Šablony II

Těšíme se na jaro

Těšíme se na jaroJaro je nejkrásnější roční období. O změnách v přírodě, o ptáčcích vracejících se z teplých krajin, zvířátkách a prvních jarních kytičkách si s dětmi povídáme každé ráno, když se sejdeme v brzkých ranních hodinách v družině.
Jarní dny a sluneční paprsky nás lákají ven, vše kolem nás začíná pučet a první kvítka nás inspirovala k výrobě květin z papíru. Papírová květina má výhodu, že neuvadne, takže ji můžeme využít jako ozdobu ve třídách či jako přáníčko.

S žáky jsme se rozhodli, že vyrobíme přáníčka k MDŽ. Ta se jim opravdu povedla a protože jsme dostali nápad, začali jsme kolektivně pracovat na výrobě veliké slunečnice, kterou jsme pověsili nad dveře naší ranní družiny. Každý žáček vnesl svou kresbou do slunečnice své pocity, své vnímání barev i tvarů. Ve slunečnici se odrazilo i vnímání dětí na současnou situaci ohledně dění na Ukrajině. Všechny výrobky byly krásné a přinesly spoustu radosti.

Martina Šárová, 22. 3. 2022