O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Novinky Sva

Orientační běh s úkoly

Orientační běh s úkolyPro žáky a jejich učitele byl minulý týden připraven orientační běh s úkoly. Každá třída měla k dispozici mapu, kde byly označeny stanoviště. Každá třída běžela či šla a plnila úkoly svým tempem. Děkuji VI.B a AP Simoně Moravcové za pomoc při přípravě.

Zpracovala: Ženíšková

Číst dál: Orientační běh s úkoly

Volba maskota

Volba maskotaV pátek proběhla na Svahovce volba maskota. Do soutěže bylo přihlášeno 20 maskotů. Vyhrál maskot žáka Nicolase Lázoka z VI.B. Tento maskot nás provede olympiádou na Svahovce.

Číst dál: Volba maskota

Příprava svačiny

Příprava svačinyMy jsme žáci III.B,
pomazánku svedeme.
Vejce šunka máslíčko,
promícháme maličko.
Jednohubky nakrájíme
a pak rychle všechno sníme.

Zapsala A. Pokorná

Číst dál: Příprava svačiny

Ahoj Danečku

Ahoj DanečkuZ důvodu dlouhodobé nemoci našeho žáka z III.B- Danečka, jsme se celá třída rozhodli ho podpořit, a poslali mu dopis pro potěšení. Každý z dětí mu napsal vzkaz a nakreslil mu obrázek. I paní učitelka s paní asistentkou napsaly dopis k brzkému uzdravení. Všechny dopisy jsme vložili do velké obálky, polepili samolepkami- aby byla veselá, a šli odeslat na poštu. Na našeho spolužáka Danečka všichni moc myslíme, a přejeme mu, aby byl brzy zdravý, a mohl se vrátil k nám do třídy.
p.u. Mgr. Lucie Parimuchová

Číst dál: Ahoj Danečku

Olympijské hry

Olympijské hryV týdnu od 12.4. jsme ve škole zahájily olympijské hry. Jako každá olympiáda se zahajuje zapálením pochodně i u nás každý stupeň zapálil tu svou. Tím jsme zahájili olympijské hry SVAHOVKA 2020 2021. V týdnu od 19.4. je naplánován třídní orientační běh s úkoly a volba maskota.

Číst dál: Olympijské hry

Práce ve cvičné kuchyňce

Práce ve cvičné kuchyňceŽáci V.B (4.,5.) se v rámci pracovní výchovy procvičili v loupání a krájení cibule, strouhání mrkve a jablek a pochutnali si na výborné rajské omáčce s těstovinami a plněnými paprikami. Poté si pochvalovali i jablečný koláč z listového těsta, na jehož přípravě se také podíleli. Všichni přiložili ruku k dílu nejen na přípravě pokrmů, ale i k následnému mytí nádobí a úklidu kuchyňky. Žáci byli spokojeni a domů odcházeli s novými poznatky a praktickými zkušenostmi a dovednostmi, které se jim v budoucnu budou hodit.
Mgr. Zdeňka Marková

Číst dál: Práce ve cvičné kuchyňce

Zimní ptačí krmení

Zimní ptačí krmeníPři prvouce v I.B jsme si vyprávěli o ptáčcích v zimě a zjistili jsme, že když je vše přikryto bílou peřinou a mrzne, těžko hledají potravu. Nelenili jsme a rozhodli se ptáčkům připravit krmení. Smíchali jsme zrní s želatinou, vykrájeli různé tvary jako třeba srdíčka, měsíčky, obdélníky, protáhli uprostřed provázkem a přes noc nechali zrní ve formě zaschnout.
Byli jsme zvědaví, zda se krmení povede. Nemohli jsme se dočkat druhého dne a po příchodu do školy jsme šli ihned pověsit vyrobené kousky na strom a ptačí budku na naší školní zahradě.

Číst dál: Zimní ptačí krmení

„Táborák“ u hasičů

„Táborák“ u hasičůVe středu 3. února 2021 se žáci V.B (4.,5.) se svým učitelem Dimitrem Dimovem a asistentkou Štěpánkou Holubcovou opět po čase vypravili do areálu Světa bezpečí v Karlových Varech. Tentokrát šlo o rizika spojená s ohněm.

Nejprve nám páni hasiči Tomáš a Ondra představili evropský záchranný integrovaný systém skrývající se pod známým telefonním číslem 112.

Číst dál: „Táborák“ u hasičů

BAREVNÉ SETKÁNÍ

BAREVNÉ SETKÁNÍDne 18.12.2020 proběhlo vánoční BAREVNÉ SETKÁNÍ. Barvami dne byly bílá, stříbrná a zlatá. Pro všechny žáky byla na platformě MS teams připravena témata:
1. Biblické příběhy
2. Náměty z časopisu RADOMÍR
3. Kapr – příprava
4. Vánoce – retro
5. Vánoční cukroví

Číst dál: BAREVNÉ SETKÁNÍ

Zdobení vánočního stromku na Mlýnské kolonádě

Zdobení vánočního stromku na Mlýnské kolonáděŽáci V.B (4.,5.) se spolu se svými učiteli, Mgr. Zdeňkou Markovou, Dimitrem Dimovem a AP Štěpánkou Holubcovou, rozhodli pomoci s vánoční výzdobou stromků na Mlýnské kolonádě v Karlových Varech. Vybrali si jeden ze stromků a vlastnoručně vyrobenými ozdobami, řetězem a logem naší školy stromek ozdobili. Vyhověli tak nejen žádosti paní ředitelky Mgr. Martiny Kheilové, ale přispěli i k příjemné vánoční atmosféře našeho města.
AP Štěpánka Holubcová

Číst dál: Zdobení vánočního stromku na Mlýnské kolonádě

VÁNOČNÍ NADÍLKA V S2

VÁNOČNÍ NADÍLKA V S2Poslední školní den před Vánočními svátky proběhl letos trochu netradičně. Vzhledem k momentální situaci a šířením virového onemocnění Covid-19, se letos vánoční besídka konala bohužel bez přítomnosti rodičů a pouze v třídním kolektivu.
I tak si ale každý našel pod stromečkem spoustu dárečků, společně jsme ochutnali vánoční cukroví a poslechli jsme si tradičně i vánoční koledy.

učitelka Lenka Černá, DiS.

Číst dál: VÁNOČNÍ NADÍLKA V S2

ADVENTNÍ ČAS VE TŘÍDĚ S2

TADVENTNÍ ČAS VE TŘÍDĚ S2ak jako loni jsme i letos byli na Mlýnské kolonádě, ozdobit si jeden ze zde umístěných stromečků a opět jsme vytvořili jeden hezký, originální vánoční stromeček.
Cestou jsme se zastavili u betlému a rozsvíceného vánočního stromu u hotelu Thermal. Po vánoční výzdobě stromečku jsme se na kolonádě odměnili teplou lázeňskou oplatkou. Všem dětem se připravená akce moc líbila.

asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: ADVENTNÍ ČAS VE TŘÍDĚ S2

Vánoční čas v přípravných třídách

Vánoční čas v přípravných třídáchV tomto období se děti v obou přípravných třídách seznamovaly s tradicí Vánoc a s radostí se připravovaly na nejkrásnější svátky v roce. Tvořily přáníčka a drobné dárky pro rodiče, pekly cukroví a perníčky. Poslouchali jsme koledy a učili se básničky. Byli jsme se projít po městě a na vánočních trzích, kde si ozdobili vlastnoručně vyrobenými ozdobami stromeček. Poslední den před prázdninami jsme ve třídě poseděli u vánočního stromku, ukázali si některé vánoční zvyky, rozdali si drobné dárky a popřáli si krásné svátky.

Zapsala: Radmila Hricková, DiS.

Číst dál: Vánoční čas v přípravných třídách

Máme rádi Vánoce

Máme rádi VánoceMáme rádi Vánoce, a moc se na ně těšíme. Proto se také rádi věnujeme vánoční výzdobě a vánočním zvykům. V keramické dílně jsme vyrobili ozdoby na vánoční stromek, další ozdoby z papíru putovaly na stromky umístěné na Kolonádě v Karlových Varech. Pustili jsme se i do pečení vánočních perníčků v naší školní kuchyňce. Jak nám to šlo, se můžete podívat v galerii, žáci III.B.

Číst dál: Máme rádi Vánoce

Fantazii se meze nekladou

Fantazii se meze nekladouŽáci naší školy se s chutí zapojili do celoškolní soutěže „Strašidel se nebojíme“. A k naší radosti vznikla krásná originální strašidla. Každý si zvolil libovolnou techniku zpracování a nápaditost byla fascinující. Žáci ze třídy S2 spojili své síly dohromady a vytvořili krásné strašidlo, které pojmenovali strašidýlko Emílek. Odměněni byli diplomem, sladkou a věcnou cenou.
Zapsala A. Pokorná

Číst dál: Fantazii se meze nekladou

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKAPřípravné třídy PTC a PTD přišel dne 4. 12. 2020 navštívit čert s vrchní čerticí a Mikuláš s andílky. Čertice přečetla z Pekelné knihy zápisy o zlobivých dětech a požadovala od nich zlepšení. Naopak Mikuláš chválil děti za přednesené básně a odměnil je nadílkou.
Všem dětem se připravená akce moc líbila.
tř. uč. Dana Ondrejcsiková

Číst dál: MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

Střípky z celoškolních soutěží s názvem
"VITAMÍNY a SNĚHULÁČEK"

Střípky z celoškolních soutěží s názvem Žáci si distanční výuku zpestřovali i účastí v celoškolských soutěžích. Každý si mohl vybrat z velké nabídky témat, které ho zaujalo. V soutěži s názvem VITAMÍNY žáci využili svou kreativitu a zároveň doplnili jídelníček tolik potřebnými vitamíny v této nelehké době. Všichni zúčastnění obdrželi diplom, dáreček a velikou pochvalu.

Zpracovala S. Kodajková

Číst dál: Střípky z celoškolních soutěží s názvem "VITAMÍNY a SNĚHULÁČEK"

Průběh nového školního roku a distanční výuky ve třídě PS

Průběh nového školního roku a distanční výuky ve třídě PSAni letošní školní rok neproběhl tak, jak bychom si všichni představovali. Potýkáme se s řadou problémů, které přináší doba Covidová. Kromě přísných hygienických pravidel se musela přizpůsobit i výuka dětí ve třídě. V listopadu jsme nastavili distanční výuku. Z touto výukou máme zkušenosti již z loňského jarního období, proto jsme opět dobře a rychle navázali spolupráci s rodiči.

Číst dál: Průběh nového školního roku a distanční výuky ve třídě PS

Pohádkové obrázky

Pohádkové obrázkyVýtvarné soutěže "Pohádkové obrázky" se zúčastnili žáci V.B. Výtvarně zpracovali pohádku O veliké řepě a příběh Dášeňky z knihy Karla Čapka. Porota vychovatelek ŠD měla obtížnou práci, neboť vybrat z velice pěkných výkresů ty nejlepší nebylo vůbec jednoduché.
1. místo získala Helenka Kančíová, 2. místo Mireček Konya a 3. místo Alex Tulis. Všem zúčastněným "kreslířům" byl předán diplom a sladká odměna. Blahopřejeme!
Zpracovala O.Barvířová

Číst dál: Pohádkové obrázky

„Smajlíková“ soutěž v V.B

„Smajlíková“ soutěž v V.BNa začátku distanční výuky vyhlásila třídní učitelka V.B (4.,5.) Mgr. Zdeňka Marková „smajlíkovou“ soutěž. Děti se snažily získat co nejvíce „usměváčků“ a byly tak motivovány k pečlivé práci na zadaných úkolech, které si vyzvedávaly ve vestibulu školy či nacházely v platformě MS Teams. Hodnocena byla též snaha připojovat se ve smluvený čas do on-line vyučování a účast ve vyhlášených soutěžích a přednáškách.

Číst dál: „Smajlíková“ soutěž v V.B

Barevné setkání na téma Coronavirus

Barevné setkání na téma CoronavirusDne 14. 10. 2020 proběhlo Barevné setkání na téma Coronavirus. Barvami dne byly modrá, zelená a fialová. Výchovně vzdělávací program proběhl v kmenových třídách žáků. Učitelé a asistenti pedagoga pracovali se žáky dle individuálního výběru z připravených materiálů v závislosti na schopnostech a dovednostech žáků jednotlivých tříd. K využití byly dány hry, pexesa, náměty a materiály na výrobky, omalovánky, odkazy na videa, piktogramy a návodné letáky.

Číst dál: Barevné setkání na téma Coronavirus

Zájmový den na téma - Můj svět (jak vidím sám sebe)

Zájmový den na téma - Můj světDne 30. 9. 2020 proběhl na naší škole zájmový den. Vzhledem k prevenci šíření Covid - 19, byly všechny děti/žáci ve svých třídách. Za úkol měli namalovat např: postavu, sluníčko, auto, atd. z letáků nebo časopisů vystřihnout a nalepit obrázky, jak vidím sám sebe. Zapojila se fantazie, kreativita, nápady, šikovnost a především snaha všech dětí/žáků i třídních učitelů, učitelů a asistentů pedagoga. Výrobky se třídám velmi zdařily a byly vystaveny ve vestibulu naší školy. Všichni byli pochváleni a dostali sladkou odměnu.

Vypracovala: Lenka Maslikiewiczová

Číst dál: Zájmový den na téma - Můj svět

Návštěva dopravního hřiště

Návštěva dopravního hřištěV úterý 15. září 2020 si čtvrťáci užili slunečné dopoledne v areálu Svět záchranářů, tentokrát byla na programu dopravní výchova. Nejprve byly děti pozvány do vagónu vláčku, kde se učily poznávat základní dopravní značky a připomněly si povinnou cyklistickou výbavu. Následně určovaly značky instalované na hřišti, nechyběly malé odměny. Než byla dětem zapůjčena kola a koloběžky, páni policisté prošly s malými účastníky simulovaného silničního provozu všechny úseky trati a trénovali správné zařazování do pruhů, sledování semaforů a značek, dávání přednosti.

Číst dál: Návštěva dopravního hřiště

Školní akce - divadlo

Školní akce - divadloV pondělí 14.září 2020 navštívilo naší školu hudební divadlo "Kvítek Vítek" s pohádkou, "Jak vlašťovička na jih málem neodletěla", které se zúčastnila i naše třída II. B.
V průběhu pohádky měli žáci možnost, zapojit se do hledání zatoulané vlašťovka a pomoct jí odleťet spolu s ostatními za teplem na jih.
Všem se představení moc líbilo a užili si hodně zábavy.
Petra Trsová
asistent pedagoga

Číst dál: Školní akce - divadlo

Svět záchranářů

Svět záchranářůS žáky 1. stupně jsme navštívili 8. září Svět záchranářů, měli zde besedu zvanou „Svět rizik.“ Dozvěděli jsme se, jak se zachovat v nečekaných situacích, kdy hrozí nebezpečí nám, nebo někomu v našem okolí, jaké číslo máme vytočit v případě nebezpečí, a co říkat do telefonu. Také jsme si vyzkoušeli, jak se odebírají otisky prstů. Celá beseda byla velmi zajímavá.

AP Andrea Pokorná

Číst dál: Svět záchranářů

Plavčo III.B

Plavčo III.BOd 9. září jezdíme na plavání ZŠ Krušnohorská. Bazén je úžasný, moc nás to tam baví. Máme i hodného pana plavčíka a paní plavčici. Už teď se těšíme na další středu, až zase pojedeme..
TU Mgr. Lucie Parimuchová

Číst dál: Plavčo III.B

Učení hrou aneb učení není mučení

Učení hrou aneb učení není mučeníDne 1. června byla za přísných hygienických podmínek z důvodu Covid-19 otevřena naše škola. Bohužel jen první stupeň. Ostatní žáci se nadále vzdělávali formou distanční výuky. Ti, kteří navštěvovali školu vzdělávaly paní učitelky: L. Bauková, P. Brejchová, R. Ikriová a M. Ženíšková. Odpolední výuku zajistily paní vychovatelky: L. Dyndová, S. Moravcová a J. Rippelová. Žáci si netradičně procvičovali učivo formou her, soutěží, plněním kvízů a jinými zábavnými aktivitami.

Číst dál: Učení hrou aneb učení není mučení

Rozloučení s předškoláky

Rozloučení s předškolákyDěti z přípravných tříd PT C a PT D se tento školní rok 2019/2020 rozloučily netradičně. Závěrečná oslava proběhla na školní zahradě. Zúčastnili se téměř všichni rodiče. Paní učitelky předaly dětem širší slovní hodnocení, pochvaly, dárky a odměny. Společně jsme zavzpomínali na proběhlý školní rok.

Číst dál: Rozloučení s předškoláky

Závěr distanční výuky

Závěr distanční výukyProtože neslyšící žáky velmi bavily různé pokusy, které jsme dělali, tak jsem si na závěr roku připravila ještě jeden. Nafoukli jsme gumovou rukavici pomocí jedlé sody a octa. Všechny potřebné věci měl každý doma, a tak se mohli vrhnout k samotnému provedení. Kluci byli nadšení, pokus se oběma vydařil.

Tímto jsme ukončili školní rok, který byl vzhledem k mimořádné situaci o dost odlišný od běžného školního roku.

Číst dál: Závěr distanční výuky

Ročníkové práce žáků IX. B

Ročníkové práce žáků IX. BDne 8.6.2020 se žáci, učitelé a vedení školy sešli na prezentaci závěrečných ročníkových prací. Pečlivá příprava žáků a konzultace s vedoucími učiteli při realizaci jednotlivých prací vyústily ve zdárné předvedení schopností žáků. Vedení školy ocenilo vysokou úroveň a poděkovalo žákům i učitelům za jejich práci.

Číst dál: Ročníkové práce žáků IX. B

1.6.2020 – MDD

1.6.2020 – MDDPrvní den návratu žáků do školy na ně čekalo milé překvapení. Konalo se tradiční BAREVNÉ SETKÁNÍ – Pohádkový les. Tentokráte byl tzv. bezkontaktní. Každá skupina dětí si s sebou nesla svůj kyblík s barevnými křídami. Děti plnily zábavné úkoly na čtyřech stanovištích.

Číst dál: 1.6.2020 – MDD

Pracovní výchova z domova

Pracovní výchova z domovaNedílnou součástí distančního vzdělávání jsou i praktické činnosti z oblastí Výtvarné a Pracovní výchovy. V souladu s učebními plány, žáci VII. B průběžně dostávali úkoly, které plnili v domácím prostředí: např. příprava pokrmů, pěstování rostlin nebo práce s běžnými materiály. Bylo velice pěkné sledovat, jak se jednotliví žáci poprali s těmito „výzvami“ a také je hezky prezentovali formou fotografií nebo krátkých videí v chatové skupině třídy. 

Mgr. Petra Machalová

Číst dál: Pracovní výchova z domova

Pokus

PokusI v tomto složitém období jsme se v distanční výuce s neslyšícími žáky zabývali nejen rozšiřováním znalostí v oblasti matematiky, českého jazyk a jiných předmětů, ale vyučování jsme si zpestřili výrobou vlastních rámečků na obrázky, pečením a také pokusem.

Číst dál: Pokus

II.B - Velikonoce online

II.B - Velikonoce onlineLetošní Velikonoce jsme bohužel nemohli prožít tradičně, jako každý rok. Strávili jsme je všichni velmi neobvykle, a to v nouzovém stavu. Místo koledování vajíček museli být všichni doma, dle vyhlášení vlády. Ale ani to nás neodradilo od dobré nálady, a chutě prožít svátky hezky -v rámci možností. Barvili jsme doma vajíčka, vyráběli velikonoční a jarní výzdobu, a to vše jsme sdíleli přes náš společný chat v aplikaci Whats Up.
Andrea Pokorná

Číst dál: II.B - Velikonoce online

Jsme stále spolu

Jsme stále spoluVe II.B probíhá distanční výuka, učíme se s dětmi online přes videohovor v aplikaci Whats Up. Je skvělé, že se s žáčky můžeme vidět, komunikovat spolu, a učit se i takto na dálku. Procvičujeme si čtení, psaní, matematiku, a také učivo prvouky. S žáky komunikujeme i na společném chatu, kam zasíláme důležité odkazy, úkoly, fotky a obrázky. Všichni doufáme v brzký návrat do školy.
Mgr. Lucie Parimuchová

Číst dál: Jsme stále spolu

Výroba koláží dětí z třídy PS i jejich práce v době karantény

Výroba koláží dětí z třídy PS i jejich práce v době karanténySpolupráce s rodiči z třídy PS nadále výborně funguje. Přeposílají videa a fotografie dětí a také, jak s dětmi pracují. Jejich spolupráce nás velmi těší. Fungují hovory i videohovory s rodiči na WhatsAppu, kde poskytujeme i psychickou podporu, kde se zapojuje i kolegyně AP Mirka Vildumetzová. Jsme schopné odpovědět na jejich dotazy nebo nasměrovat či poradit, kam se mohou obrátit. Rodiče po dohodě posílají fotografie, z kterých jsem vytvořila koláže.

Číst dál: Výroba koláží dětí z třídy PS i jejich práce v době karantény

Velikonoce v karanténě s přípravným stupněm

Velikonoce v karanténě s přípravným stupněmI v této nelehké situaci spolupracujeme s rodiči i dětmi z přípravného stupně. Přes WhatsApp nám rodiče posílají krásná videa a fotografie, co s dětmi dělali o velikonočních svátcích. I přes postižení našich dětí se snažíme s nimi navazovat kontakt přes video hovory, kde se nám to velice dobře osvědčilo. Zároveň jsme psychickou oporou pro rodiče. Snažíme se co se dá.

Vypracovala: Mirka Vildumetzová

Číst dál: Velikonoce v karanténě s přípravným stupněm

Ani nouzový stav nás nezastaví

Ani nouzový stav nás nezastavíAni období nouzového režimu nám nezabránilo v pokračování ve výuce a činností spojených s jarem. Neslyšící žáci si podle instruktážního videa (natočeném v českém znakovém jazyce) dali klíčit luštěniny (čočku a hrách). Spolu s rodiči pozorovali změny – naklíčení. Oběma se vše vydařilo a klíčky úspěšně rostou dál.

Přejeme všem krásné jarní dny plné sluníčka a už se těšíme na návrat do školních lavic a opětovné setkání se spolužáky a kolegy.

DPP Petra Jelenová a neslyšící žáci

Číst dál: Ani nouzový stav nás nezastaví

Karnevalový rej v režii parlamenťáků

Karnevalový rej v režii parlamenťákůDne 20.02.2020 před jarními prázdninami si naši parlamenťáci přichystali pro své spolužáky z přípravných tříd, s-tříd a z celého prvního stupně maškarní karneval. Největší zastoupení masek měly přípravné třídy, které se rovněž podílely na výzdobě učebny. „Děkujeme za výpomoc “.

Po úvodním přivítání začal ten pravý rej masek. Žáci se velmi rychle zapojili do her a soutěží.

Číst dál: Karnevalový rej v režii parlamenťáků

Deskové hry

Deskové hryV měsíci únoru se konal turnaj deskových her, kde byla 3 družstva dle věku. Děti soutěžily ve stolním fotbálku, stavbě o nejhezčí hrad z kostek a soutěž v překážkové dráze. Všichni byli šikovní a navzájem si fandili a těší se další turnaj, kde budeme rozdávat sladkou odměnu.
Vypracovala: Mirka Vildumetzová

Číst dál: Deskové hry

REVOLUTION TRAIN

REVOLUTION TRAINDne 27.1.2020 se žáci 7., 8. a 9. ročníku zúčastnili návaznosti preventivního programu REVOLUTION TRAIN, jež vznikl se spolupráci s Národní protidrogovou centrálou a Policií České republiky. Žáci byli rozděleni do 5 pracovních policejních týmů, ve kterých každý pracoval na jiné pozici. Na interaktivní tabuli opět ožil příběh Zuzany a jejich kamarádů. Policejní týmy žáků hodnotily příběh z pohledu trestního práva a protidrogové prevence.

Číst dál: REVOLUTION TRAIN

Zájmový den na téma - zima

Zájmový den na téma - zimaDne 29. 1. 2020 proběhl na naší škole Zájmový den na téma zimní sporty.
Každá třída měla za úkol vytvořit nebo namalovat zimní sport, kde se zapojila fantazie, kreativita, nápady, šikovnost a především snaha všech dětí/žáků i učitelů a asistentů pedagoga. Výrobky se třídám velmi zdařily a byly vystaveny ve vestibulu naší školy. Při této výrobě si povídali o zimních sportech.

Číst dál: Zájmový den na téma - zima

Parlamenťáci organizovali „Piškvorkiádu“

Parlamenťáci organizovali „Piškvorkyádu“Žákovský parlament uspořádal dne 23.01.2020, již 5.ročník „Piškvorkiády“. Celkem se zúčastnilo deset žáků od V. do IX. třídy. O tom, že ve hře nerozhoduje věk, nýbrž taktika svědčí mimořádná účast ještě čtyř žáků z přípravné třídy, kteří si vedli skvěle. Po vysvětlení pravidel se mohlo začít hrát první kolo. Každý, kdo v tomto kole vyhrál alespoň jeden duel, postoupil do druhého kola.

Číst dál: Parlamenťáci organizovali „Piškvorkiádu“

Exkurze v učebním oboru cukrář

Exkurze v učebním oboru cukrářMotto:
Chystáme se do učebního oboru,
máme se ještě hodně co učit,… to dáme,….
Žáci 8. a 9. ročníku se zúčastnili exkurze v ISŠ Jesenice ve Středočeském kraji, kde se učí tradiční řemeslo s novými trendy. Učitelé praktického vyučování podporují individuální zájem žáků, tolik potřebný pro vstup na trh práce i osobní život.

Číst dál: Exkurze v učebním oboru cukrář

Vánoční putování

Vánoční putováníVánoční atmosféru jsme si užívali se žáky třídy S2 během procházky po našem městě a společně jsme obdivovali vánoční výzdobu Karlových Varů. Po cestě jsme také přispěli k vánoční výzdobě města a vlastnoručně vyrobenými andílky jsme ozdobili jeden ze stromečků na Mlýnské kolonádě. Poté jsme si prohlédli celou vyzdobenou lázeňskou kolonádu a podívali jsme se také na vánoční trhy. Při procházce jsme samozřejmě ochutnali léčivé prameny a neodolali jsme ani tradičním lázeňským oplatkám.
asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Vánoční putování

Vánoční oběd ve třídě S2

Vánoční oběd ve třídě S2Poslední předvánoční školní den jsme prožívali ve vánočním duchu. Abychom si ještě více přiblížili vánoční atmosféru, rozhodli jsme se připravit si sami slavnostní oběd. Společně s žáky jsme napekli řízky s bramborovými hranolky, připravili a vyzdobili slavnostní tabuli, pozvali hosty a pak už jsme si jen sedli a pochutnávali si …….
učitelka Lenka Černá, DiS.

Číst dál: Vánoční oběd ve třídě S2

Atletika do škol

Atletika do školVěděli jste, že žáci z Karlovarského kraje jsou nejobéznější a nejméně se hýbou? Ale žáci přípravných tříd a 1.stupně, dělají vše pro to, aby tuto statistiku nepotvrdili. V Měsíci listopadu jsme se dozvěděli s nadačním fondem Albert, jak se správně stravovat. Protože jsme se zapojili do projektu atletika do škol, tak v celém 1.pololetí běháme, skáčeme, plazíme se, házíme, posilujeme a i jinak protahujeme celé své tělo. Za to vše si poctivě lepíme nálepky. Koukněte, jak se nám plní.

Mgr. Michaela Ženíšková

Číst dál: Atletika do škol

Zdobení vánočního stromku

Zdobení vánočního stromkuŽáci IX. B byli dne 19. 12. 2019 na vycházce, kde obdivovali vánočně vyzdobené centrum Karlových Varů. K vánoční atmosféře přispěli vlastnoručním nazdobením jednoho ze smrčků před Mlýnskou kolonádou.
Mgr. Zdeňka Marková

Číst dál: Zdobení vánočního stromku

Parlamenťáci a Barevné vánočním setkání

Parlamenťáci a Barevné vánočním setkáníNa středečním setkání se naši parlamenťáci dohodli, že nabídnou pomocnou ruku při organizaci Barevného setkání, které se konalo dne 17.12.2019. Setkání mělo adventní nádech nejen atmosférou, ale i barvami do kterých byli žáci oblečeni. My parlamenťáci jsme si dali za úkol přiblížit ostatním spolužákům vánoční zvyky pomocí zábavného kvízu. Naším druhým stanovištěm byly stromečkové puzzle a jiné rébusy.

Číst dál: Parlamenťáci a Barevné vánočním setkání

Dárečky

DárečkyŽáci ze třídy 6.B vyráběli dárečky z různých materiálů (keremacická hlína, přírodní materiál, korálky ...). V keramické dílně jsme vyzkoušeli novou techniku burelování. Výrobky se nám nám moc povedly, potěšily nejen rodiče, ale i sponzory.
AP Darina Filová

Číst dál: Dárečky

Předvánoční posezení

Předvánoční posezeníDne 12.12.2019 měla třída přípravného stupně vánoční besídku a posezení s rodiči. Povídali jsme si a předávali různé informace o dětech. Bylo velmi zajímavé a přínosné, jak porozumět těmto dětem. Připravili jsme sladké občerstvení s kávou a děti od nás dostaly drobné dárečky. Také jsme se zúčastnili výzdoby vánočních stromků ve městě, kde jsme to spojili i s prohlídkou vánoční výzdoby. Toto posezení se nám velmi líbilo a domluvili jsme se na dalších schůzkách.
Zapsala: Mirka Vildumetzová.

Číst dál: Předvánoční posezení

Vánoční posezení ve třídě S2

Vánoční posezení ve třídě S2V prosinci se celá třída S2 i s vyučujícími a rodinnými příslušníky sešla, aby společně oslavila blížící se vánoční svátky. Žáci si připravili zábavné pásmo říkanek, koled, písniček a tanečků s vánoční tématikou. Pro rodiče a hosty bylo připraveno příjemné posezení u ozdobeného stromečku, s cukrovím a kávou. Došlo i na překvapení pod vánočním stromkem.

Číst dál: Vánoční posezení ve třídě S2

Předvánoční období v PT D

Předvánoční období v PT DPoslední měsíc v roce jsme si v přípravné třídě PTD moc užili. Povídali jsme si o Vánocích, četli adventní příběhy, vyráběli dárky, pekli cukroví a vyzdobili si třídu pěknými výrobky a obrázky. Jedno dopoledne jsme strávili v knihovně, kde paní knihovnice dětem vyprávěla
o narození Ježíška a zpívala s dětmi koledy. Také jsme se byli projít na po vyzdobeném městě a na vánočních trzích ozdobili stromeček. S velkou pílí děti nacvičily vánoční pásmo, které předvedly rodičům na besídce.
Zapsala: Radmila Hricková

Číst dál: Předvánoční období v PT D

Vánoční aranžování 2019

Vánoční aranžování 2019Žáci VIII. a IX. třídy zúčastnili soutěže Vánoční aranžování 2019 v Jesenici u Rakovníka a to dne 11.12. 2019. Odjezd se uskutečnil od budovy školy ve Svahové 26, v 7:00 hodin ráno mikrobusem. V 8:00 hodin byla soutěž ve Vánočním aranžování oficiálně zahájena paní ředitelkou. Místem konání soutěže byl Kulturní dům Jesenice. Žáci ISŠ připravili občerstvení pro všechny soutěžící. Žáci a žákyně pracovali ve družstvech, ale i jako jednotlivci.

Číst dál: Vánoční aranžování 2019

Předvánoční čas

Předvánoční časObdobí adventu je přípravou na nadcházející sváteční dny, a tak jsme se vydali se žáky neslyšícími a žáky ze třídy S4 tuto atmosféru užít.
Viděli jsme krásný dřevěný betlém, nádherně vyzdobené obchody, vánoční stromy a také obří vánoční čepici. A protože venku byla zima, šli jsme společně do obchodního domu, kde jsme si dali teplý čaj a k tomu zákusek. Vánoční atmosféra na nás dýchala na každém kroku.

Číst dál: Předvánoční čas

Mik, Miku, Mikuláš přišel s čertem v pravý čas

Mik, Miku, Mikuláš přišel s čertem v pravý časV pátek 6.12.2019 již tradičně na naši školu zavítal Mikuláš se svým doprovodem – anděly, čerty a s nadílkou pro všechny školáky. Před tím si museli žáci nadílku zasloužit tak, že prošli pekelnou cestou k samotnému Luciferovi, kde jim byly pozemské hříchy sečteny. A protože naše peklo bylo výjimečné, navrátilo zpět žáky na zem, rovnou k Mikuláši. Ten si pak poslechl písničky a básničky, pochválil hodné žáky, pokáral nezbedníky a všem poděkoval za hezké vystoupení.
Vypracovala: Mgr. Ladislava Bauková

Číst dál: Mik, Miku, Mikuláš přišel s čertem v pravý čas

VÁNOČNÍ BESÍDKA TŘÍDY PTC

VÁNOČNÍ BESÍDKA TŘÍDY PTCDne 12. 12. 2019 si připravila třída PTC vánoční besídku. Děti nacvičily pásmo koled, básní, tanečků a oblékly se do čertovských masek. Předvedly, co všechno se již naučily. Na závěr daly rodičům přání a dárek z keramiky.
Všichni jsme měli radost z velké účasti rodičů a vedení naší školy.

tř. uč. Dana Ondrejcsiková

Číst dál: VÁNOČNÍ BESÍDKA TŘÍDY PTC

GLOBAL MONEY WEEK

GLOBAL MONEY WEEKSvětový týden vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti vyhlásil pro rok 2020 hlavní téma s mottem: „Uč se, šetři, vydělávej!“

Naše škola se připojí dne 25. března 2020 (st) a zve všechny žáky na BAREVNÉ SETKÁNÍ. Barvou bude modrá a tématem – finanční gramotnost.

Číst dál: GLOBAL MONEY WEEK

Vánoce zavoní, zvoneček zazvoní.

Vánoce zavoní, zvoneček zazvoní.Půjdeme ozdobit vánoční stromek,
Vánočně vyzdobit celičký domek.
Hvězdičku, kouličku a řetízek zlatý, sněhové vločky z běloučké vaty.

 

Vánoce se blíží a i děti ze třídy S1 se s nadšením zapojili do výzdoby třídy, výroby keramických dárečků pro rodiče a hlavně pomáhali zdobit stromeček, který krášlí vstupní prostory naší školy. Prý aby nás Ježíšek našel.

AP L. Dyndová

Číst dál: Vánoce zavoní, zvoneček zazvoní.

SPOLUPRÁCE S RODIČI

SPOLUPRÁCE S RODIČIPro třídu PT C si připravila maminka M. Novotná ukázku výroby mýdla z kozího mléka. Děti si pak mohly samy vyrobit mýdlo pro maminku na Vánoce.

tř. uč. Dana Ondrejcsiková

Číst dál: SPOLUPRÁCE S RODIČI

DEN S HENDICAPEM V KV ARÉNĚ

DEN S HENDICAPEM V KV ARÉNĚZačátkem měsíce prosince jsme se s třídou S2 zúčastnili mezinárodního dne osob se zdravotním postižením, konaným v areálu KV Arény v Karlových Varech. Pro všechny přítomné, tedy i pro žáky naší školy, byl připraven zábavný program, který moderoval známý moderátor Jakub Ouvín z „TV Óčko“. Děti si mohly vyzkoušet slalom na invalidním vozíku, lukostřelbu, zahrát si stolní tenis či si vyzkoušet asistenci s handicapovaným plavcem v bazénu.

Číst dál: DEN S HENDICAPEM V KV ARÉNĚ

Zdravá pětka

Zdravá pětkaDne 2. 12. 2019 měli žáci 6. a 7. ročníku přednášku na téma zdravé výživy. Připomněli si jak se správně stravovat a zároveň si vyzkoušeli připravit pár pokrmů jako např.: smoothie bowl s lesním ovocem, kuskus s medem a oříšky nebo také sendvič s rajčaty a mozzarelou.
Žáci ohodnotili vše na jedničku.

Zpracovala AP Simona Moravcová

Číst dál: Zdravá pětka

Zdravá pětka

Zdravá pětka- účastnili jsme besedy o zdravém jídle, ochutnávali se zavřenýma očima ovoce a zeleninu. Dozvěděli jsme se, kolik obsahuje jaký nápoj cukru, co je zdravé jídlo a co ne. Moc nás to bavilo. II. B. Andrea Pokorná

Číst dál: Zdravá pětka

Vánoce

VánoceVánoce, Vánoce přicházejí... Moc se na ně těšíme, a proto pracujeme na dárečkách pro své blízké, abychom jim udělali radost. Krásné prožití vánočních svátků přejí "druháci"!
Mgr. Lucie Parimuchová

Číst dál: Vánoce

SOŠ STAVEBNÍ KARLOVY VARY

SOŠ STAVEBNÍ KARLOVY VARY21. 11. 2019 se vycházející žáci ze 7., 8. a 9. ročníku vydali s učiteli Mgr. Zdeňkou Markovou a Mgr. Jindřichem Pelcem na exkurzi. Navštívili STŘEDNÍ ODBORNOU ŠKOLU STAVEBNÍ, p.o., která se nachází na náměstí Karla Sabiny v Karlových Varech. Žáci navštívili dílny zámečníků, elektrikářů, truhlářů, instalatérů a zedníků. Byli podrobně seznámeni s tříletým oborem skupiny E: Zednické práce, kde výuka trvá 3 roky. Učí se zde běžné stavební práce jako je zdění zdi, příček, příprava výroby malt a betonů.

Číst dál: SOŠ STAVEBNÍ KARLOVY VARY

Barvy podzimu na „ Svahovce“

Barvy podzimu na „ Svahovce“Od 14. - 18. října se uskutečnil v budově školy ZŠ Svahová projektový týden s názvem „BAREVNÝ PODZIM“. Místo běžného vyučování v lavicích prožili žáci a žákyně naší školy INSPIRATIVNÍ TÝDEN. V rámci vyučování jednotlivé třídy shromažďovaly všechny informace a poznatky o tomto ročním období, zpívalo se, hrály se výukové hry, byly vytvářeny prezentace a krásné podzimní fotografie. Projekt zasahoval do všech předmětů. Cíle projektového týdne byly splněny :o).

Číst dál: Barvy podzimu na „ Svahovce“

Andělský Fler jarmark a návštěva knihovny

Andělský Fler jarmark a návštěva knihovnyVe středu 20. listopadu se v Krajské knihovně uskutečnil Andělský jarmark s bohatou nabídkou rukodělných výrobků a dílniček pro děti, spoustou nápadů na tvoření a vyrábění. A proč Andělský? „Andělé, co tě ochraňují, jsou lidi, tak jako my.“
K vidění byla i spousta andělů, vánočních dekorací a různých stánků se zbožím všeho druhu.

Číst dál: Andělský Fler jarmark a návštěva knihovny

Turnaj v pexesu - činnost školního parlamentu

Turnaj v pexesu - činnost školního parlamentuVe čtvrtek 14. listopadu 2019 se uskutečnila akce školního parlamentu „Turnaj v pexesu“. Soutěž byla vyhlášená pro přípravný stupeň, celý první stupeň a speciální třídy. Žáci byli rozděleni do dvojic, kde si potrénovali bystrost, paměť, ale i smysl pro fair play hru. Všichni měli možnost poměřit své síly mezi sebou, ale samozřejmě vyhráli jen ti nejlepší. A jak vše dopadlo? První místo vybojovala Elena T. z IV.B. Druhé místo bylo uděleno Simoně M. z III.B, třetí místo získala Nikola P. z S4.

Číst dál: Turnaj v pexesu - činnost školního parlamentu

Barevné setkání 23. 10.

Barevné setkání 23. 10.Dne 23. 10. 2019 proběhlo Barevné setkání s tématem HALLOWEEN. Barvou dne byla oranžová, červená a hnědá a navazovalo na projektový týden věnovaný podzimu. Po úvodním přivítání žáků a hodnocení dosavadního chování a prospěchu čekalo na žáky překvapení na devíti stanovištích:

Číst dál: Barevné setkání 23. 10.

Když pes pomáhá žít

Když pes pomáhá žítV Pátek 25.10.2019 nás navštívili čtyřnozí kamarádi ze spolku „Když pes pomáhá žít“ se svými majiteli. Proběhli ukázky z canisterapie a zásad, jak se máme ke psům chovat. Všichni jsme si to užili, jak můžete vidět ve fotogalerii.

Mgr. Michaela Ženíšková

Číst dál: Když pes pomáhá žít

II.B v knihovně

II.B v knihovněS II.B navstěvujeme pravidelně jednou měsíčně knihovnu v Tuhnicích. Zde máme pokaždé připravenou besedu s paní knihovnicí na zajímavé aktuální téma, soutěžíme ve vyhledávání knížek podle abecedy, posloucháme pohádky, a malujeme si. Máme možnost prohlížet si knížky a časopisy, a také si pravidelně každý z nás půjčuje z knihovny jednu knížku, kterou si poté necháváme ve škole, a o přestávkách si je pročítáme, a prohlíížíme. Pracujeme s knížkami i v hodinách českého jazyka.

Mgr. Lucie Parimuchová

Číst dál: II.B v knihovně

Vycházka II.B

Vycházka II.BII.B - Při hodině prvouky jsme se vydali na vycházku, při které jsme poznávali okolí školy a důležitá místa v Karlových Varech. Během poznávání lázeňské kolonády, hotelu Thermál, Ruského kostela, sochy Prezidenta T.G.M. a jiného, jsme si všímali i podzimních změn v přírodě. Pozorovali jsme, a pojmenovávali stromy. Řekli jsme si během cesty podzimní báseň Vítr, a také zazpívali písničku Vyletěl si pyšný drak.

Andrea Pokorná

Číst dál: Vycházka II.B

Návštěva MINI ZOO ve Staré Roli

Návštěva MINI ZOO ve Staré RoliV rámci projektového dne jsme se – třída IV.B s třída S4 – vypravili do Mini zoo. Vzali jsme s sebou kaštany, které děti nasbíraly a také suché pečivo. 

Prohlédli jsme si zvířata nejen uvnitř budovy – nejvíce tam bylo rybiček, ale také zvířata exotická jako opice, papoušci, hadi a želvy – ale i ve venkovním výběhu. Tam spolu skotačily kozy, králíci spokojeně přežvykovali seno, sova bedlivě sledovala každý náš krok a v úplně zadním kotci z boudičky vykukovala liška.

Číst dál: Návštěva MINI ZOO ve Staré Roli

Soutěž ve školní družině speciální

Soutěž ve školní družině speciálníPodzim je obdobím pouštění draků. Žáci třetího a čtvrtého oddělení školní družiny si na školní zahradě připomněli tento čas symbolicky. Než draka vypustime, musíme ho pořádně nakrmit. A že spolykal míčkû! V galerii se můžete podívat, jak nám to šlo.
Martina Šambergerová

Číst dál: Soutěž ve školní družině speciální

Podzimní pečení ve třídě S2

Podzimní pečení ve třídě S2V rámci Projektového týdne „ Barva podzimu na Svahovce", jsme měli ochutnávku podzimního ovoce a společné pečení v naší školní kuchyňce. Rozhodli jsme se upéci „HALLOWEENSKÉ NETOPÝŘÍ MAFINY“. Mafiny jsme vylepšili lámanou čokoládou a ozdobili do podoby netopýrů. Po dopečení jsme poseděli nad hrnkem teplého čaje a voňavou dobrůtkou.
učitelka Lenka Černá

Číst dál: Podzimní pečení ve třídě S2

Po stopách Heinricha Mattoniho

Po stopách Heinricha MattonihoV měsíci říjnu si VIII. B prohlédla svou vystavenou výtvarně-historickou práci v prostorách lázní Kyselka, kterou obohatila část expozice škol u zachovalé stáčírny minerální vody. Prohlédla si Muzeum v domě Löschner a seznámila s dobovými předměty značky Mattoni. Žáci společně ověřovali znalosti z historie z období vzniku této významné firmy související s osobností Heinricha Mattoniho, jež se zapsal významně do historie našeho města.
Mgr. Lucie Haaková

Číst dál: Po stopách Heinricha Mattoniho

Stmelovací pobyt v přírodě - RADOŠOV 2019

Stmelovací pobyt v přírodě - RADOŠOV 2019Ve dnech 17 - 19. září 2019 proběhl další ročník stmelovacího pobytu Radošov 2019. Pobytu se zúčastnilo celkem 19 žáků naší školy, převážně ze speciálních tříd, ale také žáci 1. a 2. stupně. Ubytovaní jsme byli opět v kempu Ontário v Radošově, v chatkách. Na obědy jsme docházeli do nedaleké restaurace Na Špici, jinak jsme si stravování zajistili sami, v kuchyňce kempu.

Číst dál: Stmelovací pobyt v přírodě - RADOŠOV 2019

Zájmový den

Zájmový denDne 25.9.2019 se konal Zájmový den. Žáci měli za úkol vytvořit draka z jakéhokoliv dostupného materiálu. Mohl být použit i přírodní materiál. Za krásné výrobky a splněný úkol dostali všichni žáci odměnu. Pochutnali si i na pečených a voňavých vuřtech, i když jen v troubě, jelikož nám nepřálo počasí.
Poděkování patří všem zúčastněným a žákům za náročnost, fantazii a krásné výrobky.
Lenka Maslikiewiczová

Číst dál: Zájmový den

Copyright © 2013. All Rights Reserved.