O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

PODZIM V S5 aneb učíme se s DARY PŘÍRODY

PODZIM V S5 aneb učíme se s DARY PŘÍRODYVenku prší, dny jsou kratší, začíná být chladno… Ano, je tu podzim. Příroda se začíná připravovat na zimu. Ačkoliv většinu z nás může ono pochmurné počasí zaskočit, je třeba vidět i to, že nám v tomto ročním období nabízí příroda i spoustu ze svých krás. Slunce, jež prosvítá mezi stromy, na nichž můžeme vidět nádherně zbarvené listí, nás nejednou zahřeje u srdce. Rovněž tak plody, které toto období přináší, jistě stojí za zmínku. Šišky, žaludy, ořechy, kaštany, jeřabiny, dýně….

A právě tyto plody nám pomáhají v naší třídě uvědomit si, že nový školní rok začíná probíhat právě v podzimním čase. V rámci vycházek do přírody si tyto podzimní krásy ukazujeme, určujeme stromy, popisujeme plody, házíme listí, které na nás padá jako déšť. Naše vycházky nabírají nový směr. A abychom si neustále připomínali ono roční období, přinesli jsme si některé „ DARY PŘÍRODY“ rovnou do třídy. Vystavili jsme je s popisky tvořené hůlkovým písmem, kde si je neustále připomínáme a zároveň procvičujeme čtení známých písmen na cedulkách. Využíváme je ale i přímo ve výuce. Pro zlepšení jemné motoriky navlékáme korálky ze šípků, či kaštanů. Pro lepší uvědomění si směru psaní písmen využíváme kaštany, které skládáme a tvoříme tak známá písmena. Na výtvarné výchově vyrábíme obrazy z listí. Při počítání zas využíváme ořechy. Šišky nám pomáhají při tělesné výchově zastoupit funkci míče při hodu na cíl. Tyto přírodní pomůcky dělají učení pro naše žáky zábavnějším, kreativnějším a efektivnějším…

A za to děkujeme právě PODZIMNÍM DARŮM PŘÍRODY
TŘÍDA S5
Napsala: Lucie Rácová

Copyright © 2013. All Rights Reserved.