Vančurovka má talent

Prvního června překvapivých 48 diváků soutěže talentů sledovalo v tělocvičně školy vystoupení talentovaných žáků. Soutěž zorganizoval a vyhlásil žákovský parlament. S nápadem přišel Ondřej Hospodár, který ale zůstal stranou dění. Nápadu se ujal především Petr Hroch ze VII.A. Nadšeně začal trénovat klaunské vystoupení se žonglováním a vyhrál! Poctivě cvičil a neustále se zdokonaloval. Do svého vystoupení zakomponoval i diváky a zabavil publikum. Všichni účinkující vložili do svých čísel svůj um, talent a chuť se zviditelnit. Potlesk provázel každé vystoupení.

Porota složená z předsedkyně žákovského parlamentu Michaly Bouzové, místopředsedy žákovského parlamentu Sebastiana Holušky a asistenta Aleše Kórbera neměla lehký úkol. Akce se povedla. Přišli nás podpořit rodiče, kolegové, kamarádi spolužáci a vedení školy. Zázemí pro úspěch akce vytvořily dvě AP Iveta Holušková a Daniela Bouzová. Odměna všem účinkujícím nebyla jen sladká, hřál je i potlesk a vědomí úspěchu. První ročník otevřel prostor pro novou tradici. Stane se inspirací pro ostatní žáky do 2. ročníku soutěže talentů? Žáci se na ni budou moci připravovat celý příští školní rok.
Ředitelka školy poděkovala parlamenťákům za jejich práci v tomto školním roce a sama zazpívala píseň, kterou přispěla do přehlídky talentů Vančurovky. Z tělocvičny odcházeli spokojení rodiče a nadšení žáci.
Daniel Holub skončil se svým parkurem na krásném 2. místě. Skákal společně s Patrikem Tůmou. Při rozhovoru Daniel řekl:“Patrik se snažil, byl dobrý. Petr Hroch se velice soustředil a byl dobrý. Mně stačilo, co jsem předvedl. Moc se mi to líbilo, hlavně to Petrovo vystoupení. Přišlo se na nás podívat dost lidí. Líbili se mi všichni účinkující. Fajn byla porota a diplomy. Potěšilo mě, že se to líbilo i paní ředitelce.“
Báječnou tečku za vystoupením udělal Sebastian Holuška. Natočil a sestříhal krátký film. Pouštěli jsme si ho na žákovském parlamentu. Sebastian je šikovný, máme se čím pochlubit.