Měsíc září v PT B

Měsíc září v PT BJaký byl měsíc září u nás ve třídě? Nám se moc líbil. První dny nového školního roku jsme se seznamovali s novými kamarády a prostředím školy. Nahlédli jsme do některých tříd ZŠ, navštívili jsme I.A, také jsme nahlédli k paní ředitelce do kanceláře i počítačové třídy, sborovny pro všechny učitelky i učitele a tělocvičny, kde se nám moc líbí cvičit. Byli jsme i na školní zahradě, pracovali jsme na záhonech a hráli hry na trávníku.

Ze všeho nejvíce se nám líbili – exkurze v ekofarmě Cheb, ve které jsme se dozvěděli spoustu zajímavého o bylinkách, uvařili si z nich čaj, osladili medem a vypili. Dokonce jsme si vyrobili bylinkovou mastičku, kterou jsme si odvezli domů, a když si s ní děti namazaly bolavé místečko, tak druhý den ve škole říkaly, že už je to nebolí. Tak byla asi zázračná. Také jsme se podívali na všechna zvířátka, která tam žijí. Společně s I.A jsme jeli do Motýlího domu v našem městě, kde jsme mohli spatřit a prohlédnout si několik druhů motýlů, jejich kukly a zblízka jejich tělíčko, bylo to něco neobvyklého a krásného. Jeli jsme lanovkami a vyšlápli si rozhlednu Dianu, abychom spatřili pěknou krajinu našeho města. Poslední den ve škole v měsíci září jsme se těšili na zájmový den, kterému předcházel náš školní rozhlásek, který vede naše milá paní asistentka Ivetka Holušková. Vydali jsme se společně s žáky V.A do přírody a pozorovali přírodní svět kolem nás. Sbírali jsme poklady lesa, říkali jsme si, co to je a k tomu jsme nasbírali spoustu hub, které si děti a žáci odnesli domů. Také jsme naslouchali přírodě a rozlišovali zvuky ptáků, praskání větví, šustění listů apod. a vyzkoušeli si frotáž. Těšíme se na další pěkné akce. Myslíme si, že i měsíc říjen bude pro nás pestrý. Ale to zase až příště.
Zapsala: třídní učitelka Hana Hronová