EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Život pod nohama

Krajské středisko ekologické výchovy Cheb

Život pod nohamaVelmi „výživný“ a zajímavý den jsme prožili na školním statku v EC Cheb. V úterý 19. 9. 2017 se naše třída VIII. A spolu s PrŠ ve Vančurově ul. vypravila na farmu, kde si pro nás pracovníci statku v rámci ekologické výchovy připravili výukový program, který byl zaměřen na půdní obal Země. Po přednášce, kde jsme se dozvěděli i spoustu nových a zajímavých poznatků o půdě: např. složení půdy, stavba půdy či půdní typy a organismy jsme odešli do terénu.

Ve skupinách jsme si mohli vyzkoušet odběr vzorků půdy. K tomu jsme použili půdní sondýrku, která se navrtá nebo natluče do země. Další vzorek jsme odebrali lopatkou. Tyto vzorky jsme pak zkoumali lupou, která se nazývá binolupa a zaznamenávali je do pracovních listů. Před odjezdem jsme stihli projít příbytky hospodářských zvířat, která zde chovají. Na tomto statku jsme objevili velice zajímavý zvířecí exemplář, který nás velmi pobavil. Dnešní den byl pro nás velmi naučný a odnesli jsme si spoustu nových zajímavostí a poznatků.
Zapsala Martina Šárová, AP

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.