Šablony II

Babička drsňačka – divadelní představení

Babička drsňačka – divadelní představeníBabička drsňačka je dílo od britského autora dětských knih Davida Williamse, se kterým se naši žáci setkávají napříč všemi ročníky v hodinách českého jazyka. A protože nás kniha moc baví a zároveň jsme Vančurováci drsňáci, vyrazili jsme do Ostrova nad Ohří na divadelní představení Babička drsňačka. Nejdřív jsme byli díky pomalejšímu rozjezdu hry trochu nesví, potom si ale divadelní babička nezadala nic se svou literární předlohou a rozjela velkolepou šou.

A aby vám nebylo líto, že jste s námi nebyli, zde je stručné shrnutí děje:
Zpočátku si teenager Ben o své babičce myslí, že je to jen stará paní, která ráda vaří kapustu a hraje scrabble. Náhoda tomu ale dopřeje a Ben se brzy dozví, že se pod slupkou nudné stařenky skrývá věhlasná lupička šperků. Dobrodružství může začít. Společně kují pikle, jak ukrást korunovační klenoty. To se jim nakonec sice nepodaří, zato si mohou společně vycucat hašlerku s anglickou královnou. Příběh nás nejen pobavil, ale zároveň poučil. Nebyl to totiž jen obyčejný příběh malého kluka! Mnohé jsme se naučili o toleranci, předsudcích a rodinných poutech.
Děkujeme paní učitelce Mgr. Andree Zmijové za zajištění tohoto drsňáckého představení.
Mgr. Lenka Oulovská