Šablony II

Pracujeme s novými robotickými pomůckami

Pracujeme s novými robotickými pomůckamiDíky grantové podpoře O2 Chytrá škola získala naše škola možnost pořídit další robotické pomůcky, jejichž prostřednictvím mohou pedagogové na obou stupních naší školy efektivně rozvíjet digitální kompetence našich žáků.
Jednou z nejoblíbenějších robotických pomůcek je chytrý robot Sphero Bolt, který ovládáme dálkově pomocí tabletu. Žákům nabízí nekonečné možností pro animování a programování.

Další novinkou je hra Scottie Go!, která kombinuje multimediální edukační aplikaci s reálnými bloky pro sestavení algoritmů. Prostředí, ve kterém se hra odehrává, je velmi pěkně graficky zpracované, uvádí žáky do základů programování a rozvíjí jejich algoritmickou intuici.
V neposlední řadě se můžeme pochlubit také vzdělávacím robotem Wonder Cue, který je ideální pro rozšiřování programovacích dovedností.
Těšíme se na hravé učení s těmito pomůckami nejen v hodinách Informatiky!
Mgr. Soňa Vrátná, M.A.