Co dělali parlamenťáci v listopadu?

Co dělali parlamenťáci v listopadu?Umístili se na krásném 3.místě ve 2.ročníku Kaštanobraní vyhlášeném Vojenskými lesy Karlovy Vary. Posbírali jsme 128 kg kaštanů, a to je moc pěkný výsledek v roce, kdy bylo kaštanů málo. Pochvalu za trpělivé sbírání dostala Adriana Prokešová z 1.A. S kaštany tam pomáhala celá rodina. Poděkování patří:

Karolíně Hlavanové, Kateřině Lokajové, Matyáši Másárovi, Marii Nagyové, Lukáši Trefilovi, Nikole Zemanové (i když tam pochvala patří tatínkovi), Natálii Peltové, Nele Červencové, Petru Bouzovi, Filipu Nagyovi, Haně Heřmánkové, Kristýně Illésové, Anně Strejcové, Jakubovi Váňovi a Elišce Ervové. Ti všichni jsou z prvního stupně. Ze VI.A chválíme Annu Vítek a Dominika Svitáka. VII.A sbírala, ale kaštany předala jinému lesákovi. Pravděpodobně jsme tak přišli o druhé místo, a to je trochu škoda, že nejsme všichni na stejné lodi. Z VIII.A Michalu Novákovi. Svůj díl přidaly i Iveta Holušková a Světlana Klečková.
Začali jsme na zkoušku sbírat starý papír a reagovali jsme tak na výzvu společnosti TSR THE METAL COMPANY se sídlem Karlovy Vary, Otovice, Mostecká 124. Výzva Peníze do škol vypadá slibně. Doufáme, že se nám podaří vtáhnout do této záslužné činnosti co nejvíce žáků. Vyděláme si vlastní peníze. Pokud uspějeme, od ledna si můžou vydělávat jednotlivé třídy samy na sebe. Z prvních peněz bychom chtěli přispět na trička nás „parlamenťáků“, abyste nás ve škole poznali. Tatínek Jirky Kopeta nám na trička přispěl 1 500Kč. Od dalších rodičů máme dalších 1 200Kč. Páťáci se do papíru pustili s vervou. Mají mezi sebou pracovité žáky, osmáci by vám zatím mohli závidět. Před třídou mají kontejner na papír a pan školník si pochvaluje, že jej teď pomáhají vyprazdňovat. Papír vyvazují a kartony shromažďují v přízemí školy. Pomalu, ale jistě se nám plní prostor, do něhož starý papír ukládáme.
Sbíráme i plyšáky pro psí útulek v Klášterci nad Ohří. Před Vánoci od nás dostanou pejsci dárky. Psí radost pohladí i děti, které plyšáky přinesou.
Nacvičujeme na přehlídku „Vančurovka má talent“. Rozdělili jsme se na skupiny a každý týden poctivě cvičíme, bereme přípravu zodpovědně. Žáci se sportovně zaměřeným vystoupením se scházejí o velké přestávce ve středu, ti, co budou zpívat, na něco hrát nebo kouzlit, nacvičují ve čtvrtek. S nácvikem pomáhají AP Iveta Holušková a koordinátora ŽP Světlana Klečková.
Šesťáci v hodinách českého jazyka odpočívají po náročných jazykových úkolech sportem. Dřepují a klikují. Už v úterý překonali někteří žáci hranici, kterou jsme si stanovili splnit do pátku. Michal Hruška a Sebastian Torák umí klikovat synchronizovaně, a ještě si navíc stihnou vzájemně tlesknout. Pokud nevěříte, přijďte se na ně podívat. Než jsem dopsala tento článek, byla středa 29. listopadu a Michal Hruška a Sebastian Torák už měli za sebou 220 kliků, oba kluky dohání Dominik Sviták.