Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílkaI na naší škole se jako každoročně objevili v úterý ráno čerti, Mikuláš a anděl. Bylo z toho pozdvižení na celé dopoledne, tekly i slzičky, ale smíchu bylo mnohem víc. Čerti vyváděli, rámusili, tahali žáky z lavic, strkali do pytlů, prostě hlučeli po celé škole. No estráda! Naštěstí anděl i Mikuláš vždy zasáhli, kde bylo potřeba, aby se malé děti nebály, zazpívaly písničku a mohly dostat i dárky. Ty samozřejmě dostali nakonec i ti největší zlobivci.

A po několika hodinách veselého a bujarého dopoledne, focení se společně s touto úžasnou návštěvou, nastal pozvolný klid a všichni spokojeně ve třídách odpočívali a vyprávěli si. Rolí čertů se bravurně zhostili Tomáš Dědek a Evička Stacho, skvěle sekundoval i mírný Mikuláš v podání Lenky Maslikieviczové a krásný anděl ztvárněný Ivetkou Holuškovou. Všem našim kolegům děkujeme za překrásný zážitek!

Alena Linhartová, ZŠ a SŠ Vančurova, K. Vary