Práce školního parlamentu – září 2018

12. září se opět začal scházet školní parlament, tentokrát v nových prostorách bývalého SPC.

Vybudovaná učebna je pro scházení parlamentu vhodná, žákům se nový prostor ihned zamlouval.
Schůzky jsme stanovili na každou středu, vždy o velké přestávce.
A abychom nelenili, začali jsme pracovat hned zostra.
Stejně jako vloni, rozjeli jsme od září sběr kaštanů, starého papíru a víček z PET lahví.
Kaštany tentokrát sbíráme pro myslivce z mysliveckého spolku Plesná.
Za naši snahu nám byla přislíbena ukázka sokolnictví, na kterou se již nyní všichni moc těší.
Výtěžek se sběru papíru, bude uložen do parlamentového fondu, ze kterého budou peníze používány na odměny pro děti.
Třeba na celoroční školní olympiádu, kterou si již parlamenťáci stihli vymyslet.
Na konci roku, při jejím vyhlášení, se budou drobné dárečky a sladkosti hodit.
Víčka z PET lahví prozatím uskladníme u pana školníka do doby, než je budeme moci odevzdat někomu potřebnému.
A nyní již ke zmíněné školní olympiádě.
V průběhu deseti měsíců školní docházky uspořádá parlament 5 sportovních disciplín, které by neměly zatížit vyučování a zaberou vždy maximálně jednu až dvě vyučovací hodiny.
Závodit bude každá třída sama za sebe a na konci roku se uvidí, jak se jednotlivým teamům dařilo.
Pravidla závodění budou nastavena tak, aby mladší děti nebyly oproti těm starším v nevýhodě. Vše ještě doladíme na dalších středečních schůzkách.
Parlamenťáci mají za úkol do konce října zajistit první z disciplín, kterou bude již z loňska oblíbená dřepovaná.

Pro Vančurovka News zpravodajec Iveta Holušková