Šablony II

Domácí násilí

Osobnostní a sociální výchova

Domácí násilíDne 15.2 a 16.2 2022 jsme se zapojili společně s žáky 6. třídy do projektu na téma domácí násilí. Nejprve jsme se dívali na videa a povídali si o tom s učiteli – co je násilí a co ne, jak to probíhá, že se to netýká jen lidí, ale také zvířat (týrání). Všichni projevovali své pocity, říkali i příběhy z minulosti, svěřovali se a pomáhali si. Potom jsme pracovali ve dvojicích i ve skupinkách, protože jsme fotili dopady a důsledky domácího násilí např. smrt, nenávist, alkohol, drogy, povaha atd. Fotky se vyvěsily na nástěnku. Všem se to moc povedlo a všichni se snažili.

Druhý den jsme četli pravdivé příběhy o domácím násilí, pracovali jsme ve dvojicích, protože jsme vytvářeli plakáty. Pomocí výstřižků z novin jsme lepili obrázky. Dozvěděli jsme se nové informace, jak můžeme uniknout z domácího násilí, kam zavolat a jak se bránit. Všichni měli skvělou náladu a dali do toho všechno. Byla to i sranda, všechny to moc bavilo. Žáci se tak více sblížili.

Nela Červencová 8. A
Mgr. Adéla Kučová