EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Zájmový den v VII. A.

Zájmový den v VII. A.Když se na naší škole konal zájmový den, mohli jsme si vybrat téma, kterému jsme se pak celé dopoledne mohli věnovat. Paní učitelky Linhartová a Klečková nám, sedmákům, vybraly téma "Život ve tmě". Mysleli jsme si, že nás to nebude bavit, ale opak byl pravdou. Na videu jsme se zájmem zhlédli vyprávění slepého pána, jeho poznatky a vychytávky v životě, které my "vidící" ani nevnímáme nebo bereme jako samozřejmost (např. vyznačení silnic, chodníků, přechodů apod.)

Vyzkoušeli jsme si různé aktivity poslepu, učili se dorozumívat brailovým písmem a nebylo to opravdu nic jednoduchého. Vydrželi jsme nejdéle jednu vyučovací hodinu se zavřenýma očima a pak už to bylo velmi vyčerpávající. I když jsme si vzájemně pomáhali, nedalo se dlouho mít zavřené oči. Zkusili jsme se pohybovat i venku, přecházení přes přechod se slepeckou holí, chůzi v parku ve dvojicích, ve skupinách, ale bylo to náročné. Opravdu jsme si uvědomili, jak je třeba si vážit každého občana, který má oslabený některý smyslový orgán a že to nemají zrakově postižení lidé vůbec jednoduché. Velmi děkujeme za ochotně zapůjčené pomůcky Tyflocentru KV.
Zapsala: A. Linhartová

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.