EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Přednáška na téma „Hodnotový systém“

Přednáška na téma „Hodnotový systém“Na začátku prosince se naše třída VI.A zúčastnila přednášky, kde jsme měli všichni možnost zamyslet se nad vlastními hodnotami a uvědomit si tak lépe, co je pro nás důležité. Kromě rodiny, přátel, zdraví, lásky, domova atp. téměř nikdo nezapomněl na moderní techniku, bez které by se podle vlastního názoru obešel jen málokterý žák.


Mimo jiné jsme se během přednášky dozvěděli hodně také o školství v Nepálu, o životních podmínkách a o hodnotovém systému místních lidí. Ten byl v mnohém jiný, než ten náš. Nikdo z naší třídy například ve svých prioritách neuvedl hodnotu vzdělání. Tato hodnota je v Nepálu jedna z nejdůležitějších, přestože je zde životní úroveň daleko nižší. Po celou dobu nám byly promítány fotografie z cest a nakonec i krátký film.
Kromě zajímavého vyprávění se žákům líbily aktivity „Dostihy“ a „Bang, bang“, při kterých si tříbili svoji pozornost a reakce.
Lenka Oulovská, tř. uč. VI.A

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.