Bezpečně na prázdniny

Bezpečně na prázdninyNaše poslední Barevné setkání se neslo v duchu blížících se prázdnin. Že se na ně všichni těšíme, je jasné. Nepovídali jsme si však o prázdninách, ale o nebezpečích, do kterých se může dostat každý z nás. Spousta volného času, nuda, kamarádi, nečekané situace… Kyberšikana – ohrožení přes sociální síť, nebezpečné situace – cizí lidé, drogy, „kamarádi“, úrazy… O kyberšikaně nám pěkně povídala p. učitelka N. Dědková. Měla pro nás připravený i film o šikanované dívce právě přes internet.

Tento film jsme sledovali se zatajeným dechem, protože jsme se vžívali do situace oné dívky. Konec byl otevřený. Každý mohl vyjádřit svůj pocit, a říct, jak by se v takovéto situaci zachoval. Nebezpečnými situacemi nás provedl příslušník Městské policie Karlovy Vary. Nejprve jsme naslouchali, potom odpovídali, co jsme si zapamatovali. První pomoc pro nás měli připravenou žákyně Střední odborné zdravotnické školy. Jak se zachovat a jak poskytnout první pomoc. Mezi prázdninové okamžiky také patří ochrana životního prostředí. Aby příroda zůstala čistá a jak se k ní máme chovat. To nám zajistila a zajímavé činnosti připravila p. učitelka A. Zmijová. Tak vidíte. Prázdniny jsou pěkný a příjemný odpočinek, ale každý by měl vědět jak s nimi správně naložit. A proto, než něco udělám, uvažuji, jestli to je správné nebo ne. Tak hurááá na bezpečné prázdniny!!!
Za všechny, kteří se těší na prázdniny, napsala: D. Pirstitzová