Muzeum Karlovy Vary

Muzeum Karlovy VaryVelmi zajímavé dopoledne zažili žáci I. A a děti z PTB. Navštívili nově otevřené Muzeum v Karlových Varech na Nové louce. Celou expozicí o přírodě je provázela paní průvodkyně, která jim vše pěkně vysvětlila (například rozdíl mezi rohem a parohem), pouštěla z nahrávek zvuky zvířat, ukázala různé nerosty. Děti si mohly sáhnout na kůži divočáka nebo ježka, prohlédnout různá zvířata žijící na Karlovarsku.

Všichni byli překvapeni, když na ně na začátku prohlídky koukal veliký jelen. Naštěstí byl vycpaný, ale přesto někteří museli sebrat odvahu se k němu přiblížit. Nejvíce měl úspěch tunel, kterým všichni nebojácně prolézali, i když byla uvnitř tma a netopýři. Byla to napodobenina štoly, jaká vzniká při těžbě. Při odchodu dostali knížečku s pohlednicemi a omalovánky. Výlet se moc povedl a doma měli o čem vyprávět.
Zapsala Mgr. Hana Matějíčková