Šablony II

Výlet za zvířátky

Výlet za zvířátkyZa zvířátky do pohádky? Ale kdepak. Rok uběhl jako voda a přiblížil se konec školního roku, čas výletů. Na jeden takový jsme se, žáci 2. a 3. ročníku, vybraní žáci za 4. a 5. ročníku a žáci z S5. 6. června vypravili. Jela s námi ještě třída s ukrajinskými žáky. Kam? Už logo napovídá. Do ZOO v Ústí nad Labem. Před vstupem jsme již věděli, že nesmíme zvířátka krmit, nikam strkat prsty a respektovat ohrady a ploty. Návštěvu ZOO jsme zahájili jízdou vláčkem, který nás vyvezl nahoru, až na druhý konec ZOO.

Bylo to fajn, protože jsme nemuseli ťapat do kopce. Tady jsme začali prohlídku. Viděli jsme tady spoustu živočichů z různých oblastí. Nedá se říci, který se nám líbil nejvíce, protože jsme se všemi strávili příjemné chvilky. Ať už to byli sloni, žirafy, zebry, šelmy, opice, medvědi… Ale přece nás nejvíce zaujaly malé a roztomilé surikaty. Jedna surikatka byla na „stráži“ a hlídala. My jsme jí však nevadili. Naopak, mysleli jsme si, že se i tak trochu před námi předváděli. Bylo příjemné a zajímavé je pozorovat. Po procházce různými kontinenty jsme se zastavili na našem českém statku. Zde jsme si prohlédli některá naše domácí zvířátka. Tady nás přivítaly malé kozičky s kůzlátky. Mohli jsme k nim do ohrady a pohladit si je. To bylo moc prima. Ke konci prohlídky nás zdravili tučňáci. Byli také velmi milí a roztomilí. Stáli v houfu na břehu, jako by na něco čekali. Během putování zoologickou zahradou jsme řešili různé interaktivní úkoly a četli zajímavosti o zvířátkách. Čas strávený v ZOO rychle uběhl a nadešel čas, abychom se vydali na cestu zpět. Plni dojmů a nových poznatků jsme, ač neradi, opustili ZOO a rozjeli se domů. Všem návštěvu ZOO doporučujeme. Je tu opravdu moc příjemně. Tak zase někdy na shledanou!!!

Za všechny cestovatele po ZOO napsala: D. Pirstitzová.