EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Jak jsme si užili Světový den hygieny rukou v naší škole, aneb komiks nás bavil

Jak jsme si užili Světový den hygienyNaše škola se zapojila do kampaně s názvem „Zachraň život - umývej si ruce“. Nejdříve nás žáky III. A naše paní učitelka informovala o této akci i možnosti zapojit se do soutěže: Mytí rukou- proč, kdy a jak? A potom už jsme se sami pustili do práce. Ve skupinách jsme si připravili povídání o tom, proč je nutné mít si ruce, jaké nemoci nás ohrožují a kde Když jsme naše povídání porovnávali s informacemi na webových stránkách SZÚ, které jsme viděli na interaktivní tabuli, zjistili jsme, že toho hodně známe.

Ale překvapilo nás, že si nemyjeme správně ruce. S pomocí podrobného návodu jsme si podle jednotlivých kroků mytí rukou pečlivě natrénovali a už jsme se těšili, jak doma poučíme rodiče. Další činnost probíhala opět ve skupinách. Vypravili jsme se ven nafotit fotky pro komiks. Kritická místa, kde je člověk ohrožen, jsme si vymysleli ve skupině sami. Paní učitelka byla režisérka scén, ale ani tam jsme nepotřebovali velkou pomoc. Fotila studentka VŠ Vendulka, která byla u nás na praxi. Malování obličeje na prsty jsme přenechali paní učitelce. Potom jsme si fotky prohlédli, vybrali ty nejhezčí a hned jsme vymýšleli vhodné komentáře do bublin. Při informatice jsme je na počítači napsali. Zbývalo už jen bubliny vystřihnout a nalepit na vytištěné fotografie. A tak vznikly naše komiksy o tom, kde můžeme potkat bacily, a jak je důležité si mýt ruce. Poslali jsme je do soutěže a jsme zvědaví, jak dopadneme.
Žáci III. A a paní učitelka Mgr. Hana Matějíčková

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.