na ty nejlepší čekala krásná medaile a na všechny diplom a sladká odměna.

Zapsala: Radmila Hricková

Číst dál: Opičí dráha – PT C a PT D

Naše šikovné ruce na téma VELIKONOCE

Naše šikovné ruce na téma VELIKONOCEPřed svátky jara jsme pilně tvořili ve výtvarné dílně v Becherově vile….vybarvovalo se, stříhalo, lepilo se – vznikl velikonoční zajíček a barevné kraslice dle fantazie dětí . Povídali jsme si o zvycích a tradicích velikonočních svátků. Děti z třídy S4 a S2 si to krásně užily .Všechny výrobky si děti před svátky odnesly domů a jistě rodiče doma potěšily.
AP M. Vildumetzová

Číst dál: Naše šikovné ruce na téma VELIKONOCE

Projektový den – Global Money Week 2023

Projektový den – Global Money Week 2023Ve středu 22.3.2023 proběhl na 2. stupni a ve čtvrtek 23.3.2023 na 1. stupni ZŠ a SŠ Karlovy Vary, příspěvková organizace, Vančurova 83/2 – odloučená škola Svahová 26, již sedmý ročník Globak Money Week.

Číst dál: Projektový den – Global Money Week 2023

Lesní pedagogika - beseda

Lesní pedagogika - besedaV úterý dne 7. 3. 2023 se v multifunkční učebně naší školy, v rámci enviromentální výchovy, konala beseda s odbornou lektorkou, pracovnicí společnosti Vojenské lesy a statky, s. p., s cílem podat dětem základní informace o lesní zvěři, lesních dřevinách a o obecné funkci lesů. Besedy se zúčastnili všechny děti speciálních tříd, kterým bylo zajímavou formou prezentováno, jaká je vlastně funkce lesa, jaké je dění v lese, spoustu zajímavostí o chování lesní zvěře a také o práci lidí, kteří se o les starají.

Číst dál: Lesní pedagogika - beseda

Měsíc březen ve IV.B

Měsíc březen ve IV.BBřezen se nám pomalu chýlí ke konci a s žáky ze IV.B jsme udělali spoustu práce. Výsledkem jsou krásné výrobky. Dne 8.3. jsme k MDŽ vyrobili přáníčka pro maminky, babičky a tety. Také jsme se zapojili do dvou výtvarných soutěží „Vzduch pro život“ a „Pohádková zahrádka“. A jak se nám vše povedlo? To můžete posoudit sami pohledem do naší fotogalerie.
Martina Hornová

Číst dál: Měsíc březen ve IV.B

Pohádkový rej

Pohádkový rejDne 2.3. se přípravné třídy naší školy účastnily pohádkového reje, kde si děti zopakovaly různé pohádky z českých večerníčků, užily si spoustu her, soutěží a nechyběla ani diskotéka.
Obě třídy měly také připravenou svou hranou pohádku, kterou si opravdu užily.
Všem se den moc líbil a děti si odnesly spoustu zážitků.
Napsala-Trsová Petra

Číst dál: Pohádkový rej

Návštěva keramické dílny v Sedleci - S2

Návštěva keramické dílny v Sedleci - S2Velice rádi jsme přijali pozvání od paní Volencové, maminky naší žákyně Barbory Volencové ze třídy S2, k návštěvě keramické dílny v Sedleci, kterou tam provozují a kde budou mít děti i možnost zkusit si vyrobit z keramiky například vázu. Ve středu dne 11. ledna 2023 jsme se v dopoledních hodinách společně vydali do Sedlece, kde nás paní Volencová vřele přivítala. Keramická dílna plná nástrojů a hotových či rozpracovaných výrobků z keramiky nás inspirovala pro samostatné tvoření dětí.

Číst dál: Návštěva keramické dílny v Sedleci - S2

Kuchař nebo pekař

Kuchař nebo pekařŽáky 9. třídy čeká těžké rozhodnutí. Musí si vybrat studijní obor a podat přihlášku na střední školu. Toto rozhodnutí ovlivní jejich budoucí povolání. Abychom si vyzkoušeli práci pekaře a cukráře, upekli jsme si ve školní kuchyňce banánové muffiny. Našli jsme si recept na internetu a podle postupu upekli tuto dobrotu. Muffiny se nám povedly a nezbyl ani jeden kousek.
Zapsala: Darina Filová

Číst dál: Kuchař nebo pekař

Den bez batohu s žákovským parlamentem

Den bez batohu s žákovským parlamentemVe čtvrtek 19. 1. 2023 proběhl v naší škole No backpack day, neboli Den bez batohů. Akci uspořádal pro své spolužáky žákovský parlament. O co se vlastně šlo? Vtip spočívá v tom, že žáci si do školy přinesou pomůcky v něčem jiném, než v aktovce, tašce nebo batohu. Žáci by měli mít zajímavé a neokoukané nápady. K vidění byl nejen nákupní košík, košík na houby, odpadkový koš, ale také papírová bedna obalená v látce a celá řada dalších originálních nápadů.

Číst dál: Den bez batohu s žákovským parlamentem

,,Vánoce aneb pohybem ke zdraví“

,,Vánoce aneb pohybem ke zdraví“Dne 21.prosince 2022 se uskutečnil projektový den pro první stupeň ,,Vánoce aneb pohybem ke zdraví“. Žáci si na jednotlivých stanovištích zacvičili, zatancovali, sestavili z dílků vánoční strom a vyrobili vánoční přání. Na konec si prošli vánoční stezku, kde plnili úkoly. Příjemné dopoledne jsme ukončili společným zpěvem koled. Žáci odcházeli domů spokojeni a s úsměvem.

Zapsala K. Komárková

Číst dál: ,,Vánoce aneb pohybem ke zdraví“

Vánoční turnaj ve stolním tenisu pro druhý stupeň žáků ve SVA

Vánoční turnaj ve stolním tenisu pro druhý stupeň žáků ve SVADne 19.12.2022 proběhl závěrečný vánoční turnaj ve stolním tenisu, kterého se zúčastnilo osm nejlepších žáků druhého stupně SVA. První část turnaje pro všechny žáky druhého stupně byla odehrána již v průběhu minulého týdne při hodinách tělesné výchovy. Závěrečný turnaj byl odehrán ve dvou čtyřčlenných skupinách, ze kterých nejlepší dva hráči postoupili do semifinále. Vítězové semifinálových bojů si to poté rozdali mezi sebou o celkové vítězství v turnaji a poražení zase o třetí místo.

Číst dál: Vánoční turnaj ve stolním tenisu pro druhý stupeň žáků ve SVA

IV.B. chystá Vánoce

IV.B. chystá VánocePo roce Vánoce, Vánoce přicházejí a tak jsme se s žáky IV.B rozhodli vyrobit si ozdoby na jeden ze stromečků, které jsou připravené k nazdobení na kolonádě. Pro navození správné vánoční atmosféry jsme si upekli a nazdobili voňavé perníčky. Všichni jsme si to užili a teď už se společně s dětmi těšíme na Ježíška.
Asistentka pedagoga Martina Hornová

Číst dál: IV.B. chystá Vánoce

Výstava obrazů žákyně S2

Výstava obrazů žákyně S2V naší třídě S2 máme velice nadanou dvanáctiletou žákyni Lilien, která je velmi nadaná a krásně maluje. Proto jsme pro Lilien uspořádali v naší škole, v prostorách multifunkční učebny, výstavu jejích obrazů plných emocí, aby se s jejím uměním mohli seznámit i ostatní. Protože je Lilien velmi talentovaná, snažíme se jí všemožně podporovat, aby mohla své nadání dále rozvíjet. Výstavu navštívili jak ostatní žáci a učitelé, tak i někteří rodiče.

Číst dál: Výstava obrazů žákyně S2

Mikuláš

MikulášMikuláši, přijď dnes k nám,
písničku ti zazpívám,
Přines prosím trochu dobrot,
můžeš je dát třeba do bot.

 

Mikuláš, anděl a čert se po roce vrátili zpět do našich školních chodeb. Řinčení řetězů a cinkání zvonečků u někoho vyvolalo slzy na krajíčku, ale také drzé úsměvy.

Číst dál: Mikuláš

V.B v kuchyňce

V.B v kuchyňceRozhodli jsme se uvařit si něco dobrého v naší pěkné školní kuchyňce. Společně jsme se dohodli na bramborové polévce a na ovocných špízech. Rozdělili jsme se na dvě skupiny, jedna pracovala na přípravě polévky a druhá krájela ovoce na malé kousky, a napichovala je na špejle. Polévka se našim malým kuchařům velmi povedla a ovocné špízy vypadaly velmi pěkně, a chutnaly také moc dobře. Na konec jsme špízy polili čokoládou, a pak jsme se pustili s chutí do jídla.
Mgr. Lucie Parimuchová

Číst dál: V.B v kuchyňce

Vánoční tvoření ve IV.B

Vánoční tvoření ve IV.BU teplého čaje a kávy, při poslechu vánočních koled, vůni Františka a vánočního cukroví jsme se společně s žáky IV.B, jejich rodiči a prarodiči pustili do tvoření. Akce probíhala dne 13.12. 2022 ve 14:30 v keramické dílně v budově Svahová. Rodiče dostali předem pozvánku na naši vánoční dílnu. Účast byla velká, z čehož jsme měli radost.

Číst dál: Vánoční tvoření ve IV.B

Jízda Vánočním vláčkem

Jízda Vánočním vláčkemA jsou zase tady „Šťastné a veselé“ a přesně takové byly naše děti z V. oddělení ŠD, když uviděly přijíždět Vánoční vláček. Jezdí v K. Varech od 26.11. do 23.12. I my jsme se rozhodli ho letos vyzkoušet. Vybrali jsme si pátek 2.12 ve 14:00. Už když jsme se blížili k vánočně nazdobené zastávce, začali všichni poskakovat a nadšeně vykřikovat. A když vláček konečně přijel, nadšení bylo tak ohromné, že i pan řidič se po výstupu hodně smál a všechny srdečně vítal.

Číst dál: Jízda Vánočním vláčkem

Kam po škole, řemeslný workshop

Kam po škole, řemeslný workshopDne 18.11.2022 se žáci 8.a 9.třídy Základní školy a střední školy Karlovy Vary, Svahová 26 zúčastnili pracovního workshopu ve společnosti ept connector ve Svatavě, učební obor Nástrojař. Dopoledním programem nás provázel průvodce, který se řídil časovým harmonogramem. Žáci měli možnost seznámit se s učebním oborem a také si vyzkoušeli práce s různými nástroji a prohlédli si provoz v Habartově i učebny tohoto oboru ve Svatavě. Řemeslný workshop se žákům líbil.

Příspěvek kariérové poradkyně 28.11.2022 Mgr. D.Pavláskové

Číst dál: Kam po škole, řemeslný workshop

Ponožková výzva na "Svahovce"

Ponožková výzva na V úterý 22. 11. jsme se školním žákovským parlamentem uskutečnili "Ponožkovou výzvu" na podporu Downova syndromu, kdy ponožky symbolizují nějaké chromozomy a lidi s Downovým syndromem mají ten 21. ztrojený. Zúčastnila se skoro celá škola včetně pedagogů a asistentů.

Zpracovala: Sandra Šmídová

Číst dál: Ponožková výzva na "Svahovce"

Galerie umění Becherova vila

Galerie umění Becherova vilaKoncem listopadu třída S2 navštívila Galerii umění v Becherově vile v Karlových Varech. Žáci si v tvořivé dílničce vyrobili vánoční přáníčka z odpadového materiálu (kousky papíru, knoflíky, provázky, lepenka) a tím úspěšně splnili úkol z EVVO za 1. pololetí. Tvořivým dopolednem jsme se příjemně naladili na blížící se advent.

Vypracovala Zuzana Dostálová

Číst dál: Galerie umění Becherova vila

Návštěva galerie

Návštěva galerieV naší třídě S2 máme velice nadanou žákyni Lilien, která krásně maluje. Namalovala mimo jiné i obrázky na plátno. Její dílka nechala vystavit organizace „Raná péče Krůček“ v osvětové kampani Týden rané péče. Výstava se konala v Gallery Coffee, se sídlem nám. Krále Jiřího z Poděbrad 508 v Chebu. Ve středu 9. 11. 2022 jsme se tedy s celou třídou S2 vydali na výlet do Chebu, abychom se i my podívali na vystavená díla naší žákyně, zhodnotili její obrazy a talent.

Číst dál: Návštěva galerie

Sdílená knihovna

Ptáte se, co je u nás nového ?
V ZŠ Svahová přibyla nenápadná polička.
Hned vám o ní povím víc.
Jistě každý z nás má doma knihy, kterých by se nikdy nevzdal. Čte je pořád dokola, kdykoli je nemocný, venku sněží, nebo mu jen není dobře na duši. U mě je to třeba Vejce a já. Neodolatelná klasika, přečtená odhadem 17 x a její čas zase přijde.

Číst dál: Sdílená knihovna

IV.B NA DOPRÁVNÍM HŘIŠTI

IV.B NA DOPRÁVNÍM HŘIŠTIV pátek 14.října jsme navštívili Svět záchranářů v Karlových Varech, kde žáci 4.třídy trénovali své dovednosti v dopravní výchově. Dopoledne bylo rozděleno na část teoretickou, kde žáci plnili úkoly na interaktivních simulátorech a soutěžili ve znalosti dopravních značek společně se ZŠ Mozartova. Kryštof, žák naší školy se umístil na krásném, druhém místě. V praktické části se jezdilo na kole a koloběžkách na moderním dopravním hřišti s fungujícím železničním přejezdem a semafory.

Číst dál: IV.B NA DOPRÁVNÍM HŘIŠTI

Vycházející žáci a "Den otevřených dveří" v ISŠTE v Sokolově

Vycházející žáci a Dne 13. 10. 2022 se vycházející žáci Základní školy a střední školy Karlovy Vary, Svahová 26 zúčastnili „Dne otevřených dveří v Sokolově“. Dopoledním programem nás provázel průvodce, který se řídil časovým programem. Žáci měli možnost seznámit se s učebními obory a středními školami, které budou otevřeny ve školním roce 2022/2023. Žáci těchto středních škol spolu se svými učitel byli připraveni našim žákům podat veškeré informace a zodpovědět případné dotazy žáků.

Číst dál: Vycházející žáci a "Den otevřených dveří" v ISŠTE v Sokolově

Atletika do škol

Jako tradičně, již po čtvrté se účastníme projektu atletického svazu Atletika do škol. Žáci v hodinách tělesné výchovy pilně trénují skoky, hody a běhy. Nenásilnou formou objevují kouzlo královny sportu, kterou je právě atletika. Za každou hodinu TV si lepí do své třídní nástěnky samolepku.
Zpracovala: Mgr. Michaela Ženíšková

Školní kolo ve Schodoběhu

Školní kolo ve SchodoběhuV úterý 18.10. proběhlo školní kolo ve Schodoběhu. Soutěžili žáci 1.stupně a 2.stupně. Všichni žáci si fandili a panovala přátelská atmosféra, i když se běželo o medaile. Žáci změřili síly se svými vrstevníky z Vančurovky. V silné konkurenci jsme obstáli na výbornou.
Zpracoval: Ing. Ondřej Černohous

Číst dál: Školní kolo ve Schodoběhu

Česko vesluje

Česko veslujeV loňském školním roce jsme měli zapůjčené trenažéry k veslování. Žáci 2.stupně v rámci TV pronikli k technice a sportu veslování. V konkurenci jiných škol a žáků jsme se neztratili, proto jsme byli pozváni na finálovou regatu Česko vesluje při zahájení MS ve veslování v Račicích. Žáci i učitelé vytvořili týmy a soutěžili s ostatními školami z celé České republiky. Sobotní den jsme si velmi užili a to nejen proto, že učitelé vyhráli 1.místo mezi učiteli, ale máme spoustu nezapomenutelných zážitků.

Zpracoval: Mgr. Pavel Vařečka

Číst dál: Česko vesluje

Olympijský den

Olympijský denV pátek 14.10 jsme se všichni setkali v hale, kde proběhl Olympijský den. Po slavnostním zahájení jsme se rozcvičili a zahřáli s trenérkami. Poté jsme se pustili do disciplín olympijského víceboje: do skoku z místa, trojskoku, hlubokého předklonu a T-Běhu. Kdo zrovna nesoutěžil, tak se plně věnoval přednášce o golfu handicapovaných a mohl si vyzkoušet pod dohledem trenéra odpaly. Všichni dostali diplom a odměnu. Na závěr jsme si užili kouzelnické představení.
Zpracovala: Dana Těšínská

Číst dál: Olympijský den

Projektový den

Projektový denVe středu se naše děti z přípravné třídy PTC zúčastnily Projektového dne .Tento den byl tématikou navázán na návštěvu kina Drahomíra v měsíci září.

Děti během dopoledne prošly 5-ti stanovišti. Naučily se jak žije žába, jaká zvířátka se řadí mezi savce , co je to hmyz, kde je sever a jih a na posledním stanovišti se učily třídit odpad.

Číst dál: Projektový den

Podzimní čarování v PT D

Podzimní čarování v PT DJe kouzelné v tyto dny pobývat v lese. Korunami stromů prosvítají sluneční paprsky, barevné listy se pomalu snáší k zemi. Ideální doba stvořená k procházkám, les má svou specifickou podzimní vůni. Zvířátka si připravují zásoby na zimu, ptáci odlétají. I my tyto dny rádi trávíme v přírodě. Plodiny sbíráme, sušíme a využíváme je jak ve výuce, tak při kreativních aktivitách. S výrobky se zúčastňujeme různých soutěží. Rádi se věnujeme i pohybovým aktivitám a hrám v přírodě.

Zapsala: Marie Hnízdilová

Číst dál: Podzimní čarování v PT D

Vycházka přípravných tříd do obory

Vycházka přípravných tříd do oboryVe čtvrtek 6.10.2022 si přípravné třídy naší školy vyšly na poznávací vycházku na Linhart do obory, kde viděly divoká prasata a daňky. Cestou děti sbíraly žaludy a později jimi prasata nakrmily. Učily se také rozpoznávat různé druhy stromů pomocí listů a plodů.
Všichni jsme si za celý den užili spoustu zábavy a děti si odnesly mnoho nových zážitků.

Číst dál: Vycházka přípravných tříd do obory

Stmelovací pobyt - Zátiší 2022

Stmelovací pobyt - Zátiší 2022Ve dnech 14 až 16. září 2022 proběhl již 5. ročník stmelovacího pobytu v přírodě, tentokrát opět v kempu Zátiší, v obci Bernov. Cílem třídenního pobytu byla prevence sociálně patologických jevů, stmelování kolektivů žáků naší školy a environmentální výchova. Pro žáky byl vždy připraven celodenní pestrý program:

Číst dál: Stmelovací pobyt - Zátiší 2022

Výlet do Kadaně

Výlet do KadaněZačátkem května se třída S2 vydala na školní výlet do Kadaně, kde navštívila Muzeum čarodějnic. Muzeem nás provedla zkušená čarodějka, která dětem vysvětlila, že čarodějky nejsou jen ošklivé, zlé stařeny, ale hlavně také kořenářky a vědmy. Vyložila jim budoucnost z karet, naučila kouzla a pak je zavedla do čarodějnické školy. Atmosféra byla úžasná a žáci byli nadšeni.

Číst dál: Výlet do Kadaně

Ekoprojekt- IV.B

Ekoprojekt- IV.B17.5. odjela IV. B do Ostrova do Ekocentra zrealizovat jednodenní projekt. Tématem byla Voda- koloběh vody v přírodě. Žáci se dozvěděli nové informace a zúročili své poznatky. Proběhly zde různé pokusy s vodou, videoprojekce, hromadná i samostatná práce při vyplňování pracovních listů. Na závěr chodili žáci po stanovištích a řešili úkoly, které si zapisovaly k sobě na kartičku, a řešili tak zároveň tajenku. V závěru jsme všichni zhodnotili projekt jako velmi zdařilý. Žáky činnosti velmi bavili.

Číst dál: Ekoprojekt- IV.B

Lesní pedagogika

Lesní pedagogikaDne 11. května odjela IV.B společně s ostatními třídami 1. stupně na “Lesní pedagogiku“ do Bukoviny v Doupovských horách. Žáci měli připravené různé zábavné činnosti v přírodě, plnili úkoly a učili se novým poznatkům. Dostali informace o tom, jak vyroste strom, o lesní školce a viděli výrobky ze dřeva. Také hráli pohybové hry, při kterých se naučili pozdravy lesníků a myslivců - „Lesu zdar!“ „Lovu zdar!“ Žákům se akce velmi líbila.
Zapsala A. Pokorná

Číst dál: Lesní pedagogika

Opičí dráha

Opičí dráhaV pondělí 9. května 2022 proběhl již tradiční závod v Opičí dráze. Sešly se všechny děti
z přípravných tříd a předvedly nám svou bojovnost a obratnost při zdolávání připravených překážek. Děti závodily s nadšením, vydaly ze sebe to nejlepší, proto za své výkony získali všichni diplom a sladkou odměnu. Tři nejrychlejší chlapci a tři nejrychlejší dívky si navíc užili slavnostní atmosféru a vystoupli na stupně vítězů, kde převzali medaile a malé odměny.
Zapsala: Radmila Hricková

Číst dál: Opičí dráha

Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhviNaše škola se zapojila do ekoprojektu pod názvem „Vzkaz v láhvi“, který měl za úkol zmapovat život v okolí řeky Ohře, na německé i české straně hranice. Celý projekt s veškerými aktivitami probíhal pod záštitou Ekofarmy Kozodoj, která je naším partnerem a která úzce spolupracuje s ekologickým vzdělávacím centrem v německém Hohenbergu. Právě na pozvání tohoto ekologického centra jsme se žáky školy Svahová a Vančurova, dne 4. 5. 2022 vycestovali na výlet do německého města Hohenberg, se stejnojmenným hradem.

Číst dál: Vzkaz v láhvi

Povídáme si o Ukrajině

Povídáme si o UkrajiněVe třídě si povídáme o současném dění na Ukrajině, o negativech války, ale především o podpoře a pomoci lidem, kteří ve válce žijí, nebo před ní utekli ze svých domovů. Žáci se často dotazují a zároveň chtějí vyjádřit své pocity a názory k válce.
Společně s dětmi jsme se rozhodly podpořit tyto rodiny a poslat jim sbírku oblečení, dek, léků, a hygienických potřeb.
TU: Mgr. L. Parimuchová

Číst dál: Povídáme si o Ukrajině

Masopustní rej v PT C

Masopustní rej v PT CTýden před karnevalem probíhaly velké přípravy. Vyráběly se škrabošky a připravovala se výzdoba, při jejíž výrobě se zúčastnila celá třída. Během celého karnevalového dne se soutěžilo, tancovalo a hodnotily se nejlepší masky. Všichni si odnesly odměny, diplomy a skvělé zážitky. Děti si to moc užily.
Zapsala : P. Trsová

Číst dál: Masopustní rej v PT C

Třída PT D - Malá technická univerzita

Třída PT D - Malá technická univerzitaStavebnici z projektu „Malá technická univerzita“ využíváme průběžně během školního  roku. Děti ji mají rády, rozvíjí si představivost, tvořivost, hrubou i jemnou motoriku. V průběhu ledna jsme se intenzivněji vrhli do stavby města, a proměnili se ve stavitele mostů a věží. Děti již ví, kdo je architekt, učily se stavět půdorysy domů podle technického výkresu. Ví také, co jsou obvodové zdi a příčky. Umí postavit pilíř k mostu a základnu k věži, aby nespadla. Při těchto hodinách pracovali všichni s velkým nadšením.
Zapsala: Radmila Hricková

Číst dál: Třída PT D - Malá technická univerzita

Předvánoční období v PT D

Předvánoční období v PT DAdventní čas si děti moc užily. Naučily vánoční koledy a říkanky. Při společné výzdobě třídy a výrobě dárků pro rodiče jsme využívali různé materiály
a seznámili se s různými výtvarnými technikami. Ozdobili jsme si stromeček, pekli cukroví, povídali o adventu, četli vánoční pohádky. Poslední den došlo i na rozbalování dárečků pod stromečkem a společně jsme si vyzkoušeli některé vánoční tradice. Děti jsou plné očekávání a z každé činnosti mají velkou radost.
Zapsala: R. Hricková

Číst dál: Předvánoční období v PT D

Copyright © 2013. All Rights Reserved.