O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Sportovní den II. stupně

Sportovní den II. stupně1 rok uplynul zdánlivě rychleji než by člověk řekl nejneobhospodařovávatelnějšími a my už se zase všichni společně setkáváme na historicky II. Sportovním dni ZŠ Vančurova a to se druhým stupněm ZŠ, ale i střední školou - tedy s těmi nejstaršími z nás, na zahradě v areálu SŠ. Chybět nemohla ani oblíbená třída S. Všichni byli natěšení a po zážitcích z loňského roku se nemohli dočkat na pokračování úspěšného soutěžení. Určitě si každý chtěl odnést domů alespoň jedno vítězství. A že bylo z čeho vybírat …

 

Na zahradě v areálu střední školy na nás čekalo hned několik stanovišť a na každém z nich jsme soutěžili a poměřovali síly s ostatními spolužáky. Disciplína, kde bylo síly opravdu potřeba bylo přetahování lanem. Zde žáci soutěžili nejdříve v jednotlivcích, poté i ve skupinách a nakonec dokonce i proti pedagogům samotným. Přetahování nebralo konce ani navzdory unaveným červeným dlaním, které již mnozí žáci měli.
Ale jak by k tomu přišli ti mladší a slabší z nás, kdyby se soutěžilo jenom v silových disciplínách? Pro ty, kteří mají raději aktivity zaměřené na přesnost, bylo jako stvořené stanoviště se 6 -ti kelímky. Do nich jsme se museli strefit pingpongovým míčkem odrazem od desky hracího stolu. Některým se tato hra tak zalíbila a chtěli se v ní zlepšit, že se ji dokonce zúčastnili hned několikrát po sobě.
Úspěch slavila také hra na ´slepýše´, kde nám zavázali oči a my se museli orientovat a chodit jen pomocí tenkého provázku. A nechyběli ani slepé uličky. Přesně tak, jak to kdysi dělal bájný Théseus ve starověké legendě o Minotaurovi, když prchal ven za svoji láskou z labyrintu.

Při soutěžení samozřejmě nesmíme zapomenout ani na rychlost, ve které jsme porovnávali svoje schopnosti na stanovišti s provázkem a plechovkami. Úspěch slavilo také poslední stanoviště – to se špekáčky, kde si každý opekl svůj vlastní špekáček a společně s ostatními zaslouženě doplnil energii po náročném dopoledni. Občerstvení společně se sladkostmi na každém stanovišti bylo velmi příjemné a tak měl úplně každý pocit, jako by něco vyhrál. Opravdových vítězů bylo však jen několik. Přesto však i na této sportovní události nebylo nejdůležitější vyhrát, ale zúčastnit se ji. Je to zábava.

Zážitky sepsal: Jan Ris

Copyright © 2013. All Rights Reserved.