Druhý měsíc prvňáků ve škole

Druhý měsíc prvňáků ve školePrvňáci mají za sebou druhý měsíc školy. Tento měsíc si užili kromě učení hodně hezkých akcí. S Putováním velryby Varyby se vydali lázeňskými lesy na Tři kříže. Cestou si prohlédli zbytky nedostavěné dráhy lanovky, která měla Na Tři kříže jezdit. Zúčastnili se besedy s Policií ČR. Dověděli se něco o bezpečném chování na internetu. Při Barevném setkání si povídali o kyberšikaně a vše, co si zapamatovali, nakreslili a společně nalepili na velký papír, který bude vystavený na nástěnce společně s výstupy ostatních tříd.

Při akci Popelnička Jája o třídění odpadu se učili správně rozlišit, do jakých kontejnerů dávat jaký odpad. Navštívili Divadlo Husovka a pohádka se všem moc líbila. Plnili úkoly o zdravé výživě, které si pro ně připravili studenti Obchodní akademie. Také vydlabali obrovskou dýni, která je vystavená u zadního vchodu do školy. Sbírali a navlékali listy a šípky. Malovali prstovými barvami. Rozfoukávali barevné skvrny. Byl to pestrý měsíc jako barevný podzim.
Zapsala Hana Matějíčková