Co dělali parlamenťáci v lednu?

Co dělali parlamenťáci v lednu?Oblékli si trička. Podívejte se, jak nám to sluší. Škoda jen, že aktivních parlamenťáků je stále málo.

Odměnili spolužáky za přehlídku čtenářských sešitů. Zúčastnilo se jí sedm žáků. O nejlepším čtenářském sešitě hlasovalo 27 žáků z VI. až VIII.A, bohužel někteří spolužáci nám naše snahy kazí. Museli jsme vyhodit pro neplatnost 3 hlasy. Shodný počet bodů 9 získaly svorně Michaela Bouzová z VIII.A a Tatiana Hryščuková ze VII.A. Za měsíc přehlídku zopakujeme a zapojíme i mladší žáky.

Aleš Kórber a David Bojčuk zhotovili na hodině Inf pozvánku na akci „Vančurovka má talent“.
Daniel Holub bude akci uvádět. Táňa Hryščuková pilně cvičí na klavír. Účinkující žáci se připravují již dva měsíce. Zodpovědně jsme přistoupili i k výběru členů poroty a diváků. Skoky vyvolaly velikou odezvu. Petr Hroch je iniciátorem workshopu parkuru. Důkladně prostudoval techniku skákání, přečetl odbornou literaturu a udělal z ní podrobný zápis do čtenářského sešitu i s ilustracemi. Vymyslel pozvánku a přihlášku a čeká, co vy na to? Sám se ve skocích velmi zlepšil. Skákání mu přineslo radost z vlastních schopností.
Vyděláváme si sběrem starého papíru. Po odvozu druhé várky papíru zveřejníme výsledky. Je téměř konec ledna a papír přibává pomalým tempem. Vypadá to, že lenost brání našim žákům pracovat. Slibovat je mnohem snazší.
Mluvili jsme s aktivními parlamenťáky, kteří dostali v den pololetního vysvědčení písemné poděkování a drobnou odměnu za svou práci v žákovském parlamentu. Jde o tyto žáky:
IV. A – Dominik Srnka, Petr Bouz, V. A – Jiří Kopet, Simon Rolenc,
VI. A – Anne KristenVítek,VII. A- Aleš Kórber, VIII. A- Michal Novák

Týna Punčochářová se zaptala Táni Hryščukové:
„Táňo, jak se připravuješ na „Vančurovka má talent“?“
„Jednou týdně chodím na hudebku.“
„Je to pro tebe těžké se to naučit?“
„Týden mi trvalo se s tím vypořádat, teď už je to lehké.“

Táňa Hryščuková se ptala Týny Strejcové:
„Týno, kdy sis naposledy zjistila, co se děje v žákovském parlamentu?“
„Asi před měsícem.“
„Chceš být parlamenťákem?“
„Jasně. Mě to baví!“
„A chceš nosit parlamenťácké tričko?“
„Klidně. Nechali si je udělat, aby se o nich vědělo, ne?“

Dominik Srnka se ptal spolužáka Jakuba:
„Co ti říkají názvy side flip parkour, front flip, backflip, webster,dive roll on trampoline?“
„Byl jsem se podívat na kluky v tělocvičně a mám dobrý pocit z jejich skákání. Chci se přihlásit na talent. Chodím s kluky skákat. Z trampolíny už jsem skočil své první salto. Kamarádi skáčou moc dobře. Já se cítím na 3.místo.“

Aleš Kórber se ptal Kristýny Punčochářové:
„Sbíráš starý papír?“
„Ne.“
„Ty si nechceš vydělat vlastní peníze?“
„Asi chci, hodí se mi, i když dostávám kapesné. Ale mně je líno! Mám doma i pytel víček. Já vám je zkusím přinést.“

Simon Rolenc se ptal Jirky Kopeta:
„Jak se ti líbí práce v parlamentu?
„Mně se tam líbí. Mám tam kamarády, hodné paní učitelky. Štve mě, že nechodí zástupci některých tříd. Teď třeba třeťáci a šesťáci.“