EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Vodní nádrž Březová

Vodní nádrž BřezováDne 12. dubna jsme šli s naší třídou na exkurzi do Březové, kde se nachází vodní nádrž Březová součást vodohospodářské soustavy Stanovice - Březová. Sešli jsme se ve škole a vyrazili autobusem č. 15 na Tržnici a pak pokračovali autobusem č. 7 do Březové a odtud jsme museli jít pěšky až do Stanovic, ale cestou jsme zabloudili. Po menším zdržení jsme dorazili do cíle, kde na nás čekal zaměstnanec vodárny, který nás provedl.


Příprava stavby začala v roce 1911 a byla přerušena první světovou válkou. Projekt stavby byl dokončen až v roce 1928. Projekt vypracoval Artur Payr profesor pražské německé techniky. Stavbu přehradní nádrže provedlo v letech 1931 až 1935 konzorcium firem z Vídně. Stavba byla uvedena do provozu v roce 1937 a byla financována státem.
Nádrž je dlouhá 2 km. Kolem přehrady a po hrázi vede silnice.Při poklesu hladiny je vidět starý siniční most původní silnice. Na pravé straně je domek hrázného.

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.