EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Jak dopadla soutěž „Praktická dívka“?

Jak dopadla soutěž „Praktická dívka“?Ve čtvrtek 11. 5. 2017 se dívky VI. A ZŠ z Vančurové, Kristina Strejcová a Tatiana Hryščuková zúčastnily soutěže “Praktická dívka”, která se konala ve Svahové, ve znamení sovičky. Bylo to finále okresního kola kategorie starší dívky, kterou vyhlásil Karlovarský kraj. Soutěže se zúčastnila čtyři družstva. Dívky soutěžily ve čtyřech disciplínách – přišívání knoflíků, dekorace dřeva, pokrm z kuřecího masa a test znalostí z oblasti stolování, hygieny, počtářské gramotnosti, stravování a slušného chování.

Všechna družstva byla velmi vyrovnaná, a proto hodnocení bylo nelehké. Vyrobila si pěkné sovičky z papíru, kterým přišívala oči z knoflíků. Dále si vyzkoušela dekoraci dřeva. Každá dívka si přenesla šablonu sovičky na prkýnko a pájkou si vyzkoušela vypalovat její tvar a ještě měla možnost si ji barvami vymalovat. Pak je čekal test a nakonec se pustila do vaření. Naše družstvo si vybralo přípravu těstovinového salátu s kuřecím masem. Dívky z naší školy se umístily na velmi pěkném 1. místě. Oběma děvčatům gratulujeme a děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy.
Zapsala: Hana Hronová

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.