O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Sportovní den I. stupně

Sportovní den I. stupněKrásnou slunečnou středu 22. 5. 2022 jsme se všichni těšili z druhého letního dne v tomto roce, ukázkově horkého počasí a soutěží, které čekaly na všechny žáky I. stupně ZŠ a také přípravné třídy. Na programu dopoledne byly soutěže jednotlivců napříč ročníky a to hned v několika disciplínách. Všichni si přišli zasoutěžit, ale také se potkat se svými spolužáky z ostatních tříd, tentokrát mimo školní chodby.

 Klasickou oblíbenou disciplínou bylo přetahování lanem, následovalo chození se zavázanýma očima, takzvaně na ´Slepýše´ podél natažené šňůry, hod pingpongových míčků do kelímku a na rychlost jsme také soutěžili, když jsme co nejrychleji zkoušeli namotávat plechovky na provázek. Doplňkový program nezklamal snad nikoho a když už měl někdo náhodou splněné všechny stanoviště, tak si hrál s míčem spolu s ostatními.

Ti opravdu nejrychlejší rychlíci, kteří již vše splnili s takovou rychlostí, až jim z toho vyhládlo vyhledali poslední stanoviště, kterým bylo opékání špekáčků. Takový špekáček k obědu s kečupem nebo s hořčicí totiž dodá síly i tomu nejrychlejšímu sporťákovi. A jak chutnali, mmmmmmm …
Ještě před tím, než se sečetly body a vyhlásily výsledky, se již však udělalo takové horko, že se většina z žáků schovala před sluníčkem ve svých třídách, kde napjatě čekali, až se dozví výsledky a hlavně to, kdo z nich získá diplom a sladkou odměnu! Chvíli jim krátili aktivity, které pro ně připravily třídní učitelky.
Mnozí se samozřejmě dočkali diplomu a vytoužené odměny za 3., 2. anebo dokonce 1. místo. Ale nevyhráli jenom oni. Soutěž vyhráli totiž všichni, kteří se zúčastnili, protože jaké vítězství může být lepší než skvělé odpoledne se skvělými přáteli?

Zapsal: Jan Ris

Copyright © 2013. All Rights Reserved.