Zprávičky z naší třídičky za měsíc říjen

Zprávičky z naší třídičky za měsíc říjenOd začátku školního roku už uplynuly dva měsíce a my se poctivě připravujeme na vstup do 1. třídy. Také zažíváme pěkné chvíle se svými kamarády ve třídě a vždy se těšíme na různé akce, které pro nás škola připravuje. Líbil se nám den strávený se studenty OA z Karlových varů, kteří nám připravili několik stanovišť, na kterých jsme si vyzkoušeli a rozšířili naše vědomosti a dovednosti z oblasti zdravé výživy.

K tomu jsme hned využili činnosti v naší třídě, kdy jsme si povídali o ovoci a zelenině, zkoušeli jsme poznávat tyto potraviny všemi smysly, připravovat z nich jednoduché pokrmy a pak je také ochutnávat a sníst. Nejvíce nám chutnal ovocný salát a ovocné jednohubky. Dále jsme si procvičili třídit odpad do jednotlivých kontejnérů při setkání v tělocvičně, nazvaném „Popelnička Pája“. Vždy nás mile potěší setkání s paní asistentkou Ivetkou při školním rozhlásku, tentokrát to bylo na téma rodina. Navštívili jsme a shlédli pohádku v divadle „Husovka“, zúčastnili se ve škole barevného setkání v barvě oranžové „symbol kamarádství“ a zelené pro utužování kamarádských vztahů. Společně s žáky 1.třídy jsme si povídali o našem bezpečí a jak předcházet našemu nebezpečí. Do naší třídy také zavítali příslušníci městské policie, kteří nám vyprávěli o tom, jak se správně chovat v silničním provozu. Zúčastnili jsme se výtvarné soutěže „Hrajeme si s odpady“ a kolektivně jsme vyrobili květiny ve váze z odpadového materiálu. Použili jsme karton, plastové láhve, krabičku apod.
S paní učitelkou si povídáme o podzimu, upevňujeme si získané poznatky, procvičujeme si jemnou a hrubou motoriku, zpíváme si pro radost a učíme se básničky. Také máme pracovní sešity a v nich plníme zadané úkoly na procvičování logického myšlení, pozornosti a grafomotorických cviků. Daří se nám logopedická náprava špatné výslovnosti, za kterou děkujeme Mgr. Alence Linhartové. Také velké poděkování za pomoc v PT B patří paní asistentce Evičce Doležalové.

Zapsala: tř. uč. Hana Hronová