Práce žákovského parlamentu – listopad 2018

Práce žákovského parlamentu – listopad 2018Tak jsme opět tu, abychom vás informovali, co je nového.

Sběr kaštanů byl ukončen. Odevzdali jsme 11 pytlů kaštanů a žaludů a jako odměna nás na jaře čeká ukázka sokolnictví na zahradě naší školy.
Nyní se soustředíme na sběr víček od PET lahví, která bychom rádi odeslali malé Rebece, která trpí nemocí Motýlích křídel - www.rebecinakridla.cz

Stále také celoročně sbíráme starý papír a budeme rádi, když se zapojíte. Peníze, které za něj dostaneme, budou věnovány na nákup cen za školní olympiádu. Pokud tedy chcete odměnu, pojďte nám se sběrem pomoci.

Když už jsme u té olympiády, máme za sebou první celoškolní disciplínu v dřepování.
Olympiáda je celkově rozdělena do tří skupin, aby mezi sebou soutěžili žáci přibližně stejně věkově staří.
První skupinu tvoří třídy PTB, I.A a II.A, druhou třídy III.A, IV.A a V.A, třetí skupinu VI.A, VII.A a VIII.A.
A jak to celé dopadlo?
Ve svých kategoriích prozatím vedou třídy I.A, V.A a VI.A, ale není třeba házet flintu do žita.
Brzy nás čeká „Sněhulákyáda“ a pořadí se může raz dva změnit.
Záměrně nebudeme uvádět všechna hodnocení, aby bylo na konci školního roku vyhlašování pro všechny zúčastněné co nejnapínavější.

Nyní se parlament soustředí na pomoc s přípravou celorepublikové akce „Česko zpívá koledy“, která proběhne na zahradě naší školy 12.12. od 17,30 hodin.
Věříme, že přijde co nejvíce rodičů a přátel školy, a že si celý podvečer společně hezky předvánočně užijeme.
Zástupci parlamentu se také chystají pod vedením paní učitelky Jany Hellerové na dopravní oddělení policie ČR, aby zde předali žádost o ranní dohled na přechodu pro chodce u naší školy.

Jménem žákovského parlamentu vám přeji pohodový vánoční čas a do roku 2019 zdraví, štěstí a nemizící úsměv z tváří.
Pro Vančurovka News zpravodajec Iveta Holušková