O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Co dělali parlamenťáci v prosinci?

Pilně nacvičovali svá vystoupení na „Vančurovka má talent“. Máme 21 přihlášených žáků. Druhý ročník proběhne ve čtvrtek 1.února v tělocvičně školy. Tentokrát zasednou v porotě zástupci všech tříd, kde budou žáci soutěžit. Představení odehrajeme v době vyučování a pozveme na něj spolužáky, učitele, asistenty pedagogů a vedení školy. Ceny pro vítěze sponzoruje AP Iveta Holušková. Sladké odměny připraví škola.
Posbírali jsme od spolužáků plyšáky. Věnovali jsme je psímu útulku v Klášterci nad Ohří. Máme radost, že si pejsci budou mít s čím hrát. Dostali od nás na Vánoce dárky.

Měsíc jsme nosili starý papír. Aleš Kórber se staral, aby každý žák, který papír přinese nebo sváže, dostal do ŽK pochvalu. Třeba Anička Vítek už má pochval deset. Na začátku ledna necháme papír odvézt a uvidíme, kolik jsme si vydělali. Za spolupráci děkujeme i panu školníkovi, který papír na vybrané místo ukládal. V lednu rozhodneme, zda budeme ve sběru papíru pokračovat.
   Objednali jsme si trička. Rodiče nám na ně přispěli částkou 3 100 Kč. V lednu už nás budete potkávat v parlamenťáckém oblečení.
   Stále sportujeme o velkých přestávkách v tělocvičně školy. VI.A s chutí dřepuje a klikuje i při hodinách českého jazyka. Počty dřepů a kliků rychle rostou. Už přemýšlíme o celoškolním dřepování, vyzveme jako soupeře Svahovku. V půlce prosince se k šesťákům trochu nesměle přidávají sedmáci a osmáci. Anička s Dominikem ze VI.A o dřepování sami napsali.
   V naší třídě VI.A jsme se rozhodli, že budeme dělat kliky a dřepy. A nejlepší v dřepování byl Kristián. Měl 585 dřepů a byl na prvním místě. Na druhém místě jsem byla já a na třetím místě Lucka. V klikování byli nejlepší Michal a Sebík. Hlídají se, oba měli stejně. Na druhém místě byl Dominik. A za to, jak se snažíme, dostáváme malé odměny. Klikujeme a dřepujeme už dva týdny, od 27.listopadu.    Anička Vítek
Už tři týdny klikujeme a dřepujeme. Třídu VI.A to baví a chtěli bychom pokračovat.      Dominik Sviták
   V VI.A pořádáme piškvorkové turnaje. Máme další nápad, co dělat, když jsme unavení nebo se potřebujeme zabavit. Při prvním turnaji bylo mezi námi hodně rušno. Hráli jsme na počet vyhraných kol. Matěj Trčka vyhrál 19x, Petr Wild 17x a Dominik Sviták 16x. Nechcete si zahrát s námi?
   20. prosince navštívil parlamenťáky Lukáš Křivan z Vojenských lesů, aby dětem, které sbíraly kaštany, osobně poděkoval. Přivezl nám diplom a drobné dárky. Nejcennější jsou roztomilé plechové hrnečky, o něž je mezi parlamenťáky velký zájem.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.