O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Turistický výcvik VII. ročníků

13. 6. – 17. 6. 2022

 Turistický výcvik VII. ročníkůKonec školního roku se kvapem blíží, dny už se prodlužují, sluníčko svítí vysoko nad hlavami, zvířátka se probouzejí a vylézají ze svých brlohů, ptáci krouží vysoko na obloze, prozpěvují a venkovní teploty jsou jako stvořené na výlety, vycházky, poznávání nových míst a pobyt v přírodě. A stejně jako v minulých letech se také i v tomto školním roce 2021/2022 uskutečnil týdenní turistický výcvik sedmých ročníků v termínu od 13. 6. – 17. 6. 2022, kterého se zúčastnily třídy VII. A a VII. C. Dohromady nás bylo 16 žáků + vyučující, tedy pořádná parta dobrodruhů.

Tak zkuste uhodnout, kam že jsme to vlastně jeli? Která hezká místa jsme v rámci turisťáku navštívili? Zahájení celého programu začalo v pondělí 13. 7. v 8:00 hodin ve škole výrobou reprezentativních vlajek třídy a poučením o BOZ při pohybu v přírodě. Odtud jsme se vydali MHD na dolní nádraží a pokračovali jsme autobusem dál do obce Kyselka. Zde jsme zahájili výstup až na rozhlednu Bučina s neskutečným převýšením 218 m na dvou km. Pro ty, co si takové převýšení úplně nedovedou představit je to dvoukilometrový krpál vzhůru. Odměnou nám však byl čarokrásný výhled z rozhledny a sladké občerstvení na vrcholku hory. A zde jsme si také vyzkoušeli, jak určit světové strany a jak udělat provizorní přístřešek v přírodě. Přestože by v něm někteří chtěli zůstat minimálně přes jednu noc, museli jsme všichni sestoupit zpátky dolů na autobus, abychom se mohli druhý den vydat vstříc dalšímu ze zážitků.
Ani v úterý jsme nelenili a vyrazili jsme pěšky z Tuhnic do lanového centra na Sv. Linhart. Silnější povahy se zde odvážili obléct sedáky, a po krátkém nácviku zacvaknout karabiny na lano a vyrazili na průzkum po stezce v korunách stromů. Ti ostatní nám zespodu fandili a povzbuzovali nás. Každý, kdo se překonal a kdo vystoupil ze své tzv. komfortní zóny, obdivoval výhled do okolí z ptačí perspektivy, překonával nelehké překážky a mával na nejednoho fotografa. Vždyť toto lanové centrum je jedno z nejvyšších v celé České republice! Dobře my!
Nezapomněli jsme ani na výlet na kolech. Po kontrole brzd, namazání řetězů a doladění drobných technických detailů jsme si užívali jízdu na asfaltové i šotolinové cyklostezce z K. Varů do Lokte, při které jsme pokořili vzdálenost ohromujících 40-ti km, které nám ukazoval tachometr po příjezdu zpátky do školy.
Lhostejné nám nebylo ani horské prostředí a proto jsme z nížiny od řeky Ohře zamířili vysoko do Krušných hor až do oblíbeného horského střediska Boží Dar, které leží nedaleko hory Klínovec, téměř u hranic s Německem. Zde jsme se vydali po stopách Ježíška, tedy Ježíškovo cestě. Žádné zapomenuté vánoční dárky jsme však bohužel nenašli, ale zato jsme mohli obdivovat krásy svěží a nedotčené přírody, přilehlých rašelinišť, rozkvetlé horské paseky a místní hřiště u lesa, na kterém by žáci nejradši zůstali a hráli si dodnes.

Také jsme se naučili jak stavět stany a přežili noc v ´divočině´ u nás ve školní zahradě pod širákem i ve stanech, naučili se rozdělat a udržovat oheň a dozvěděli se, že se v přírodě dá zažít spoustu zábavy a prožít jedinečné a nevšední okamžiky plné pohody.
Závěrem jsme vystoupali na Andělskou horu až úplně na hrad, který se již několik let zkrášluje a rekonstruuje. Počasí nám přálo a ze zříceniny bylo vidět široko daleko do okolí.
Unavení a hladoví, ale plni nových zážitků, dojmů a zkušeností se šťastní autobusem vracíme zpátky do Karlových Varů.
Příroda kolem nás je tak rozmanitá a přímo vybízí k výletům. Proto neseďme jen doma a pojďme taky ven prozkoumávat okolí. Všichni zúčastnění turisté to vřele doporučují!
Zážitky do krátkého článku sepsal: Jan Ris

Copyright © 2013. All Rights Reserved.