ZŠ spec. Mariánská

O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Novinky Mariánská

Listopad 2022

Listopad 2022Tak tu máme konec listopadu, Martin sice na bílém koni nepřijel, ale sněhová nadílka už je tu, přišla později. Stavíme sněhuláky, krmíme ptáčky a radujeme se z krásné zimní krajiny. Vyrábíme vánoční dárky a pouštíme si koledy. Všichni se moc těšíme na Ježíška. Posíláme všem pozdrav z hor a těšíme se na vánoční besídky. Vaše S6

Číst dál: Listopad 2022

Říjen 2022

Říjen 2022Měsíc říjen byl na horách ve znamení hezkého počasí, hodně jsem chodili sportovat ven a sbírat listí, kaštany a šípky, abychom měli přes zimní měsíce z čeho tvořit. Naše nová spolužačka Vanda se moc pěkně zapojila do našeho kolektivu. Všichni společně hrajeme kolektivní hry a poznáváme se. Společná práce nás baví. umíme krásné nové písničky.

Z Mariánské vás všechny zdraví S6 .

Číst dál: Říjen 2022

Září 2022

Září 2022V novém školním roce jsme naskočili do výuky s novou žákyní Vandou. Září bylo teplé a tak jsme hodně chodili ven a užívali horské podzimní přírody. Vanda se za září skamarádila s novými spolužáky. Přejeme vám krásný klidný školní rok 2022/23.

Vaše Mariánská S6

Číst dál: Září 2022

Červen 2022

Červen 2022Tak už je to tady! Dnes jsme si rozdali vysvědčení a hurá na prázdniny! Přejeme krásné klidné léto a v září naviděnou.

Vaše Mariánská  S6 

Číst dál: Červen 2022

Květen 2022

Květen 2022V měsíci květnu nám krásně rozkvetly hory, tak jsme se vydali do přírody. Krásně se nám dýchalo a sluníčko nám dodávalo energii. Pokud se zkazilo počasí, trávili jsme ho ve třídě, kde jsem se věnovali našim oblíbeným činnostem. Práce nás baví a těší. Každý den ve škole si užíváme. Krásně si spolu rozumíme a umíme i hezky spolupracovat. Krásný červen plný sluníčka vám přeje S6 z Mariánské

Číst dál: Květen 2022

Duben 2022

Duben 2022Tento měsíc jsme se na Mariánské začali intenzivně věnovat sportování a pohybu venku. Hrajeme si s míčem, cvičíme na žebřinách, rehabilitujeme a věnujeme se muzikoterapii. Byli jsme hrát kuželky a vyhráli jsme krásné 1. místo. Sportování a pohyb na čerstvém vzduchu nás baví a prospívá nám.

Těšíme se na další soutěže a další sportovní úspěchy vaše S6 Mariánská

Číst dál: Duben 2022

Březen 2022

Březen 2022Měsíc březen utekl u nás na horách velmi rychle. Měli jsme jarní prázdniny, na které jsme se těšili, ale ještě více zpět do školy. Terezka se těšila zejména na hodiny tělocviku a hru s míčem. Marek nám přinesl ukázat novou hračku, kterou dostal za svoji statečnost u lékaře. A Pavlík se zapojil do úklidové a akce na třídění odpadu. Práci vykonával s velkou radostí. Spokojenost, dobrá nálada, a hlavně radost z poznávání různých nových činností je naší prioritou a myslím, že se nám to daří.

Vaše S6 Mariánská

Číst dál: Březen 2022

Únor 2022

Únor 2022Měsíc únor nám uběhl ve škole velmi rychle. Věnovali jsme se zejména sportovním aktivitám. U nás na horách krásně svítilo sluníčko a toho bylo třeba využít. Práce na interaktivní tabuli nás též bavila. Malovali jsme, pracovali s programy, ale též jsme občas sledovali OH, zejména Esterku Ledeckou, protože ta nám byla blízká díky své lásce ke sněhu, kterého tu máme dost. Od nás z hor zasíláme pozdravy, těšíme se na jarní prázdniny vaše S6 p. učitelka Martina a asistentka Alenka.

Číst dál: Únor 2022

Leden 2022

Leden 2022Dnes budeme rozdávat vysvědčení a hodnotit, co se nám povedlo a co trochu méně. Do školy chodíme rádi a naše úspěchy nás motivují a drobné neúspěchy nás neodradí. Od paní učitelky jsme dostali i pochvaly a ty si vystavíme. Do nového pololetí jdeme plni elánu a motivace k lepším výsledkům.
S úsměvem a zapadaní sněhem vaše S6 Mariánská

Číst dál: Leden 2022

Prosinec 2021

Prosinec 2021A už je to tady! Všichni se těšíme na Ježíška, jaké krásné dárky nám nadělí. Užijeme si klidu Vánoc, bílé nadílky u nás na horách i vánočních prázdnin. V novém roce se sejdeme plni sil a chuti do učení. Přejeme klidné prožití vánočních svátků a v novém roce 2022 hodně zdraví a štěstí Vaše S6

Číst dál: Prosinec 2021

Listopad 2021

Listopad 2021Tak už je to konečně tady, přišla k nám paní Zima a nasněžilo, to v nás vzbudilo vánoční atmosféru a nastrojili jsme si vánoční stromeček. Ve škole se věnujeme novému učivu, ale také hrajeme i společenské hry. Začaly nás bavit kuželky, nevíme jestli více shazování nebo stavění. Přejeme vám krásny Advent, posíláme vánoční pohodu a opatrujte se vaše S6, p. učitelka Martina a asistentka Alenka

Číst dál: Listopad 2021

Říjen 2021

Říjen 2021Uběhl nám druhý měsíc nového školního roku. Podařilo se nám zopakovat, již probrané učivo a k naučenému, jsme přidali nové. Umíme krásně stolovat, každou svačinu si sami prostíráme, dbáme i na hygienu a dodržujeme její zásady, zvlášť v této době. Rádi stavíme ze stavebnic a práce nám jde od ruky, umíme pracovat dle návodu. Baví nás i vybarvovat a tvořit z papíru. Snažíme se o komunikaci a práci ve dvojicích, daří se nám to a máme z toho obrovskou radost. Posíláme všem pozdrav z hor vaše S6 p. učitelka Martina a asistentka Alenka

Číst dál: Říjen 2021

Září 2021

Září 2021Zdravíme všechny v novém školním roce. Sešli jsme se v plném počtu a plní nových sil a energie čerpat vědomosti a učit se nové věci. Podle našich úsměvů tušíte, že jsme se do školy moc těšili. V září jsme si vyzdobili třídu, zopakovali staré a těšíme se na nové. Nasbírali jsme kaštany, abychom mohli přes zimu tvořit hezké věci. Přejeme všem v nové školním roce mnoho úspěchů a společných chvil ve třídě.

Vaše S6 p. učitelka Martina a asistentka Alenka

Číst dál: Září 2021

Červen 2021

Červen 2021Dnes je poslední školní den, my si rozdáváme vysvědčení a hodnotíme celý uplynulý školní rok. Bylo to náročných deset měsíců. Vyzkoušeli jsme si netradiční výuku i domácí přípravu, ale kolektiv spolužáků nám chyběl. Do školního roku 2021/22 si přejeme deset měsíců denní školní docházky , žádný Covid 19 a hlavně zdraví. Přejeme všem pěkné prázdniny a v září na viděnou.

Vaše S6 a p. učitelka Martina a asistentka Alenka

Číst dál: Červen 2021

Květen 2021

Květen 2021Krásné počasí a sluníčko nás láká k procházkám venku, chodíme do lesa a sledujeme, jak se krajina a příroda kolem nás mění, učíme se poznávat stromy a květiny. Dnes jsme zahlédli i srnku. Po návratu do třídy je malujeme, posloucháme tematické písničky. Paní učitelka nám pouští na interaktivní tabuli dokumenty o zvířátkách. Jsme rádi, že jsme všichni společně ve škole. Dodržujeme bezpečnostní opatření a každý týden se testujeme.

Ahoj z hor vaše S6 paní učitelka Martina a asistentka Alenka

Číst dál: Květen 2021

Duben 2021

Duben 2021A je to tady! Opět chodíme do školy. Učíme se, hrajeme si a hlavně jsme se svými spolužáky. Učení nás velmi baví. Skládáme stavebnice a hrajeme si na nástěnném panelu. V měsíci květnu se těšíme, že budeme vyrábět z našich sušených plodů a vyzdobíme si naší školu. Každý týden jsme v rámci bezpečnosti testováni. Celou akci zvládáme velmi dobře. Přejeme ohňové čarodějnice, krásný 1. máj vaše S6 Mariánská

Číst dál: Duben 2021

Březen 2021

Zdravím z Mariánské, a opět je to tu. Zavřeli nám naší školičku. Úkoly  dostáváme, hezky je plníme, s paní učitelkou si telefonujeme,   ale chybí nám spolužáci a kolektiv třídy. To, že můžeme být spolu, pohrát si a spolupracovat. Velmi se těšíme, že snad po Velikonocích, nám to situace dovolí a budeme zase všichni spolu ve třídě. 

Zatím vás všechny zdravíme, přejeme krásné Velikonoce,  pevné zdraví

vaše S6, p. učitelka Martina a asistentka Alenka

Únor 2021

Únor 2021V měsíci únoru jsme se věnovali výrobě dárků k Valentýnu. Práce se nám dařila a výrobky, nám vyzdobí školu, během školního roku. Užívali jsme si krásného počasí a chodili ven. Na interaktivní tabuli jsme se učili nové tvary, vybarvovali jsme omalovánky a společně poslouchali písničky a rytmizovali. Jsme moc rádi, že můžeme i v této složité době chodit do školy a potkávat se. Všem posíláme pozdrav a přejeme ať jsme všichni zdraví. Vaše S6 asistentka Alenka a p. učitelka Martina

Číst dál: Únor 2021

Leden 2021

Leden 2021Zdravíme vás všechny v novém roce z Mariánské. Přejeme hodně zdraví a štěstí a hlavně, abychom se denně potkávali ve škole. U nás v horách je bílo. Velká sněhová nadílka nám umožňuje zimní radovánky. Stavíme sněhuláky u nás na terase. Užíváme si sněhu, občas sluníčka, ale i pravé vánice. Ve škole stavíme, závodíme na autodráze, ale i malujeme a modelujeme. Užíváme si naší interaktivní tabule.

Vaše S6 , asistentka Alenka a p. učitelka Martina

Číst dál: Leden 2021

Prosinec 2020

Prosinec 2020Měsíc prosinec byl velmi krátký, než jsme si ho stačili pořádně užít přišly prodloužené vánoční prázdniny. Přesto jsme zvládli udělat drobné vánoční dárky, malou soukromou vánoční besídku s poslechem vánočních koled a podívali jsme se na naši oblíbenou vánoční pohádku Tří oříšky pro Popelku. Venku to moc zimně nevypadá, ale je tam hezky a jsou krásné procházky. My z Mariánské, vám přejeme příjemné a klidné prožití vánočních svátků, roce 2021 hodně zdraví klidu pohody a spokojenosti.

Vaše S6 p. učitelka Martina a asistentka Alenka

Číst dál: Prosinec 2020

Listopad 2020

Listopad 2020Tak opět jsme se vrátili do školních lavic, moc jsme se na to těšili. Jsme rádi v kolektivu třídy, kde si můžeme spolu hrát, učit se, zkoumat a poznávat nové věci nové věci. Tento měsíc jsme udělali krásný adventní věnec a v neděli jsme zapálili první adventní svíčku. S paní asistentkou jsme si vyrobili krásnou lampu, která nám dotváří krásnou romantickou vánoční atmosféru. V prosinci se budeme věnovat výrobě drobných vánočních dárků.
Z Mariánské vám všem přejeme krásný advent . Vaše S6, asistentka Alenka a p. učitelka Martina

Číst dál: Listopad 2020

Říjen 2020

Říjen 2020Měsíc říjen nám utekl velice rychle, při procházkách jsme si zlepšovali naši kondičku, sbírali jsme lesní plody, ze kterých budeme v zimních měsících tvořit výrobky, také jsme určovali barvy podzimu. Ve třídě, jsme pak malovali podzim na naší interaktivní tabuli. Stavěli jsme ze stavebnic, dle návodu, a to už nám panečku pěkně jde. Užívali jsme si každý společný den ve škole. Coronavirus nás pořád ohrožuje a máme tedy strach, že se nebudeme každé ráno scházet u nás ve školičce. Přejeme z Mariánské hodně zdraví, a ať nás škola pořád baví. Vaše S6

Číst dál: Říjen 2020

Září 2020

Září 2020Ahoj z Mariánské, začal nový školní rok a my jsme rádi, že jsme zpátky ve škole. Loňský školní rok, byl poněkud zvláštní, doufali jsme, že ten letošní, bude jiný. Ale jak se zdá covid to nevzdává! My si to zatím ve škole užíváme a pracujeme s velkým nadšením, baví nás stavebnice, ale i sporty, rádi si pak odpočineme na lehátku a houpačce. Podzimní příroda se sběrem kaštanů je moc krásná. Přejeme vám úspěšný školní rok 2020/2021, pevné nervy a zdraví a naše heslo je: Škola nás baví !

Vaše S6 z Mariánské

Číst dál: Září 2020

Copyright © 2013. All Rights Reserved.