ZŠ spec. Mariánská

Šablony II

Novinky Mariánská

Červen 2021

Červen 2021Dnes je poslední školní den, my si rozdáváme vysvědčení a hodnotíme celý uplynulý školní rok. Bylo to náročných deset měsíců. Vyzkoušeli jsme si netradiční výuku i domácí přípravu, ale kolektiv spolužáků nám chyběl. Do školního roku 2021/22 si přejeme deset měsíců denní školní docházky , žádný Covid 19 a hlavně zdraví. Přejeme všem pěkné prázdniny a v září na viděnou.

Vaše S6 a p. učitelka Martina a asistentka Alenka

Číst dál: Červen 2021

Květen 2021

Květen 2021Krásné počasí a sluníčko nás láká k procházkám venku, chodíme do lesa a sledujeme, jak se krajina a příroda kolem nás mění, učíme se poznávat stromy a květiny. Dnes jsme zahlédli i srnku. Po návratu do třídy je malujeme, posloucháme tematické písničky. Paní učitelka nám pouští na interaktivní tabuli dokumenty o zvířátkách. Jsme rádi, že jsme všichni společně ve škole. Dodržujeme bezpečnostní opatření a každý týden se testujeme.

Ahoj z hor vaše S6 paní učitelka Martina a asistentka Alenka

Číst dál: Květen 2021

Duben 2021

Duben 2021A je to tady! Opět chodíme do školy. Učíme se, hrajeme si a hlavně jsme se svými spolužáky. Učení nás velmi baví. Skládáme stavebnice a hrajeme si na nástěnném panelu. V měsíci květnu se těšíme, že budeme vyrábět z našich sušených plodů a vyzdobíme si naší školu. Každý týden jsme v rámci bezpečnosti testováni. Celou akci zvládáme velmi dobře. Přejeme ohňové čarodějnice, krásný 1. máj vaše S6 Mariánská

Číst dál: Duben 2021

Březen 2021

Zdravím z Mariánské, a opět je to tu. Zavřeli nám naší školičku. Úkoly  dostáváme, hezky je plníme, s paní učitelkou si telefonujeme,   ale chybí nám spolužáci a kolektiv třídy. To, že můžeme být spolu, pohrát si a spolupracovat. Velmi se těšíme, že snad po Velikonocích, nám to situace dovolí a budeme zase všichni spolu ve třídě.

Zatím vás všechny zdravíme, přejeme krásné Velikonoce,  pevné zdraví

vaše S6, p. učitelka Martina a asistentka Alenka

Únor 2021

Únor 2021V měsíci únoru jsme se věnovali výrobě dárků k Valentýnu. Práce se nám dařila a výrobky, nám vyzdobí školu, během školního roku. Užívali jsme si krásného počasí a chodili ven. Na interaktivní tabuli jsme se učili nové tvary, vybarvovali jsme omalovánky a společně poslouchali písničky a rytmizovali. Jsme moc rádi, že můžeme i v této složité době chodit do školy a potkávat se. Všem posíláme pozdrav a přejeme ať jsme všichni zdraví. Vaše S6 asistentka Alenka a p. učitelka Martina

Číst dál: Únor 2021

Leden 2021

Leden 2021Zdravíme vás všechny v novém roce z Mariánské. Přejeme hodně zdraví a štěstí a hlavně, abychom se denně potkávali ve škole. U nás v horách je bílo. Velká sněhová nadílka nám umožňuje zimní radovánky. Stavíme sněhuláky u nás na terase. Užíváme si sněhu, občas sluníčka, ale i pravé vánice. Ve škole stavíme, závodíme na autodráze, ale i malujeme a modelujeme. Užíváme si naší interaktivní tabule.

Vaše S6 , asistentka Alenka a p. učitelka Martina

Číst dál: Leden 2021

Prosinec 2020

Prosinec 2020Měsíc prosinec byl velmi krátký, než jsme si ho stačili pořádně užít přišly prodloužené vánoční prázdniny. Přesto jsme zvládli udělat drobné vánoční dárky, malou soukromou vánoční besídku s poslechem vánočních koled a podívali jsme se na naši oblíbenou vánoční pohádku Tří oříšky pro Popelku. Venku to moc zimně nevypadá, ale je tam hezky a jsou krásné procházky. My z Mariánské, vám přejeme příjemné a klidné prožití vánočních svátků, roce 2021 hodně zdraví klidu pohody a spokojenosti.

Vaše S6 p. učitelka Martina a asistentka Alenka

Číst dál: Prosinec 2020

Listopad 2020

Listopad 2020Tak opět jsme se vrátili do školních lavic, moc jsme se na to těšili. Jsme rádi v kolektivu třídy, kde si můžeme spolu hrát, učit se, zkoumat a poznávat nové věci nové věci. Tento měsíc jsme udělali krásný adventní věnec a v neděli jsme zapálili první adventní svíčku. S paní asistentkou jsme si vyrobili krásnou lampu, která nám dotváří krásnou romantickou vánoční atmosféru. V prosinci se budeme věnovat výrobě drobných vánočních dárků.
Z Mariánské vám všem přejeme krásný advent . Vaše S6, asistentka Alenka a p. učitelka Martina

Číst dál: Listopad 2020

Říjen 2020

Říjen 2020Měsíc říjen nám utekl velice rychle, při procházkách jsme si zlepšovali naši kondičku, sbírali jsme lesní plody, ze kterých budeme v zimních měsících tvořit výrobky, také jsme určovali barvy podzimu. Ve třídě, jsme pak malovali podzim na naší interaktivní tabuli. Stavěli jsme ze stavebnic, dle návodu, a to už nám panečku pěkně jde. Užívali jsme si každý společný den ve škole. Coronavirus nás pořád ohrožuje a máme tedy strach, že se nebudeme každé ráno scházet u nás ve školičce. Přejeme z Mariánské hodně zdraví, a ať nás škola pořád baví. Vaše S6

Číst dál: Říjen 2020

Září 2020

Září 2020Ahoj z Mariánské, začal nový školní rok a my jsme rádi, že jsme zpátky ve škole. Loňský školní rok, byl poněkud zvláštní, doufali jsme, že ten letošní, bude jiný. Ale jak se zdá covid to nevzdává! My si to zatím ve škole užíváme a pracujeme s velkým nadšením, baví nás stavebnice, ale i sporty, rádi si pak odpočineme na lehátku a houpačce. Podzimní příroda se sběrem kaštanů je moc krásná. Přejeme vám úspěšný školní rok 2020/2021, pevné nervy a zdraví a naše heslo je: Škola nás baví !

Vaše S6 z Mariánské

Číst dál: Září 2020