Práce žákovského parlamentu - leden 2019

Práce žákovského parlamentu - leden 2019Tak jsme opět tu, abychom vás informovali, co je nového v žákovském parlamentu.

Je leden, začalo přituhovat a padá sníh. Rozjeli jsme tedy druhou olympijskou disciplínu, kterou je soutěž o nejhezčího sněhuláka.
Každá třída se svým třídním vyrazí v den a hodinu, kterou si sama určí do přírody. Tam společnými silami sněhuláka postaví, nafotí a foto zašle na mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Termín splnění druhé disciplíny je do 28.2.2019.
Fota budou následně předložena paní ředitelce, paní zástupkyni a třem dobrým vílám z naší školní účtárny, které nestranně, neznaje, které třídě který sněhulák patří, rozhodnou o celkovém umístění.

Stále se také soustředíme na sběr víček. Bohužel jsme museli opustit od sběru pro malou Rebeku, jelikož její rodiče přestali komunikovat.
Proto byl vybrán náhradní chlapec jménem Nicolas, který trpí dětským autismem, DMO, celkovou svalovou hypotonií, Arnold-Chiariho malformací a dalšími postiženími. Jeho maminka byla nadšena tím, že tolik dětí z naší školy má zájem pomáhat.
Více se o Nicolasovi můžete dočíst na stránkách :
m.pomoc-pro-nikyskovu-lecbu.webnode.cz
Rodina Nicolase bydlí sice až u Jičína, ale to pro nás není překážkou, my v parlamentu již nějak vymyslíme, jak mu ta víčka doručíme.

I nadále celoročně sbíráme starý papír a budeme rádi, když se zapojí i ti, kteří ještě nepřispěli. Peníze, které za sběr obdržíme, budou věnovány na nákup cen za školní olympiádu. Vyzýváme vás tedy znovu, pokud chcete zaslouženou odměnu, pojďte nám se sběrem pomoci.

Blíží se vysvědčení, proto bych vám všem jménem žákovského parlamentu chtěla popřát co nejvíce jedniček a dvojek. Ale i kdyby se nyní v pololetí úplně nezadařilo, neklesejte na mysli. Pět měsíců další snahy se jistě na konci školního roku projeví, a to by bylo, aby to nakonec nebylo lepší.

Pro Vančurovka News zpravodajec Iveta Holušková

Práce žákovského parlamentu - leden 2019