EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

AIDS – nebojíme se o ní mluvit

AIDS – nebojíme se o ní mluvitV letošním roce jsme se opět zúčastnili akce na Střední zdravotnické škole v Karlových Varech v rámci „DNE ZDRAVÍ“. Studenti Střední zdravotnické školy si pro naše žáky 7. a 8. třídy připravili prezentaci na téma AIDS.
Na čtyřech stanovištích se žáci postupně seznamovali s tím, jak a kde se může člověk nakazit, jak se proti této zákeřné nemoci chránit, či jak se chovat při styku s nemocným, HIV pozitivním člověkem.

Žáci se dozvěděli také spoustu informací o problematice antikoncepčních prostředků a navíc si měli možnost vyzkoušet, jak správně nasadit kondom. Pro tento účel měli studenti Střední zdravotnické školy připraven model pánského přirození. Někteří naši žáci byli zaskočeni, ale přesto se našli odvážlivci, kteří si tuto možnost nenechali ujít.
Prezentace byla nejen velmi poučná, ale zároveň i zábavná. Naši žáci si jistě odnesli domů spoustu užitečných informací. O této nemoci je potřeba stále více diskutovat, neboť jsou mezi námi i tací, kteří o této nemoci a s ní spojenými riziky nemají s kým hovořit

Martina Šárová

Copyright © 2013. All Rights Reserved.