EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Himaláje „beseda v kruhu“

Himaláje „beseda v kruhu“První prosincový školní den zahájili žáci osmého ročníku velice zajímavou besedou, při které měli možnost porovnat žebříček hodnot našich dětí s dětmi žijícími v Himalájích.
Daniel, který do naší školy zavítal z Prahy, je pedagog a cestovatel. V Himalájích žil 2 měsíce, pracoval s dětmi v tamní škole i mimo ni, učil je hrát fotbal a jiné míčové hry. Povídali si o tom, jak žijí lidé a děti u nich v Mulbekhu a jak žijí děti v naší republice.


Daniel během besedy děti zaujal nejen krásnými fotkami, které pořídil ze své cesty za dětmi do Asie, ale zahrál si s žáky hry v kruhu: „žokejové“ a „předvěď, co rád děláš“.
Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí ze života himalájských dětí: zdejší děti nemají doma vodu a proto musí chodit k veřejné pumpě, domy mají z hlíny, ve škole nemají topení a proto jsou prázdniny v době největší zimy: od ledna do března. Po vyučování se ředitelka mulbecké školy rozloučí se všemi žáčky venku před školou a společně si zazpívají.
Ke konci besedy jsme si vytvořili žebříček hodnot našich „osmáků“ a porovnali jsme ho s hodnotami dětí z Mulbekhu. Na závěr besedy nám Daniel pustil krátký film „Mezi dětmi na střeše světa“.
Děkujeme touto cestou Danielu Dvořákovi za krásnou a velice zajímavou besedu ze své cesty po Himalájích. Měli jsme možnost nahlédnout do života tamních dětí a uvědomit si, co je v životě důležité, čeho si vážit a jaké možnosti máme my v naší zemi.
Martina Šárová

Copyright © 2013. All Rights Reserved.