S5 chodí navštěvovat farmu Kozodoj

S5 chodí navštěvovat farmu KozodojNaše třída S5 navštívila farmu Kozodoj. S paní majitelkou Pavlou Štyndlovou jsme se domluvili, že budeme chodit jednou za měsíc a pomáhat s různými menšími pracemi, aby si děti lépe představily, co takový chov zvířat obnáší. Po práci máme za odměnu možnost jít mezi některá zvířata, jako jsou koně, osli a muly, aby si je děti mohly pohladit.

Při první návštěvě v říjnu jsme dostali úkol uklidit odpadky okolo altánku na posezení. Děti dostaly rukavice, koště a velký pytel. Za chvilku již bylo v okolí altánku čisto. Při poslední návštěvě jsme měli povídání o všech zvířatech, které na Kozodoji chovají. Dozvěděli jsme se spousty zajímavých informací, jak se například chovat, když potkáme divoké prase, proč se krocani čepýří a proč mají přes zobák zvláštní „nudli“. Pokud to chcete vědět, přijďte se nás zeptat . Ve zbylém čase nás potom milá průvodkyně Petra vzala k „tažňákům“ (tažným koním), kde si je děti mohly pohladit.

Celý den byl pro nás velmi poučný a odcházeli jsme se spoustou nových zážitků. Už se těšíme na příští návštěvu farmy.

Napsala: Kateřina Dlouhá
Foto: Kateřina Dlouhá