Šablony II

Druháci v březnu

Druháci v březnuV měsíci březnu byly týden jarní prázdniny. Přesto jsme měli ve škole mnoho akcí. Přiletělo divadlo Letadlo se zimní pohádkou. Pohádku jsme viděli zimní, ale my jsme už malovali jarní obrázky. Učili jsme se násobky dvou a tří a využili jsme k tomu tělocvičnu, kam se nám čísla do třiceti vešla. Potom jsme na správná čísla stoupali. Absolvovali jsme letošní poslední besedu s Policií ČR. Na jarní prázdniny připravil Dům dětí a mládeže ve Staré Roli pro děti stopovačku.

My jsme si trasu prošli se třídou hned v pondělí po prázdninách. Dostali jsme do dvojic papír s otázkami. Na každé křižovatce jsme museli odpovědět na otázku a správná odpověď určila, kam pokračuje dále trasa. Jestli se dál jde vpravo nebo vlevo. Cíl cesty jsme předem neznali. Křižovatek bylo celkem 8 a nejvíce nám dalo zabrat určit, kde je vpravo a kde vlevo. Nakonec jsme došli na ekofarmu Kozodoj. Tam si nás k plotu přišla prohlédnout lama, kozel a pštros. Ke konci měsíce jsme sbírali nepořádek podél cesty v akci „Ukliďme Česko“. Při této příležitosti jsme si nečekaně vyzkoušeli postup při nálezu injekční stříkačky, o kterém jsme si ve škole říkali. Protože jsme opravdu stříkačku našli, zavolali jsme 156 a nález jsme ohlásili. Hlídka přijela velmi brzy a pochválila nás za správný postup. Strážník v rukavicích injekci opatrně sebral a vysvětlil nám, jak bude zlikvidována.
Zapsala: Mgr. Hana Matějíčková