EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Zprávičky z naší třídičky za měsíc říjen

Zprávičky z naší třídičky za měsíc říjenOd začátku školního roku už uplynuly dva měsíce a my se poctivě připravujeme na vstup do 1. třídy. Také zažíváme pěkné chvíle se svými kamarády ve třídě a vždy se těšíme na různé akce, které pro nás škola připravuje. Líbil se nám den strávený se studenty OA z Karlových varů, kteří nám připravili několik stanovišť, na kterých jsme si vyzkoušeli a rozšířili naše vědomosti a dovednosti z oblasti zdravé výživy.

K tomu jsme hned využili činnosti v naší třídě, kdy jsme si povídali o ovoci a zelenině, zkoušeli jsme poznávat tyto potraviny všemi smysly, připravovat z nich jednoduché pokrmy a pak je také ochutnávat a sníst. Nejvíce nám chutnal ovocný salát a ovocné jednohubky. Dále jsme si procvičili třídit odpad do jednotlivých kontejnérů při setkání v tělocvičně, nazvaném „Popelnička Pája“. Vždy nás mile potěší setkání s paní asistentkou Ivetkou při školním rozhlásku, tentokrát to bylo na téma rodina. Navštívili jsme a shlédli pohádku v divadle „Husovka“, zúčastnili se ve škole barevného setkání v barvě oranžové „symbol kamarádství“ a zelené pro utužování kamarádských vztahů. Společně s žáky 1.třídy jsme si povídali o našem bezpečí a jak předcházet našemu nebezpečí. Do naší třídy také zavítali příslušníci městské policie, kteří nám vyprávěli o tom, jak se správně chovat v silničním provozu. Zúčastnili jsme se výtvarné soutěže „Hrajeme si s odpady“ a kolektivně jsme vyrobili květiny ve váze z odpadového materiálu. Použili jsme karton, plastové láhve, krabičku apod.
S paní učitelkou si povídáme o podzimu, upevňujeme si získané poznatky, procvičujeme si jemnou a hrubou motoriku, zpíváme si pro radost a učíme se básničky. Také máme pracovní sešity a v nich plníme zadané úkoly na procvičování logického myšlení, pozornosti a grafomotorických cviků. Daří se nám logopedická náprava špatné výslovnosti, za kterou děkujeme Mgr. Alence Linhartové. Také velké poděkování za pomoc v PT B patří paní asistentce Evičce Doležalové.

Zapsala: tř. uč. Hana Hronová

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.