ZŠ spec. Mariánská

O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Novinky Mariánská

Duben 2021

Duben 2021A je to tady! Opět chodíme do školy. Učíme se, hrajeme si a hlavně jsme se svými spolužáky. Učení nás velmi baví. Skládáme stavebnice a hrajeme si na nástěnném panelu. V měsíci květnu se těšíme, že budeme vyrábět z našich sušených plodů a vyzdobíme si naší školu. Každý týden jsme v rámci bezpečnosti testováni. Celou akci zvládáme velmi dobře. Přejeme ohňové čarodějnice, krásný 1. máj vaše S6 Mariánská

Číst dál: Duben 2021

Březen 2021

Zdravím z Mariánské, a opět je to tu. Zavřeli nám naší školičku. Úkoly  dostáváme, hezky je plníme, s paní učitelkou si telefonujeme,   ale chybí nám spolužáci a kolektiv třídy. To, že můžeme být spolu, pohrát si a spolupracovat. Velmi se těšíme, že snad po Velikonocích, nám to situace dovolí a budeme zase všichni spolu ve třídě. 

Zatím vás všechny zdravíme, přejeme krásné Velikonoce,  pevné zdraví

vaše S6, p. učitelka Martina a asistentka Alenka

Únor 2021

Únor 2021V měsíci únoru jsme se věnovali výrobě dárků k Valentýnu. Práce se nám dařila a výrobky, nám vyzdobí školu, během školního roku. Užívali jsme si krásného počasí a chodili ven. Na interaktivní tabuli jsme se učili nové tvary, vybarvovali jsme omalovánky a společně poslouchali písničky a rytmizovali. Jsme moc rádi, že můžeme i v této složité době chodit do školy a potkávat se. Všem posíláme pozdrav a přejeme ať jsme všichni zdraví. Vaše S6 asistentka Alenka a p. učitelka Martina

Číst dál: Únor 2021

Leden 2021

Leden 2021Zdravíme vás všechny v novém roce z Mariánské. Přejeme hodně zdraví a štěstí a hlavně, abychom se denně potkávali ve škole. U nás v horách je bílo. Velká sněhová nadílka nám umožňuje zimní radovánky. Stavíme sněhuláky u nás na terase. Užíváme si sněhu, občas sluníčka, ale i pravé vánice. Ve škole stavíme, závodíme na autodráze, ale i malujeme a modelujeme. Užíváme si naší interaktivní tabule.

Vaše S6 , asistentka Alenka a p. učitelka Martina

Číst dál: Leden 2021

Prosinec 2020

Prosinec 2020Měsíc prosinec byl velmi krátký, než jsme si ho stačili pořádně užít přišly prodloužené vánoční prázdniny. Přesto jsme zvládli udělat drobné vánoční dárky, malou soukromou vánoční besídku s poslechem vánočních koled a podívali jsme se na naši oblíbenou vánoční pohádku Tří oříšky pro Popelku. Venku to moc zimně nevypadá, ale je tam hezky a jsou krásné procházky. My z Mariánské, vám přejeme příjemné a klidné prožití vánočních svátků, roce 2021 hodně zdraví klidu pohody a spokojenosti.

Vaše S6 p. učitelka Martina a asistentka Alenka

Číst dál: Prosinec 2020

Listopad 2020

Listopad 2020Tak opět jsme se vrátili do školních lavic, moc jsme se na to těšili. Jsme rádi v kolektivu třídy, kde si můžeme spolu hrát, učit se, zkoumat a poznávat nové věci nové věci. Tento měsíc jsme udělali krásný adventní věnec a v neděli jsme zapálili první adventní svíčku. S paní asistentkou jsme si vyrobili krásnou lampu, která nám dotváří krásnou romantickou vánoční atmosféru. V prosinci se budeme věnovat výrobě drobných vánočních dárků.
Z Mariánské vám všem přejeme krásný advent . Vaše S6, asistentka Alenka a p. učitelka Martina

Číst dál: Listopad 2020

Říjen 2020

Říjen 2020Měsíc říjen nám utekl velice rychle, při procházkách jsme si zlepšovali naši kondičku, sbírali jsme lesní plody, ze kterých budeme v zimních měsících tvořit výrobky, také jsme určovali barvy podzimu. Ve třídě, jsme pak malovali podzim na naší interaktivní tabuli. Stavěli jsme ze stavebnic, dle návodu, a to už nám panečku pěkně jde. Užívali jsme si každý společný den ve škole. Coronavirus nás pořád ohrožuje a máme tedy strach, že se nebudeme každé ráno scházet u nás ve školičce. Přejeme z Mariánské hodně zdraví, a ať nás škola pořád baví. Vaše S6

Číst dál: Říjen 2020

Září 2020

Září 2020Ahoj z Mariánské, začal nový školní rok a my jsme rádi, že jsme zpátky ve škole. Loňský školní rok, byl poněkud zvláštní, doufali jsme, že ten letošní, bude jiný. Ale jak se zdá covid to nevzdává! My si to zatím ve škole užíváme a pracujeme s velkým nadšením, baví nás stavebnice, ale i sporty, rádi si pak odpočineme na lehátku a houpačce. Podzimní příroda se sběrem kaštanů je moc krásná. Přejeme vám úspěšný školní rok 2020/2021, pevné nervy a zdraví a naše heslo je: Škola nás baví !

Vaše S6 z Mariánské

Číst dál: Září 2020

Červen 2020

Červen 2020Zdravíme všechny z Mariánské, tento školní rok byl pro nás všechny neobvyklý, zasáhl nás koronavirus, zákaz návštěv u nás na Mariánské, speciální a neobvyklá distanční výuka výuka, přesto jsme to zvládli a těšíme se na nový školní rok. Chceme poděkovat vedení školy za pochopení a velmi dobrou informovanost, kolegyním za sdílení a přísun studijních a pracovních materiálů, celému vedení a zdravotnímu úseku DOZP Mariánská a i pracovnicím oddělení, které s námi velmi pěkně spolupracovaly.

Krásné prázdniny v záři na viděnou. S6 p. učitelky Martina a Libuška a asistentka Alenka

Číst dál: Červen 2020

Březen 2020

Ahoj všichni, zdravíme vás všechny z Mariánské, i přes nepřízeň osudu jsme ve spojení s našimi žáčky. Snažíme se je rozptýlit a povzbudit, potěšit. Děkuji za spolupráci všem svým kolegyním, za poskytnuté studijní i výukové materiály, a i vedení školy za perfektní informovanost, která je v této době neocenitelná.   Děkuji a pozdravuji   zaměstnance DOZP,  kteří se maximálně snaží spolupracovat a komunikovat. V této těžké době přejeme všem optimismus a hlavně zdraví. Pevně věřím, že budu zase psát na Mariánské je stále veselo.

Ahoj všem vaše Mariánská

Únor 2020

Únor 2020Krásný pozdrav z Mariánské, na rozdíl od vás v podhůří, si my na horách úžíváme zimních radovánek. Sněhu tu sice není mnoho, ale postavit malého sněhuláka umíme. Pokud dojde sníh, stavíme vysoké, barevné věže z kostek. Umíme spolu krásně spolupracovat. Rádi stavíme společně s paní asistentkou a paní učitelkou. Když na nás padne únava ze"zednických" prací, máme krásný relaxační koutek s olejovou lampou. Když dostavíme a dorelaxujeme, rádi si zazávodíme na naší závodní dráze. Do závodu dáváme všechno všichni chceme být první. Moc se těšíme na jarní prázdniny.

Ahojky z Mariánské vaše S6

Číst dál: Únor 2020

Leden 2020

Leden 2020V měsíci lednu nám končí první pololetí školního roku a je tedy čas, zjistit, co jsme se naučili. Tvoříme, malujeme, modelujeme a pracujeme na naší kouzelné interaktivní tabuli. Venku nám dokonce i nasněžilo. Můžeme se tedy věnovat i zimním radovánkám. Také nás opět navštívili naši oblíbení pejskové a proběhla canisterapie. To je vždy úžasný zážitek! Těšíme se na vysvědčení a pololetní prázdniny . Dobrá nálada nás neopouští a na Mariánské je stále veselo vaše S6.

Číst dál: Leden 2020

Prosinec 2019

Prosinec 2019V měsíci prosinci jsme se věnovali přípravě vánoc, vánočních dárků a vánoční výzdobě. Měli jsme i krásnou vánoční besídku, zazpívali jsme si koledy, pochutnali jsme si na cukroví a pustili naší oblíbenou vánoční pohádku Tři oříšky pro popelku. Těšíme se, co nám Ježíšek donese. Do příštího roku přejeme všem mnoho spokojenosti a úspěchů PF2020.

S6 Mariánská

Číst dál: Prosinec 2019

Listopad 2019

Listopad 2019Měsíc listopad nám uběhl velmi rychle, učili jsme se, tvořili a zúčastnili jsme se krásné akce. Přijeli za námi na Mariánskou pejsci - canisterapie. Byla to opravdu nádhera. Sešli jsme se v sále a už to začalo! Tři krásní psi nám dělali společnost. Mohli jsme je vodit, hladit, česat a nakonec i odměnit sladkostí. Ti, kteří nechodí se položili na žíněnku a pejsci se k nim přitulili. V sále panovala příjemná atmosféra a jen sem tam se ozval psí štěkot (na povel) a smích nás zúčastněných.

Číst dál: Listopad 2019

Říjen 2019

Říjen 2019V měsíci říjnu jsme se věnovali sbírání a tvoření výrobků z přírodních materiálů. Byli jsme společně sbírat kaštany a krásně zbarvené listy. Kaštany usušíme, budeme z nich dělat zvířátka a také je v zimě společně odneseme ke krmelcům. Na konci měsíce jsme si školu vyzdobili krásně dlabanou dýní. Do dýně jsme umístili svíčku, která krásně svítila a dotvářela pohodovou atmosféru. Společná práce nás velmi baví. Přejeme vám všem krásně podzimní prázdniny.

Vaše Mariánská S6 a tř. učitelka Martina a asistentka Alenka

Číst dál: Říjen 2019

Září 2019

Září 2019Letošní školní rok, jsme zahájili s novými pomůckami. Přišla nám jich plná kupa - stavebnice, světelné míčky, kostky, plyšová zvířátka na bazální stimulaci - krása! Učení s nimi nás velmi baví. Podzim na Mariánské je pestrý, a tak velmi často chodíme na procházky do lesa. Sbíráme přírodniny, abychom mohli v zimě tvořit. Na začátku září bylo v DOZP řezbářské sympozium, tématem byl autismus, krásné sochy nám tvoří výzdobu zahrady, také jsme si pochutnali na výborné zmrzlině. Přejeme pěkný úspěšný školní rok a hodně studijních úspěchů! Vaše Mariánská

Číst dál: Září 2019

Copyright © 2013. All Rights Reserved.