Zájmový den – pejsci

Zájmový den – pejsciVe středu 2. června jsme zažili velmi pěkný a zajímavý Zájmový den. Začal překvapením. Přišli za námi a ukázat nám, co umí, pejsci se svými psovody. Byli čtyři a všichni „slouží“ na Karlovarském letišti. Nejstaršímu bylo 10 let a nejmladšímu 2 roky. Ale nevěřili byste, co všechno dokázali. Ukázali, jak dovedou poslouchat, což by se někteří z nás od nich mohli učit. Vyhledávali ukryté omamné látky. Byli přesní, neomylní a vždy je našli. Pak přišel pátý.

Už jak se objevil, tak všichni strnuli. Z jeho výrazu v očích bylo jasné, že nepůjde o žádnou legraci. Šel z něho opravdu strach. Měl za úkol zadržet nebezpečného pachatele. Povedlo se mu to bravurně. Pachateli nedal žádnou šanci. Až na pokyn svého páníčka ho teprve pustil, ale stále ho po něm koukal. Hlídal si ho, a když se pohnul, opět se do něho zakousnul. Po psích ukázkách nám policisté ukázali ochranné obleky, které používají při různých akcích, zásazích. Nejzajímavější a nejvíce se nám líbil ochranný oblek pyrotechnika. A což teprve, když si ho vyzkoušel paní asistentka D. Bouzová. Byla v něm jako kosmonaut a dokázala se v něm i zvednout. Obdivovali ji i samotní policisté a my také. Za svou ukázku sklidila ode všech potlesk. Také jsme si mohli vyzkoušet, jakou mají pejsci sílu. Přetahovali jsme se o cvičný rukáv. Na úplný konec jsme mohli vzájemně pomazlit. My s pejsky a pejsci s námi. Bylo to moc příjemné a pěkné rozloučení. Tím ale zájmový den nekončil. Po „chlupatém“ setkání jsme se po skupinkách rozešli a věnovali se turistice. Pracovali jsme s mapou, nákresy, turistickými značkami, buzolou, kompasem… Teorii jsme si vyzkoušeli ve třídě a pak hurááá do terénu. Každá skupinka se vydala svou cestou a orientovala se v daném prostředí. Vnímali jsme i okolní jarní přírodu, protože jaro bylo v plném rozpuku. Všechno pěkné a příjemné, jako toto setkání beze sporu bylo, má i svůj konec. Neradi jsme se loučili se čtyřnohými kamarády a turistikou, ale muselo to být. Tak ahoj a zase někdy na shledanou.
Za všechny zúčastněné napsala: D. Pirstitzová.