EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

S Varybou na cestách

S Varybou na cestáchA je tu. Kdo? Říjen. V září jsme začali putování s velrybou Varybou v lázeňské části města. Dnes 17. října jsme se vydali, žáčci z I. A a II. A, splnit další část, která nás zavedla do lázeňských lesů. Nevěřili byste, kolik zajímavých míst se tady skrývá. Tak pojďte s námi. Dojeli jsme na Vyhlídku – Panorama. Prohlédli jsme si tu nedostavěnou dráhu lanovky, která měla jezdit na Tři kříže. A protože tam žádná nejezdí, šli jsme pěšky. Udělali jsme dobře.

Cesta byla zajímavá a poučná. Podívali jsme se na naše město z altánu Panorama. Dále jsme se zastavili u tunýlku pod betonovým tělesem lanovky. Tam jsme se vydali po Turgeněvově stezce. Pak jsme vyťápli na místo pod Třemi kříži. Kdysi tu stávala restaurace a kavárna U Tří křížů, která byla velmi oblíbená. Byl tu i dřevěný altán, který neměl okna. Byla v něm tma a na stěny se promítal světelný obraz krajiny. Dnes tu z toho už není nic. Ale je tu přece jenom něco. Nový altán, z kterého je nádherný pohled na Karlovy Vary. Altán má své jméno CAMERA OBSCURA. Odtud jsme se vydali na Bukovou horu. Proč asi? Roste zde hodně buků, které byly v minulosti využívány jako stavební materiál. A na té hoře stojí Tři kříže. Odtud jsme si prohlédli zase jinou část města. Objevili jsme tady nedostavěný hotel, kamenné základy hotelu. Představovali jsme si, co by asi, kde bylo, kdyby tu ten hotel stál. Pak jsme vyšplhali ještě kousek a ocitli jsme na Ottově výšině. Odtud jsme měli lázeňskou část jako na dlani. Ještě nás čekala Goethova rozhledna a část města na Vyhlídce Petřín.
Poznávání našeho města se nám vydařilo, bavilo nás a mnoho nového jsme poznali. Vše bylo umocněno krásným počasím a barevnou podzimní přírodou. Procházky naším městem a jeho okolím jsou opravdu moc pěkné. Zkuste to taky. Neprohloupíte.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.