EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Kruhový objezd u školy

Aktivita žákovského parlamentu v VI.A

Kruhový objezd u školyKruhový objezd pod našimi okny nás ruší při práci, a tak jsme se rozhodli prozkoumat, jak silný provoz nám proudí pod okny.
Kruhové objezdy se staly významným bezpečnostním prvkem v městské dopravě. Nutí řidiče zpomalit, vyřešit dopravní situaci a vyhnout se tak případné srážce. Pro dopravu je to tedy jasné plus. Pro nás ale jasné mínus. Nemůžeme větrat. Při otevřených oknech se nemůžeme učit, protože se vzájemně neslyšíme.


Hustotu provozu jsme mapovali 20. června 2017. Nejdříve jsme vyslovili hypotézu – odhadli počet aut za hodinu. Náš odhad byl zhruba 600 aut. Poté jsme si vybrali, podle čeho budeme auta počítat. Jaký byl výběr? Podle barev, typů aut, podle počtu přepravovaných osob nebo druhů dopravy. Půl hodiny jsme v terénu auta sledovali. Měli jsme plné ruce práce a moc nás to bavilo! S výsledkem našeho statistického průzkumu jsme se vás všechny rozhodli seznámit, abyste si udělali představu o hustotě provozu přímo u školy.
V písničce se zpívá: statistika nuda je, má však pevné údaje, neklesejme na mysli, ona nám to vyčíslí. Tak tady to je. Vyšlo nám, že hustota provozu je pekelná. Za hodinu projede pod okny školy asi 1 000 aut! Ve většině z nich sedí jeden člověk. Polovina aut jsou škodovky.
A co jsme se při tom naučili nového? Půl hodiny s chutí pracovat, počítat průměr, převádět čísla na procenta, vyzkoušeli jsme si, jak funguje statistika v praktickém životě. Rozhodně toho není málo, a navíc nás to bavilo.

Autorka článku: Mgr. Světlana Klečková

Copyright © 2013. All Rights Reserved.