Šablony II

Zájmový den 1. 6.

Zájmový den 1. 6.Ve středu 1.6. opět proběhl Zájmový den. Tentokrát bylo téma „Rozvoj schopností a poznávání a psychohygiena“. Zájmového dne se zúčastnily děti z přípravné třídy a prvního stupně, dále pak děti z druhého stupně, ale i žáci ze střední školy. Pro všechny bylo připraveno celkem 5 stanovišť. Na jednom ze stanovišť probíhalo cvičení smyslů, pozornosti a soustředění. Děti tak pohmatem poznávaly předměty a látky, které byly umístěné v pytlíku.

Dále hrály pexeso, kdy například přiřazovaly hlavní evropská města ke správným státům. Také musely vyjmenovat předměty, které chvíli pozorovaly a následně byly překryty. Na dalším stanovišti probíhalo uvolnění a relaxace. Děti měly k dispozici antistresové omalovánky a při poslechu relaxační hudby se oddávaly meditaci. Poté se přesunuly na stanoviště, kde vytvářely myšlenkovou mapu a diskutovaly na téma hledání pomoci při potížích. Řešily tak, jaké potíže člověk může mít (psychické, fyzické, finanční, existenční, šikana, …), a kde všude můžeme pomoc vyhledat (v rodině, mezi přáteli, ve škole, na policii, atd.). Další stanoviště se zabývalo dobrou organizací času. Jak pracovat ve stresu, jak si rozvrhnout síly a jednotlivé úkoly. Rozhodnout se, co je důležitější, co počká. Na posledním stanovišti se za pomoci žáků z IX. A opékaly buřty. Tímto žákům, kteří přišli a byli zejména mladším spolužákům nápomocni, moc děkuji. Všichni žáci, od nejmenších až po ty nejstarší, si Zájmový den moc užili.