Školní nocování

Školní nocováníV noci ze středy 19. 9. 2017 na čtvrtek 20. 9. 2017 se v naší škole děly nevídané věci. Několik odvážlivců a nadšenců ze VI. A se rozhodlo v rámci aklimatizace a stmelování kolektivu přenocovat ve škole. Nejdříve jsme se ubytovali v hotelu School Apartment ****. Po zabydlení jsme si uvařili slavnostní večeři (podle receptu vrchní kuchařky a paní asistentky Jitky Štumpové) a nezapomněli jsme ani na slavnostní přípitek („šampaňské“ ). Poté jsme hráli různé hry a karty. Na odvážlivce později čekala stezka odvahy.

Všichni se odvážně vydali na strašidelnou cestu a byli stateční. Moc jsme se nasmáli, Vřískotka (a paní učitelka Lenka Oulovská) nejvíce vyděsila paní učitelku Nikol Dědkovou. Po filmu (pohádce na dobrou noc) jsme zalehli do pelíšků. Ráno nás u snídaně čekaly švédské stoly. Tímto děkujeme maminkám, babičkám, tatínkům i dědečkům za koláče, vánočky a jiné dobroty. Druhý den jsme byli trochu unavení, máme však spoustu hezkých vzpomínek.

Dominik Sviták v hodině českého jazyka s pomocí paní asistentky Jitky Štumpové napsal:
Po večeři, když se všude setmělo a naše opuštěná škola začala být stále tišší a tmavší, nám byl naplánován bobřík odvahy. Připravili jsme si svítící tyčinky, ze kterých byla vytvořena naše stezka odvahy. Každý měl jít sám L. Nebylo to jednoduché, všude tma, ticho a naše třída s tmavými rohy naháněla hrůzu. Hlavně! Uprostřed třídy sedělo cosi s býlími vlasy, ani velké, ani malé, zády ke mně. No, ale vůbec se mi to nelíbilo a neměl jsem ani nejmenší chuť to obejít a podívat se tomu do tváře. Nakonec jsme to zvládli všichni a strašidlo, které jsme pojmenovali „ Vřískotka“, jsme s radostí přivítali mezi nás. Bylo to super a příště si to určitě zopakujeme.

Lenka Oulovská,tř. uč. VI. A