Zpráva Žákovského parlamentu za měsíc září 2019

Zpráva Žákovského parlamentu za měsíc září 2019Ahoj všichni, máme tady nový školní rok a s ním se nám opět rozjíždí Žákovský parlament.

V průběhu tohoto měsíce jsme se teprve rozkoukávali.
Ve třídách byli vybráni zástupci, kteří budou do ŽP docházet a zatím to vypadá, že se ti zvolení svých funkcí zhostili s radostí a s chutí pracovat.

Pravidelné schůzky budou probíhat vždy v pátek od 14,00 hodin na naší školní půdičce, která se z části stala naším útočištěm a chceme vám říct, že pokud budete mít chuť, přijďte se na nás kdykoli podívat.
Věříme, že se námi naplánované akce a společné školní události nadcházejícího roku budou všem líbit, a že nezklameme důvěru, kterou jste v nás vložili.
U vchodu do školní budovy, naproti šatnám I. stupně visí již nyní nástěnka Žákovského parlamentu, kde nejen „parlamenťáci“, ale i vy ostatní můžete sledovat, co se u nás aktuálně děje a co se v nejbližší době chystá.
K této první nástěnce přibyde ještě druhá, kde bude mimo jiné schránka na vzkazy.
Do té budete moci v průběhu roku vkládat své pochvaly, připomínky a požadavky, kterými se následně budeme na zasedání ŽP zabývat.
Prvním naším počinem prozatím byla anketa s domečky, díky kterým jsme ve třídách zjišťovali, co byste si přáli změnit a na čem bychom v průběhu roku mohli pracovat.
Také v současné době zjišťujeme, jaké zvířátko by jste si přáli, abychom jako škola vzali v místní Minizoo do „Adopce na dálku“.
Do vydání příštího školního časopisu už budeme mít vše vyhodnocené, proběhne též první schůzka s paní ředitelkou, a proto vás již budeme moci seznámit s tím, jak to dopadlo.
Naším hlavním úkolem pro tento rok je, abychom si my žáci společně začali uvědomovat, že tato škola, je NAŠE ŠKOLA a že jak se k ní a v ní budeme chovat a co uděláme společně proto, aby nám tady bylo fajn, je jen na nás.
Pojďme spojit ruce a propojit srdce. Jsme přece jeden TÝM!

Za Žákovský parlament koordinátor Iveta Holušková