O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Galerie umění – Snění

Galerie umění – Snění17. února 2023 se společně čtvrťáci a páťáci z Vančurovky vydali do Galerie umění na výstava ruského malíře Gregorije Musatova.
Grigorij Musatov, emigrant ze sovětského Ruska, dlouhodobě žijící v Československu, se do Čech dostal v roce 1920 již jako vystudovaný malíř. Záhy se v nové vlasti prosadil, také ilustroval knihy pro přední nakladatelství. Bohužel vpád fašismu do jeho domoviny předčasně ukončil jeho život.

Žákům nejdříve paní Tóthová pověděla pár informací o tomto malíři, společně se domluvili na pravidlech chování v galerii a stručně jim pověděla, co je čeká.
Žáci nejdříve vybírali v levém křídle budovy obraz, který se jim nejvíce líbí a následně zdůvodňovali svůj výběr. Poté dostali pracovní listy a ve dvojicích plnili úkoly. Plnění úkolů je bavilo, mohli se totiž volně pohybovat po galerii. Splnit úkoly zvládli s menší pomocí nakonec všichni. Pak se šli podívat do pravého křídla na další obrazy, kde opět vybírali, který se jim líbí nejvíce. Následovala praktická část, kde dostali za úkol na čtvrtku o formátu A5 nakreslit svůj sen. Pokud možno veselý, ale mohli kreslit i takový, který je, popřípadě trápí a zdá se jim opakovaně. Koho zrovna nic nenapadlo, mohl kreslit i takový sen, který by chtěl, aby se mu zdál. Když byli všichni hotovi, svá díla vystavili, a ještě chvíli o nich diskutovali.
Žákům se výstava líbila a paní Tóthová je pochválila za jejich chování a práci. Žáci a paní učitelky naopak poděkovaly paní Tóthové za její práci, přípravu a jednání. No a my se všichni těšíme na to, že určitě návštěvu této galerie ještě někdy zopakujeme.
Zapsala: Mgr. Anna Hnátková, DiS.

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.