Tourfilm Karlovy Vary

Tourfilm Karlovy Vary6. 10. 2017 se třídy V. A a VI. A vypravily do centra města, aby se zúčastnili jednoho z nejstarších filmových festivalů s cestovatelskou tematikou na světě Tourfilmu. Už od roku 1967 tento festival uvádí a oceňuje dokumentární filmy, které přispívají k rozvoji cestovního ruchu. My jsme byli tentokrát u toho. Moderátor a polárník Petr Horký nás uvedl do tématu a budoucím cestovatelům poradil, jak dosáhnout svých cestovatelských snů.

Dozvěděli jsme se také něco o nejznámějších českých cestovatelích Zikmundovi a Hanzelkovi. Druhou polovinu programu se nám věnoval cestovatel a dobrodruh Rudolf Švaříček. Ten nám vyprávěl o svých cestách po Indonésii, Nové Guiney a Himalájích. Vše doprovázel krásnými fotografiemi. Během přednášky mohli účastníci Tourfilmu soutěžit o drobné ceny. Ani naši žáci nepřišli zkrátka  a kromě dárků byli oceněni také pochvalou.
Lenka Oulovská,tř. uč. VI. A